JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 07.11.2013, 17:34
Sfor
Guest
 
Posts: n/a
Default Raportowanie szybkości przy pobieraniu z podziałem na części.

Mniej więcej od czasu wprowadzenia obsługi "mirrorów" pojawił się regres w postaci nieprecyzyjnego raportowania szybkości przy wieloczęściowym pobieraniu.

W starszych wersjach JDownloader 2 pokazywał bieżącą ilość aktywnych połączeń, oraz rzeczywistą szybkość pobierania. W końcowej fazie ilość połączeń zmniejszała się, a szybkość pobierania pojedynczego pliku zawsze odpowiadała globalnej.

Teraz, pokazywana ilość połączeń jest zawsze stała i równa początkowej ilości. W końcowej fazie pobierania nie ulega ona zmianie, jak to miało miejsce wcześniej. Pojawiły się też istotne rozbieżności pomiędzy prędkością pokazywaną w kontekście pliku, a globalną. Ta rozbieżność jest tym większa, im więcej części na plik się wykorzystuje.
Reply With Quote
  #2  
Old 14.11.2013, 19:05
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

Reply With Quote
  #3  
Old 23.11.2013, 22:53
Sfor
Guest
 
Posts: n/a
Default

No cóż. Globalny wskażnik faktycznie działa teraz prawidłowo. Jednak prędkość transferu w poszczególnych pozycjach ciągle pokazuje dziwne wartości. Nie zauważyłem też, by ilość wykazywanych połączeń ulegała zmianie.

Dodatkowo zaobserwowałem silne zmniejszenie szybkości pobierania w końcowej fazie. Czasami szybciej jest pobierać z mniejszą ilością połączeń, bo w końcowej fazie szybość może spaść kilkunastokrotnie. Stan ten czasami trwa nawet kilka minut. W efekcie efektywniej jest pobierać kilka plików jednocześnie bez podziału na części, niż pliki po kolei i wieloczęściowo.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 10:46.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.