JDownloader Community - Appwork GmbH

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > International Support > Archive

Thread Tools Display Modes
Old 05.08.2009, 01:15
darkendepth
Guest

Default Bağlantı kopması

daha önce başka bir mesajda internet koptu dosya yarım kaldı tekrar başladı tarzında kopmalar ile sıkıntı yaşadığımı yazmıştım.

http://board.jdownloader.org/showthr...4705#post24705

hatta kendim kurcalayarak çözüm bulduğumu sanmıştım sanmıştım diyorum çünkü 1 haftadır gene aynı sorunlar başladı açıkçası her güncelleme sonrası bir sorun açığa çıkıyor.

yasaklı ip offline uyarısı hep çıkıyor, indirmelerde yarım bırakarak atlama devam ediyor, hız durumu düzeldi yalnız bu kopmalar çok canımı sıkıyor düşünün 500mb bir dosya indiriyorum %98.6 da kopuyor bir alttakine geçiyor ve kopan yarım kalan partı baştan alıyor öteki bitince. şimdi tam düzeldi derken 2 hafta sıkıntı çıkartmayıp ardından sorunlar başlıyorsa bence bu jd güncellemeleri ile alakalı diye düşünüyorum.

forumu yaladım yuttum ama nafile,
sorulmadan söyleyeyim
java son surum, update tam, keza jd içinde geçerli.ayrıca güvenlik duvarı virus vs aklınıza ne gelirse forumda ne yazıyorsa hepsi tamam yani

bu sorun yazılımsal birşeymi sadece bende mi var en azından az çok herkez bu konuya benzer topicler açmış buna net açıklayııcı bir cevap istiyorum mümkünse tabi...
:thumbup:

Last edited by Freeloader; 23.08.2009 at 08:18.
Old 05.08.2009, 18:20
aloska1905
Guest

aynı sorun ben de var.mesela bir filmin bir partını indirirken ''yasaklı ip'' ve ''bağlantı koptu'' hatalarıyla çok sık karşılaşıyorum.yakın bir zamanda gelecek olan yeni bir güncellemeyle umarım bu sorun çözülür.
Old 05.08.2009, 19:35
darkendepth
Guest

aynen ama güncelleştirmeler işi arap saçı ediyor bu konuda bırı açıklama yaparsa sevınırım sorun nedır neden kaynaklanıyor
Old 07.08.2009, 21:31
darkendepth
Guest

yahu neden bir yetkili de bize cevap vermıyor ;?

anlamıyorum bilgisi olmadığından mı yoksa kaale almadığındanmı

diğer msjlara cevap yazılıyor bu tarz msjlarda cvp yok
Old 10.08.2009, 13:38
Freeloader
Guest

1. BURDA YOKUZ diye bir sabit konu var

2.Şimdilik buralardayım

3. Problemin birkaç sebebi olabilir fakat sen gereken tüm izinleri verdiğini söylemişsin , bu durumda günlük oluştur ve yolla lütfen ..

jdownloaderın TR destekçileri oldukça az dikkat edersen , kaale almadığımızdan değil buralarda olmadığımızdan ya da başka işlerimiz olduğundan cevap veremiyoruz.
Old 10.08.2009, 19:39
darkendepth
Guest

yönetici mod lu bırkac kisi daha forumlarda mevcut diğer msjlara cevap veriliyor bu tarzda mesajlara pek cvp gelmiyor onu kastettim. Yanlıs anlaşıldıysak affola.

Yapılabilecek herşeyi yaptım yanlız dediğim gibi öyle sıkıcı bir durum ki , %99.8 dosya indirmede baglantı yok dıyor tekrar, atıyorum %99,7 sabit diske yazma yetkisi yok haydi baştan. 3 indirmeden birinde standart yapıyor.

günlüğüde en kısa zamanda oluşturup size ileteceğim yalnız şimdi format atıp tekrar baştan kuracağım sorunum devam ederse irtibata geçeceğim.

ilginiz için teşekkürler.
Old 10.08.2009, 22:08
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by darkendepth View Post
yönetici mod lu bırkac kisi daha forumlarda mevcut diğer msjlara cevap veriliyor bu tarzda mesajlara pek cvp gelmiyor onu kastettim. Yanlıs anlaşıldıysak affola.

Yapılabilecek herşeyi yaptım yanlız dediğim gibi öyle sıkıcı bir durum ki , %99.8 dosya indirmede baglantı yok dıyor tekrar, atıyorum %99,7 sabit diske yazma yetkisi yok haydi baştan. 3 indirmeden birinde standart yapıyor.

günlüğüde en kısa zamanda oluşturup size ileteceğim yalnız şimdi format atıp tekrar baştan kuracağım sorunum devam ederse irtibata geçeceğim.

ilginiz için teşekkürler.
yanlış anlaşılma yok sıkıcı bir durum olduğunun farkındayım

bu sabit disk olayı jdnin çalışma biçimiyle alaklı ve birkaç sebebi var ;

anti virüs programlarındaki güvenlik duvarı , sistemin güvenlik duvarı ve bağlantının zaman aşımına uğraması ya da fazla veri parçası yüklenmesinden dolayı da kaynaklanıyor (premium kullanıcılarda)...

eğer tüm ayarların doğru olduğu halde bu hatayı alıyorsan günlüğe bakmakta fayda var. Bu problem birkaç kişinin başına geldi geçmişte ve genelde virüs programlarındaki güvenlik duvarı ve sistem güvenlik duvarından izin vermedikleri için kaynaklandığı tespit edildi.

Başka bir arkadaş problemi javayı sisteminden kaldırıp tekrar kurarak halletti

airties modem sahipleriden kimisi modem ayarlarındaki dhcp kiralama süresini arttırarak problemi halletti

Yukarıdakilerden de anlaşılacağı gibi bu sabit diske yazma yetkisi yok uyarısı sağlayan birkaç etken var....

.........

not ; geliştrenlerden arkadaşım olan jiaz bu konuyla yakından ilgileniyor (başka bir sebebi var mı araştırılıyor )

.........

gerekli izinleri verdiğine göre senin durumun biraz farklı . Format işlemini halletiğin vakit günlüğünü bekliyorum.

görüşürüz...
Old 11.08.2009, 01:16
darkendepth
Guest

http://www.jdownloader.org/pastebin/...7d24ae66deaeda

format tamam durum aynı

anti virüs programlarındaki güvenlik duvarı , sistemin güvenlik duvarı => izin tam
javayı sisteminden kaldırıp tekrar kurma=> Yapıldı
modem ayarlarındaki dhcp kiralama süresi=> Yapıldı
Jdownloader ip-indirme ve yapılandırma süreleri =>Yapıldı
vb.

Kısacası Freeloader bu başlığı açmadan nerede ise siteyi yuttum hatim ettim hangi yöntemler denendi ise hepsini uyguladım bu saydıgın durumları çok önceden yaptım dediğiniz gibi.

hiçbir problem yoktu aslıda bende ilk başta gayet iyiydi hatta ilk sorunla karşılaştıktan sonra kendimce birşeyler denedim 4 hafta sıkıntı yaşamadım 200 gb dosya indirdim ne koptu ne sabit diske yazma yetkisi yok dedi. inanın 1,5 haftayı geçti dosya 99,8 küt gidiyor. indiremiyorum 3 downloaddan ikisi kesin güme gidiyor. Yasaklı offline ip her resette devam ediyor , sabit diske yazma yetkisi yok ve baglantı koptu tarzı hatalar bununla alakalı olabilirmi ?
çünkü bağlantı varken koptu diyip reset atıyor ayrıca.

birde firefoxda flashgot addonunda tarayıcı tanımında jdownloaderı secemıyorum yanı bagdastıramıyorum bu konu hakkında da yardımcı olursanız sevinirim

şimdiden teşekkürler.

Last edited by darkendepth; 11.08.2009 at 01:44.
Old 11.08.2009, 03:48
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by darkendepth View Post
http://www.jdownloader.org/pastebin/...7d24ae66deaeda

format tamam durum aynı

anti virüs programlarındaki güvenlik duvarı , sistemin güvenlik duvarı => izin tam
javayı sisteminden kaldırıp tekrar kurma=> Yapıldı
modem ayarlarındaki dhcp kiralama süresi=> Yapıldı
vb.

Kısacası Freeloader bu başlığı açmadan nerede ise siteyi yuttum hatim ettim hangi yöntemler denendi ise hepsini uyguladım bu saydıgın durumları çok önceden yaptım dediğiniz gibi.

hiçbir problem yoktu aslıda bende ilk başta gayet iyiydi hatta ilk sorunla karşılaştıktan sonra kendimce birşeyler denedim 4 hafta sıkıntı yaşamadım 200 gb dosya indirdim ne koptu ne sabit diske yazma yetkisi yok dedi. inanın 1,5 haftayı geçti dosya 99,8 küt gidiyor. indiremiyorum 3 downloaddan ikisi kesin güme gidiyor.

şimdiden teşekkürler.
sana özel,

üzerinde uzun zaman çalışılan ve yakında piyasaya sürülecek yeni jdyi upload ediyorum. Lütfen bunu test amaçlı kullan ve düşüncelerini bizimle paylaş.. önce bu sabit diske yazma yetkisi yok hatasını test et ve daha sonrada yeni görünümü hakkındaki fikirlerini paylaş bizimle..

rar dosyası parola korumalıdır , dosyanın başka sitelerde paylaşılmasını engellemk için parola koydum ; her ihtimale karşı virüs taramasından da geçir lütfen.

son olarak senden ricam başka sitelerde dosyayı paylaşmaman ; sebebine gelince etrafta jdownloaderı para karşılığında satan hatta içine trojanlar ekleyip sunan siteler bile var . Hem kullanıcya hemde jdye zarar geliyor bu durumda.

Arşiv parolasını özelden yolluyorum sana arşivden klasörü çıkart ve ÖNEMLİ ;jdownloaderı devamlı ; jdupdate.jar kısayolunu çalıştır > klasörün içinde göreceksin .. UNUTMA jdupdate.jar kısayol !!

darkendepth buradan indir ;
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Last edited by Freeloader; 11.08.2009 at 04:15.
Old 11.08.2009, 11:57
darkendepth
Guest

en kısa zamanda sizinle irtibata geçeceğim çok tesekkur ediyorum bu jestiniz beni çok sevindirdi.

test edip sonuçları size bildireceğim. Paylaşıma gelince bu konuda içiniz rahat olsun

Teşekkürler Freeloader
Old 11.08.2009, 14:51
Freeloader
Guest

Birşey değil ...

Umarım problemin halledilmiş olur bu sürüm ile eğer ki halledilmemiş ise günlük seviyesini ALL duruma getir ve bir günlük oluştur. Günlük seviyesi ALL duruma getirildiği vakit jd yeniden başlatılmalı.

görüşürüz
Old 11.08.2009, 20:56
darkendepth
Guest

Sayın Freeloader;

Test Edilen Bilgisayar ve Bağlantı Özellikleri
İşletim Sistemi Adı: Microsoft Windows XP Professional
Sürüm: 5.1.2600 Service Pack 2 Yapı 2600
İşletim Sistemi Üreticisi: Microsoft Corporation
Sistem Üreticisi: NVIDIA
Sistem Modeli: AWRDACPI
Sistem Türü: X86-based PC
İşlemci: x86 Family 15 Model 47 Stepping 2 AuthenticAMD ~2009 Mhz
Ekran Kartı: 512 MB 9500 GT
BIOS Sürümü/Tarihi: Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG, 11.08.2006
SMBIOS Sürümü: 2,2
Toplam Sanal Bellek: 4,00 GB
HDD: 500,00 GB Samsung
Modem: Airties RT–103 Combo
Bağlantı: 1024 Adsl Sınırsız
Test Zaman Dilimi: 11.08.2009 Saat: 11.00 - 11.08.2009 Saat: 22.00
Test Zaman Süresi: 10 Saat
Kullanılan Sunucu: Rapidshare.com
Kullanıcı: Free

Jdownloader’ın bu sürümünde sizin isteğiniz üzerine naçizane olarak benim tespit ettiğim sorunlar ve ayrıca (tamamen kişisel) görsellik bakımından olan yenilik ve eksiklikler şunlardır.

1- Download Hızı: 0.6.193 sürümünde ilk başlarda olan indirme hızındaki sorun şuan bu 0.7.128 de mevcuttur. 0.6.193 sürümünde bu sorun güncellemeler ile ortadan kaldırılmıştı. Maksimum hızı kullanabiliyorduk bende 107kb ile indiriyordu. Bu sürümde İndirme hızı 80 kb ile 5 kb arasında sürekli değişiyor ve açıkçası bu değişkenlik bazen dakikalarca 8 kb de kalıyor. Hatta 1 Kb’yi de gördüğüm oldu. Dolayısı ile bağlantı koptu hatası alabiliyorsunuz. Hız yükselmiyor sürekli düşüyor. Dosyaya devam edemediğinden bağlantı koptu hatası veriyor yalnız bağlantı var aslında ve ardından program modeme reset atıp aynı dosyaya tekrar başlıyor. Aynı dosya diyorum çünkü 0.6.193 de bir alttaki dosyaya geçiyordu. Bence aynı dosyaya devam etmesi çok güzel olmuş birde kopma hatası vermese. Ayrıca download hızı net sayfası açtığınızda fazlası ile etkileniyor,zaten düşük olan hız iyice düşüyor, 0.6.193 de bu kadar etkilendiğini söyleyemem. Bu arada netimde mi sorun var diye düşünürken İDM ile dosya indirdim sonuç 120 KB.

2- Dil: Program dili Türkçe seçiliyor fakat tam manası ile Türkçe ye çevirmiyor, çoğu buton İngilizce.

3- Ayar Kaydetme: Program ayarlarını kaydetmek için bir seçenek mevcut değil. İlk başlarda her işlemden sonra kaydedilsin mi? diye otomatik soruyordu açıkçası çok hoşuma gitmişti otomatik kayıt yapıyor gibiydi. Ama sonra bu ortadan kalktı ve seçilen – değiştirilen herhangi bir ayarı kaydetmek istediğimizde sadece monitöre bakakalıyoruz. Beklide var ben bulamadım

4- İndirmeden Sonraki Geri Sayım: Program dosyayı indirdiğinde bir sonraki linke geçerken, yeni ip için çıkan süre sabit kalıyor geri sayımı göremiyoruz dolayısı ile kaç saniyede yeni ip aldığımızı ve yeni indirme işlemine ne kadar sürede geçtiğini de anlayamıyoruz. Sadece Bilet ekranında aktif oluyor. Yani yeni ip aldıktan sonra ki dosya indirmede ki geri sayımda.(Bu nasıl bir cümle yahu neyse idare edin)

5- Program Ara yüzü: Yeni Ara yüz gerçekten kullanışlı olmuş. Yalnız kişisel görüşüm eski ara yüze karşın hatları çok kesin. 0.6.193 de hatlar ovala yakın ve yumuşaktı. Açıkçası bu ara yüze o yumuşaklık eklenirse görsel açıdan harika olur. Butonların konumlandırılması çok kullanışlı, yalnız butonun üzerine geldiğinizde ufak bir bilgi verse bence harika olur. Örnek: Tekrar bağlan butonu, Mouse imleci üzerine geldiğinde ne işe yaradığına dair ufak bir anekdot. Eski kullanıcılar butonları biliyor fakat yeni kullanıcılar sıkıntı yaşayabilir.

6- FireFox Eklentisi: Program FireFox a addon dosyasını yüklüyor. Dosya çalışmıyor. Forumlarda bu konu hakkında bilgi verilmişti yalnız bu eklenti çok önemli aslında çalışsa müthiş olur. Flasgot ile uyumlu değil jdownloader ya da ben uyduramadım

7- İndirme – Sabit Diske Yazma Yetkisi: Açıkçası İndirme nerede ise imkansız dosya indiremiyorum 99.9 bağlantı yok diyor ve tekrar baştan alıyor. Tekrar aynı dosyayı indirmeye çalışıyor. 2 defa da indirme tamamlanmak üzere iken sabit diske yazma yetkisi yok uyarısı verdi. Açıkçası 10 saat içerisinde indirdiğim download miktarı 500 MB ki buda ne demek istediğimin kanıtıdır.

Günlük dosyası da burada seviye ALL
http://jdownloader.net:8081/pastebin...48fd32f3200107

Evet, 10 Saat boyunca bilgisayarın başındaydım neredeyse, elektriklerin kesilmesini saymazsak tabi

Umarım yardımcı olabilmişimdir, elimden geldiğince bilgileri sizinle paylaşacağım. Güveniniz için teşekkür ederim.
Old 23.08.2009, 08:17
Freeloader
Guest

Benim için en önemlisi bağlantı kopması hatasıydı bunu da hallettik sanıyorum o yüzden konu halledildi olarak işaretlenmiştir ...

Yeniden tasarlanan jd çıktı ve flashgot çok güzel çalışıyor > 7 de 6 kullanıcı başarılı oldu .. kullanıcı hatası ile ilgili problemler var

jDownloaderda şu an 23 ağustos 2009 ve 1328 Türkçe çeviri anahtarından 67si eksik. Yani neredeyse tamamı Türkçe.

yeni Ip için çıkan geri sayımda şu an için hiçbir problem yok

Arayüz ile ilgili çalışmalar devam ediyor

açıklayıcı yorumların için çok sağol JD takımı adına saygılar,

Posting Rules