JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04.06.2009, 14:46
Freeloader
Guest

Lightbulb JDownloader'da yönlendirici modem oto nasıl resetlenir

Aşağıdakileri uygulamadan önce betik arşivimize uğrayıp modeminiz için hazır betik var mı bakabilirsiniz ;

http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=1305

baktınız yok?
................................

Wiki anlatımı ;
http://jdownloader.org/tr/knowledge/...nnect-recorder

..............................
Diğer anlatım ;

1'inci aşama modemin reset düğmesini bulmak

2'inci aşama ; RESET düğmesinin yerini öğrendik > modemi JDownloader ile resetleyelim

Şimdi yukarıdaki işlemi TEKRAR BAĞLAN KAYDEDİCİ ile yapacağız fakat önce tarayıcımızı belirliyelim

Şimdi kaydediciyi başlatalım > Tekrar bağlan betiği yarat seçeneğini seçelim

Tekrar bağlan betiği yarat seçeneğini seçtik ve tekrar bağlan kaydedici çalıştırıldı > Başlat diyelim

Evet başlat dedim ve modem giriş sayfam internet tarayıcımla birlikte otomatik açıldı , ilk iki fotoda anlattığım prosedürü izlicez, zaten artık modemi resetleyen düğmenin yerini öğrenmiştik. ŞİMDİ O DÜĞMEYE TIKLAYALIM VE MODEM RESETLENSİN

Önemli ; yaptınız olmadımı > Kaydedici kutusunda > RAWMODE yazıyor bu HAM MOD anlamına gelir > Ona tıklayarak deneyin

Last edited by Freeloader; 15.04.2011 at 21:18.
Reply With Quote
Old 08.06.2009, 03:29
ubarmen20
Guest

tum dediklerinizi yapıyorum. modeme giriyor modem zoom nasıl resetlenir bilmiyorum yani baglantıyı nasıl kapatım acıcam ıpten bılmıyorum. yardımcı olurmusunuz
Reply With Quote
Old 08.06.2009, 14:45
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by ubarmen20 View Post
tum dediklerinizi yapıyorum. modeme giriyor modem zoom nasıl resetlenir bilmiyorum yani baglantıyı nasıl kapatım acıcam ıpten bılmıyorum. yardımcı olurmusunuz

Zoom

Bu yönlendirici/router mı? Yokasa dialup modem mi?

Last edited by Freeloader; 08.06.2009 at 14:49.
Reply With Quote
Old 08.06.2009, 12:03
Joeblack
Guest

Default mrb

freeloader@

merhaba

elimde airties 6271 var,ve kullandığım jdownloader sürümü 0.5.949
ancak buradaki 6271 le ilgili scriptleri de dahil tüm söylediklerinizi denememe rağmen bir türlü,otomatik reseti yapamadım..
bu arada tekrar bağlan ayarlarından bağlantı betiğini program kendi sorunsuz bi şekilde yaratıyor fakat ip değiştir dediğimde bağlantı hatası veriyo sürekli..

bu arada pc de bütün virüs,windows ve pc güvenlik duvarları kapalı durumda..ve 192.168.2.1 arayüzünde şifrede yok

Last edited by Joeblack; 08.06.2009 at 12:06.
Reply With Quote
Old 08.06.2009, 14:49
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by Joeblack View Post
freeloader@

merhaba

ancak buradaki 6271 le ilgili scriptleri de dahil tüm söylediklerinizi denememe rağmen bir türlü,otomatik reseti yapamadım..
bu arada tekrar bağlan ayarlarından bağlantı betiğini program kendi sorunsuz bi şekilde yaratıyor fakat ip değiştir dediğimde bağlantı hatası veriyo sürekli..

bu arada pc de bütün virüs,windows ve pc güvenlik duvarları kapalı durumda..ve 192.168.2.1 arayüzünde şifrede yok
jdownloader/yapılandırma/arayüz > İNTERNET TARAYICI > Firefox seçin ?

Bu şekilde yaptınız mı? Böyle yaptınız olmadı mı > ozaman bi teamviewer kapıp jd online desteğe başvurun.
Reply With Quote
Old 01.07.2009, 02:29
emir34
Guest

Kardes benm modeim zyxel bnm internet tarayıcısı acılıyo ama benm modemn internet sayfasında restleme yeri yok bi yardımcı olursanız ii olur...!!
Reply With Quote
Old 02.07.2009, 18:09
strangold
Guest

Quote:
Originally Posted by Joeblack View Post
freeloader@

merhaba

Arkadaşlar Joeblack adlı arkadaşın yukarıda anlattıkları aynı şekilde bende de oluyor...Ayrıca Serden adlı arkadaşın verdiği kodu girdiğimde yasaklı IP diye bir hata veriyor ve biri.net'in verdiği kullanıcı adını baştan girmem gerekiyor(Modem ayarlarımda adsl Kullanıcı adım değişiyor)Serden adlı arkadaşın ise kodu şu şekilde:[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
POST /cgi-bin/login HTTP/1.1
Host: 192.168.2.1
redirect=&user=admin&password=%%%pass%%%&button=TAMAM
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
POST /cgi-bin/webapp HTTP/1.1
Host: 192.168.2.1
<xmlrequest version="1.0.0"><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><set inst="rfc2684-0"><key>encaps</key><value>LLC</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>static-1</value></command><set inst="static-1"><key>ip</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mask</key><value>255.255.255.0</value></set><set inst="static-1"><key>gateway</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns1</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns2</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mode</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pppox-0</value></command><set inst="pppox-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><set inst="pppox-0"><key>username</key><value>kullanıcıadınız@biri.com.tr</value></set><set inst="pppox-0"><key>password</key><value>şifreniz</value></set><set inst="pppox-0"><key>mtu</key><value>1492</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pvc-0</value></command><set inst="pvc-0"><key>name</key><value>vc1</value></set><set inst="pvc-0"><key>vpi</key><value>8</value></set><set inst="pvc-0"><key>vci</key><value>35</value></set><set inst="pvc-0"><key>traffic_class</key><value>UBR</value></set><set inst="pvc-0"><key>pcr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>scr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>mbs</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>wan-0</value></command><set inst="wan-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>static-1</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>dhcpc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>save</key><value/></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>static-1</value></command><command inst="wan-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="pppox-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="rfc2684-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="static-1"><key>apply</key><value/></command><command inst="pvc-0"><key>apply</key><value/></command></xmlrequest>
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]:confused:
Reply With Quote
Old 03.07.2009, 15:36
Freeloader
Guest

stangold

kendi betiğini kendin yarat fakat yaratırken yeniden başlata basma kaydete tıkla

buraya bak
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=1903
Reply With Quote
Old 03.07.2009, 19:52
strangold
Guest

Arkadaşlar "FREELOADER" benim airties 6271 modemimin betiğini oluşturdu.Burdan kendisine çok teşekkür ediyorum:thumbup:
Reply With Quote
Old 06.07.2009, 15:53
hasancik2009
Guest

modem kullanıcı adı ve modem kullanıcı parolasını nasıl öğrenebiliriz
Reply With Quote
Old 07.10.2010, 03:11
m3l4nkoliq
Guest

hocam bende airties 5450v2 modem var, forumda anlatıldığı gibi bi betik oluşturdum kendime ancak test odasında ip değiştir dediğim zaman betik işe yaramıyor yukarıda modemin ip adresini ve arayüzdeki şifresi doğru giriyorum ancak explorer a modemin ip sini yazdığınızda kullanıcı adı istemediği için kullanıcı adı bölümünüde boş bırakıyorum sorun nedir acaba bana yardımcı olur musunuz?
Reply With Quote
Old 07.10.2010, 09:46
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by m3l4nkoliq View Post
hocam bende airties 5450v2 modem var, forumda anlatıldığı gibi bi betik oluşturdum kendime ancak test odasında ip değiştir dediğim zaman betik işe yaramıyor yukarıda modemin ip adresini ve arayüzdeki şifresi doğru giriyorum ancak explorer a modemin ip sini yazdığınızda kullanıcı adı istemediği için kullanıcı adı bölümünüde boş bırakıyorum sorun nedir acaba bana yardımcı olur musunuz?
Önce IP değişken mi emin olun ondan sonra diğer airties modemler için verilen betikleri deneyin. Diğer airties betikler,nden birinin uyumlu olması lazım. Eğer o da olazsa JD sohbete teamviewer kapıp uğrayın genelde akşamları orada oluyoruz.
Reply With Quote
Old 07.01.2010, 00:02
sukrublack
Guest

benim sorunum modemın ara yuzunde yenıden baslatma tusu yok bunu nasıl yapabılırımm Castlenet CBV734EW modem bu kablo modem bi turlu bulamıyorum reboot kodunu
Reply With Quote
Old 10.01.2010, 15:50
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by sukrublack View Post
benim sorunum modemın ara yuzunde yenıden baslatma tusu yok bunu nasıl yapabılırımm Castlenet CBV734EW modem bu kablo modem bi turlu bulamıyorum reboot kodunu
Yönlendirici/Router mi bu modem ? yoksa kablo modem mi?
Reply With Quote
Old 11.01.2010, 17:54
cefe
Guest

yaaw benim modemin şifresi yok :D:D
Reply With Quote
Old 25.01.2010, 11:24
gokhanx1
Guest

Teşekkürler / Thabnk you / Danke
Reply With Quote
Old 31.05.2010, 15:15
larose43
Guest

mrb.ben airteis air 7261 modem kullanıyorum.jdownloader sürümü 0.8.821 özel betiklerden modemime uygun betiği bulup düzenledim.ama bu betiği nasıl kullanacağımı bilmiyorum acil yardımlarınızı bekliyorum.yardımlarınız için şimdiden tşkrlr.:outch:
Reply With Quote
Old 12.06.2010, 11:38
cengaverrr
Guest

ya arkadaşar benim huawei modemim var bu işlemleri denedim, tekrar bağlan başarılı dedi fakat ip değiştir dediğim zaman ip değişmiyor. yardımcı olursanız sevinirim.
Reply With Quote
Old 07.10.2010, 12:05
m3l4nkoliq
Guest

ip değişken modeme elimle reset attığımda ip değişiyor. "http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=11152" bu sayfadaki betiğide denedim ama yinede sonuç alamadım. teamviewer indirdim kurdum pc yee ama daha önce hiç kullanmadım tam olarak bildiğimde söylenemez bu programı

Last edited by m3l4nkoliq; 07.10.2010 at 12:26.
Reply With Quote
Old 27.10.2010, 13:16
purebred
Guest

Default Otomatik reset

Ben bu ayarları yaptım. El ile tekrar bağlan butonu sayesinde IP değişikliği yapabiliyorum ama bu değişikliği her part bittiğinde jdownloader a otomatik yaptırmanın yolu yokmu? Gece download bıraktığımda daha çabuk indirse böylece
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules