JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20.02.2010, 14:03
sezer1977
Guest

Default baglanti kopmasi nod32 yardim lutfen

selam arkadaşlar nod32 anti virus programını kurdugum zaman arada bazen bağlantı yok uyarısı cıkıyor nod32 den yapacagm bir ayar varmı? simdiden tesekkürler .
Reply With Quote
Old 20.02.2010, 14:58
Maverick1980
Guest

Nod32 Smart Security'de güvenlik duvarını bile kaldırmadım. Bir sorun yaratmadı.
Reply With Quote
Old 02.03.2010, 06:21
Freeloader
Guest

Nod32 ayarlarından web erişim koruması ayarını devre dışı bırakarak sorunu halledebilirsin. Nod32'yi kesinlikle devre dışı bırakma. Dediğim gibi korumayı kapat ya da koruma ayarlarından java, javaw, jdownloader.exe dosyalarına izin ver.
Reply With Quote
Old 04.03.2010, 22:33
sezer1977
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Nod32 ayarlarından web erişim koruması ayarını devre dışı bırakarak sorunu halledebilirsin. Nod32'yi kesinlikle devre dışı bırakma. Dediğim gibi korumayı kapat ya da koruma ayarlarından java, javaw, jdownloader.exe dosyalarına izin ver.

dostum bilgi için çok çok teşekkürler evet söylediğin gibi jdownloader programıyla indirme yapıyorum gece açık bıraktığımda sabah bir bakıyorum internet bağlantısı koptu diye uyarı veriyor başka bir virüs programında bu sorun yaşanmıyor.söylediğinin ilkini uyguladım bir uyarı çıktı yüksek düzeyde korunma sağlanmıya bilir diye 2.uygulamayı beceremedim biraz acemiyim daha detaylı anlatırsan sevinirim tekrar teşekkürler yardımların için.:thumbup:
Reply With Quote
Old 05.03.2010, 03:56
Freeloader
Guest

2. uygulamayı beceremedim derken ? biraz daha açık anlatır mısın ?

dediğim gibi NOD32 web erişim korumasını kapatman problemi kökünden çözüyor, zaten web erişim koruması gereksiz bir özellik. "Bu özellik dosya daha inerken tarama yapıyor" fakat tarama esnasında javayı çökertebiliyor ya da bağlantının kopmasına sebep oluyor. Dediğim gibi ya bu özelliği kapat ya da ayarlarından java , javaw ve jdownloader.exe dosyalarına gerekli izinleri ver.Bunun dışında yapman gereken bir ayar yok.
Reply With Quote
Old 05.03.2010, 13:11
sezer1977
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
2. uygulamayı beceremedim derken ? biraz daha açık anlatır mısın ?

dediğim gibi NOD32 web erişim korumasını kapatman problemi kökünden çözüyor, zaten web erişim koruması gereksiz bir özellik. "Bu özellik dosya daha inerken tarama yapıyor" fakat tarama esnasında javayı çökertebiliyor ya da bağlantının kopmasına sebep oluyor. Dediğim gibi ya bu özelliği kapat ya da ayarlarından java , javaw ve jdownloader.exe dosyalarına gerekli izinleri ver.Bunun dışında yapman gereken bir ayar yok.
çok teşekkürler ama ayarlardan java , javaw ve jdownloader.exe dosyalarına gerekli izinleri nasıl veriliyor bir türlü bulamadım nasıl yapıldığını anlatırsan çok sevinirim tekrar teşekkürler.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules