JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 08.03.2010, 16:52
fat2018
Guest

Lightbulb Motorola svg 1501 cablo modem resetlemek

arkadaşlar uzun zamandır internette aradım fakat bulamadım sonradan kendi çalışmalarımla modeme rest atmayı başardım şimdi nasıl reset atıp ip değiştirmeyi anlatacam ve bilen yada yapabilecek arkadaşlardan bunu otomatik hale getirebilecek bir macro yada bat dosyası yapmalarını rica edecem....

resetleme işlemi:

1.modemimizin http:\192.168.0.1 nolu numarası ie yada firefox gibi bi programa yazılır.(şifre:admin pw:motorola dır standart da.)

2.Açılan ana ekran olan status te yukardan 2. menu olan Basic kısmı tıklanır.

3.Basic menüsünün en kısmında Wan Connection Type kısmında ki Spoofed MAC Addresses kısmı standart olarak boştur oraya resimde görüldüğü gibi benzer sayı ve harfler yazılabilir son olarak apply butonuna bastığımızda modemimiz yeniden başlayacak ve ipmiz değişecektir (not:ordaki sayı ve rakamlar tamamen rasgele yazılmıştır)

4.Bu işlemleri yaptığımızda ipmizin değiştiğini göreceğiz ve mac adresini yazdığımız kısımın son iki sayıyı değiştirdiğimizde ipmizi istediğimiz gibi değiştirebiliriz.

bunu otomatik hale getirebilecek arkadaşlardan yardım bekliyoruz.
Reply With Quote
Old 08.03.2010, 18:55
Freeloader
Guest

Bunu otomatik olarak mac changer ile yapabilirsin, mac changer gibi birkaç program daha var isimlerini ve linklerini daha sonra eklerim.

Fakat unutmayın her ISS ile olmuyor bu işlem internet servis sağlayıcının hizmetine göre diğişiyor.

bazı Kablo modemlerde mac adresi değiştirerek yeni Ip almak mümkün fakat intenet servis sağlayıcınızın size sunmuş olduğu kablo bağlantı hizmetini sonlandırmasına da sebep olabiliyor.

MAc changer ya da diğer programı jdownloadera harici ya da batch olarak ekleyin.

daha sonra link atarım.

Last edited by Freeloader; 08.03.2010 at 19:11.
Reply With Quote
Old 08.03.2010, 19:08
Freeloader
Guest

mac değiştrebilen programlar ;

en iyisi (programı dos komutları ile de yönetebiliyorsunuz) bu yüzden jdownloader'da tekrar bağlanma yönteminizi batch larak seçip gerekli kotları kulllanabilirsiniz.
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
Reply With Quote
Old 30.07.2010, 17:58
kurt_22
Guest

hocam cablo modem restleme ilgi bir gelişme yokmu?
Reply With Quote
Old 06.08.2010, 12:37
denek denek is offline
JD Beta

kablonette ip değiştirme işlemi imkansıza yakın.
ben de bir yöntem önermiştim ama herkeste işe yaramıyormuş.
Reply With Quote
Old 12.10.2011, 23:44
maskem
Guest

bu şekilde ip değişiyorda bunu otomatikleştirecek babayiğit varmı acaba aranızda

Last edited by maskem; 13.10.2011 at 01:13.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules