JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10.11.2009, 15:02
xegi
Guest

Default Jdownloader na Ubuntu i Windows 7

Witam!
Jdownloadera zacząłem używać kilka miesięcy temu na windowsie, ale niedawno zainstalowałem ubuntu. Chciałem pobierać pliki na obu systemach, zależnie od tego którego aktualnie używam (np. zaczynam pobierać na windows 7 a kończę na ubuntu). Na linuxie więc otwieram plik jdownloader.jar z folderu z zainstalowanym jdownloaderem (program był instalowany na windowsie) i wszystko działa Jest tylko jeden mały problem, folder pobierania na windowsie to D:\pliki, na ubuntu chcę, żeby pliki były pobieranie do tego samego miejsca, więc w opcjach jako folder pobierania zmieniam na /media/D/pliki (D to folder zamontowanego dysku D), no ale jak wchodzę na windowsa to znowu muszę zmienić na D:\pliki. I tak w kółko, zmiana systemu - zmiana wpisu. Da się jakoś ustawić, żeby nie trzeba było za każdym razem grzebać w ustawieniach, aby pliki były zapisywane do tego samego folderu?
(Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo:))
Reply With Quote
Old 10.11.2009, 16:59
Cichy
Guest

Utwórz drugi folder dla JD np. Jdownloader2 przekopiuj do niego wszystko z katalogu w którym masz obecnie JD. W pierwszym (tym który masz teraz) ustawiasz folder pobierania dla windows w drugim dla linux. Teraz przy pobieraniu pod windowsem korzystasz z Jdownloader1 a pod linuchem z 2. Nie musisz zmieniać ścieżek.

Jedyne co musisz zrobić to przed przejściem z np. Win do linuxa zapisujesz listę jako kontener dlc pod linuxem wystarczy ją wczytać w Jdownloader2 i pobierać dalej. Tak samo robisz przechodząc z linuxa na win zapis listy i wczytanie w win w Jdownloader1.

Innego wyjścia nie widzę.
Reply With Quote
Old 10.11.2009, 17:30
xegi
Guest

Zapisywanie listy a potem jej wczytywanie jest jeszcze bardziej upierdliwe Myślałem, że jest jakiś inny "magiczny" sposób Skoro nie, to zostanę przy dotychczasowym sposobie (zmiana ścieżki pobierania), ale dzięki bardzo za zinteresowanie
Reply With Quote
Old 10.11.2009, 17:41
Cichy
Guest

Nie ma innych sposobów, na upartego można by podmieniać config ale to jeszcze bardziej upierdliwe niż lista
Albo rybki albo akwarium
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules