JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 17.12.2012, 02:58
ozan
Guest

Default Paket Özelleştirici

İndirdiğim ekitapların tek klasörde toplanmasını istiyorum. Paket özelleştiricinin(package customizer) ayarlarında klasör seçimini yaptım, extract seçeneğini işaretledim, regex kısmına da şu ifadeyi girdim:

Code:
.*.pdf|.*.epub|.*.mobi|.*.lit|.*.doc|.*.docx

Şimdi, linkteki dosyanın uzantısı direk bunlardan biriyse istediğim klasöre indiriyor. Fakat rar arşivi içindeyse, dökümanı arşivden çıkardıktan sonra uzantısı pdf olmasına rağmen istediğim klasöre taşımıyor. Regex ifadelerinden pek anlamıyorum. Koda ekleme yaparak bunu yapmak mümkün mü?
Reply With Quote
Old 17.12.2012, 08:26
Freeloader
Guest

Çünkü rar uzantısı ayrı bir uzantı,

atadığın kural, yukarıda vermiş olduğun kurallarla eşleşen dosyalara uygulanır ve nitekim öylede oluyor zaten

Rar ayrı bir uzantıdır ve RAR için bir kural oluşturmamışsın.

Paketleyici kuralları, dosyaları JDye eklediğin sırada kurallarla eşleşen dosyalara ya da da bağlantılara uygulanır. Kurallar sonradan uygulanmaz ve doğal olarak paketleyici RAR içerisinde olan dosyayı göremez.

İçlerinde PDF bulunan RAR dosyalarının isimleri statik isimlerden oluşuyorsa, örneğin : Freeloader.pdf.rar ; uzantıyı kullanmak yerine dosya ismini kullan, "Freeloader.pdf" gibi (dosyayı adına göre özelleştir) > ve Paketleyiciye Freeloaderdan oluşan bu rar arşivlerini PDF dosyalarının inmiş olduğu klasöre indirmesini söyle.

Regex daha gelişmiş eşleştirmeler için kullanılır, senin durumunda regex kullanman gerekmiyor. Wildcard veya normal karakterler kullanman yeterli olacaktır.

İstediğin özelliğin paketliyicye değil RAR modülüne eklenmesi lazım, Rar modülü çıkartma sırasında PDF tespit ederse dosyayı dilediğin hedefe çıkartmalı, hata takipçisine bakmam lazım bunun için. kodlayan olursa JDye eklenir.

...................

Son olarak JD2'ye geç, JD2deki paketleyici modülünü kullan, çok daha başarılı ve ek özelliklere sahip. Dosyalarını indirdiğin kağnağa göre de özelleştirme yapabilirsin JDownloader 2 ile. URL adreslerine göre de özelleştirme yapabilirsin.
Reply With Quote
Old 17.12.2012, 09:39
Freeloader
Guest

İstediğin özelliğin Yarısı kodlanmış durumda, yakında JD 2 ile yapabileceksin istediğini, şimdiden JD2ye geçmenizi öneririm
Reply With Quote
Old 17.12.2012, 17:17
ozan
Guest

Teşekkürler, JD2'yi yükleyeceğim.
Reply With Quote
Old 17.12.2012, 17:56
ozan
Guest

Peki eski JD'deki link bilgilerini JD2'ye birebir entegre etmek mümkün mü? Dlc dosyası oluşturup eklemeyi biliyorum ama o zaman sanki hepsi sıfırdan eklenmiş gibi oluyor. Paket adları indirilip indirilmediği bilgisi vs. kayboluyor.

Bir de, JD'de daha önce indirilen bir link tekrar kopyalandığında "zaten indirme listesinde" diye uyarı oluyor, rengi de değişiyordu. JD2'de bunu göremedim. Bu özellik yok mu?

Last edited by ozan; 17.12.2012 at 18:09.
Reply With Quote
Old 17.12.2012, 18:12
Freeloader
Guest

jd2yi kapat, jd2 ana dizindeki cfg klasörünü sil, ve JD1 dizininkedi config klasörünü kopyala ve jd2 ana dizini içerisine yapıştır. JD2yi çalıştır.

JD2 kullanırken arada sırada cfg klasörünün yedeğini al, çünkü elektrik kesilirse JD2 listen kaybolabilir. JD2ye otomatik yedekleme eklenmedi hala. Ya Elle yedekle ya da başka programlarla otomatik yedekleme yaptır.

Last edited by Freeloader; 17.12.2012 at 19:11.
Reply With Quote
Old 17.12.2012, 20:37
ozan
Guest

Tamam, oldu. Yedekleme uyarısı için de teşekkürler.

Diğer sorumu JD2 başlığına yazacağım.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules