JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05.05.2009, 10:28
SerdenD
Guest

Default AirTies Air 6271 resat olmuyor? (14 saniyede IP almak)

Merhaba
AirTies Air 6271 Modemim reset işlemleri 2 yolla yapıyorum.
Kayıt sırasında başarıyla işlem gerçekleşiyor.
Ama deneme yaptığımda reset atmıyor.
Forumda aradım benim modemle alakalı konulardan bir sonuç alamadım.

1.Resim:modem ana sayfam şifresiz giriş yapıyorum "enter" e basıyorum. (program için şifre koydum denedim olmadı)

2.Resim:Bu IP değiştirmek için 1. yöntem ADSL > ADSL Ayarları > (soldaki )vc1'e tıklıyoruz.

3.Resim: Hiçbir ayara dokunmadan Kaydet'e tıklıyoruz.

4.Resim:IP adresimiz değişiyor.

5.Resim:Bu ekrandan sonra 5-10 saniye içinde IP Değişiyor. Diğerine göre çok kısa sürdüğünden en çok bu yöntemi kullanıyorum.

6.Resim:Ana sayfadan sonra Araçlar > (soldaki) Yeniden başlat'ı tıklıyoruz.

7.Resim:Gelen kutuya Tamam diyoruz.

8.Resim:IP adresimiz değişiyor. Bu yöntem yaklaşık 1-1,5 dakika sürdüğü için diğer yöntemi kullanırum.

Buradaki yöntemleri deniyorum kayıt işlemi başarılı şekilde gerçekleşiyor.
Ama denemelerde başarısız diyor.

Last edited by Freeloader; 05.05.2009 at 20:53.
Reply With Quote
Old 05.05.2009, 13:23
Freeloader
Guest

eğer bu yöntem oluyorsa airties kullanıcılarının gözü aydın olsun dicem.... Beni imzamdaki sohbet odamızdan bulun bunun için beraber betik oluşturalım...

Ayrıca yukardaki fotonun birinde adsl kullanıcı adın var silersen o kısmı KARALARSAN iyi olur..

İmzamdan sohbet odamıza ulaşabilirsin...
Reply With Quote
Old 05.05.2009, 16:56
SerdenD
Guest

Yazıyı tam okudunmu bilmiyorum.
bu iki yöntemle reset atıyorum modeme ama...
jdownloader ile modeme reset atarken kayıt yapıyorum başarılı bir şekilde kayıt ediliyor tamamlandıktan sonra.
Deneme yaptığımda reset atmıyor.

Oradaki kullanıcı adım değil sadece resim alırken öyle yazdım yani sahte isim oradaki.
Reply With Quote
Old 05.05.2009, 20:01
Freeloader
Guest

sorun halledildi !

14 saniyede IP almak isteyen airties cılar sohbet odasına !

not kod : farklı biçimde oluşturuldu...

@SerdenD

kodu tekrar incelemeye vaktim oldu... kodunu KESİNLİKLE BAŞKA SİTELERDE PAYLŞAMA !!!! Kodun çalışıyor ve sadece sana özel yaratıldı .. kodun içinde adsl bilgilerin var .. rahatlıkla kullanabilirsin ama sadece sana özel !!!!!

Last edited by Freeloader; 05.05.2009 at 21:12.
Reply With Quote
Old 06.05.2009, 08:21
SerdenD
Guest

Merhaba
AirTies Air 6271 Modem 14 -15 sn reset işlemi için

1.Resim: Bu modemin girişinde verdiğim kodu kullanmak için şifre koymayın

2.Resim: Kod içinde buradaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullandığından...

Kod içindeki "username</key><value>kullanıcıadınız@biri.com.tr</value></set><set inst="pppox-0"><key>password</key><value>şifreniz</value></set><set"
bölünlerini kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile değiştirin.

Eğer ğirişte şifrem var değiştirmek istemiyorum yada herhangi bir şifre ile giriş yapmam gerekiyor diyorsanız Freeloader ile bu sorunu halledebilirsiniz.

Freeloader'e Çok Teşekkür Ediyorum.
AirTies Air 6271 Modem kullananlara (Sadece biri.net'çiler kullanıyor) büyük kolaylık sağlanmış oldu.

Code:
[[[HSRC]]]
     [[[STEP]]]
          [[[REQUEST]]]
POST /cgi-bin/login HTTP/1.1
Host: 192.168.2.1
redirect=&user=admin&password=%%%pass%%%&button=TAMAM
          [[[/REQUEST]]]
     [[[/STEP]]]
     [[[STEP]]]
          [[[REQUEST]]]
POST /cgi-bin/webapp HTTP/1.1
<xmlrequest version="1.0.0"><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><set inst="rfc2684-0"><key>encaps</key><value>LLC</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>static-1</value></command><set inst="static-1"><key>ip</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mask</key><value>255.255.255.0</value></set><set inst="static-1"><key>gateway</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns1</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns2</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mode</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pppox-0</value></command><set inst="pppox-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><set inst="pppox-0"><key>username</key><value>kullanıcıadınız@biri.com.tr</value></set><set inst="pppox-0"><key>password</key><value>şifreniz</value></set><set inst="pppox-0"><key>mtu</key><value>1492</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pvc-0</value></command><set inst="pvc-0"><key>name</key><value>vc1</value></set><set inst="pvc-0"><key>vpi</key><value>8</value></set><set inst="pvc-0"><key>vci</key><value>35</value></set><set inst="pvc-0"><key>traffic_class</key><value>UBR</value></set><set inst="pvc-0"><key>pcr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>scr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>mbs</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>wan-0</value></command><set inst="wan-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>static-1</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>dhcpc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>save</key><value/></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>static-1</value></command><command inst="wan-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="pppox-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="rfc2684-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="static-1"><key>apply</key><value/></command><command inst="pvc-0"><key>apply</key><value/></command></xmlrequest>
         [[[/REQUEST]]]
     [[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]
Reply With Quote
Old 06.05.2009, 14:53
Freeloader
Guest

bşd .. Not ; Modeme şifre/parola koyabilirler , şifrede olsa modemde olur yani..... sende sonra not olarak eklersin
Reply With Quote
Old 08.05.2009, 09:45
Gabriboy
Message deleted by Freeloader. Reason: spam
Old 12.05.2009, 15:25
Blutray
Guest

Çok teşekkür ederim betik için. Bendede Airtes Air 5020 vardı.Bende aynı sorunla karşılaşıodum.Ama şimdi hallettim;)
Reply With Quote
Old 29.05.2009, 13:17
vedat1966
Guest

O kadar araştırdım batch file dahil hepsini denedim. Ancak hepsinden olumsuz sonuç aldım. Taki sizin yazdığınız betiği deneyinceye kadar. Süper arkadaşım çok teşekkürler. Ayrıca da çok kısa sürede IP alıyor. Söyleyecek başka söz bulamıyorum.
Reply With Quote
Old 07.06.2009, 23:26
horgh666
Guest

rt-103
combo da oluomu bu betik?
Reply With Quote
Old 13.06.2009, 01:37
eses
Guest

Aynı modem ve aynı sorun bende de var. Ne yaptıysam "tekrar bağlan"ın üzerindeki ünlemi kaldıramadım. Betiği aldım kullanıcı ado ve şifreyi yazdım. Liveheader kızmına yapıştırdım. OLmadı. Nedir çaresi. Lütfen yardım edin.:huh:
Reply With Quote
Old 24.06.2009, 18:01
maytas
Guest

Sayın SerdenD'nin en son verdiği betiğe kendi kullanıcı adımı ve şifremi girince jdownloader ile yeni IP alabildim, yani IP değişimi başarılı dedi.
Download yapmayı denemedim, ama IP değitirdiğine göre sorun olmaz sanırım.
Aslında ben Cryptload kullanıyorum, dolayısıyla bu çalışan betiği Crypload'da kullanmak üzere clr scriptine çevirebilirmiyiz.
Cryptload sitesinde bu konuda sihirbaz var, ama işe yaramadı.
Reply With Quote
Old 24.06.2009, 21:36
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by maytas View Post
Sayın SerdenD'nin en son verdiği betiğe kendi kullanıcı adımı ve şifremi girince jdownloader ile yeni IP alabildim, yani IP değişimi başarılı dedi.
Download yapmayı denemedim, ama IP değitirdiğine göre sorun olmaz sanırım.
Aslında ben Cryptload kullanıyorum, dolayısıyla bu çalışan betiği Crypload'da kullanmak üzere clr scriptine çevirebilirmiyiz.
Cryptload sitesinde bu konuda sihirbaz var, ama işe yaramadı.
malesef cryptload desteği vermiyoruz.
Reply With Quote
Old 24.06.2009, 21:48
maytas
Guest

Yine de cevabınız için teşekkür ederim.
Reply With Quote
Old 23.07.2009, 15:08
TaLisFanG
Guest

Airties RT-104 için oluyo bu yöntem çok teşekkürler
Reply With Quote
Old 15.10.2009, 14:44
kagankurtulus
Guest

Selam Freeloader, tum forumda aradim ama Exper EWM-01 icin BITEK bulamadim. Bu konuda bize yardimci olabilrmisiniz.
iyi calismalar
Reply With Quote
Old 19.02.2010, 08:35
saykorn
Guest

airties air 6271kn modem betiğinde emiği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum, ellerinize sağlık...
Reply With Quote
Old 19.02.2010, 21:55
cehesto
Guest

Aynen. Daha Önce FreeLoader Kardeşimiz Sağolsun 2-3 Saatini Ayırıp TeamvieweR iLe Yapmıştı . Ve Ben Yeni PC alınca Yedek almayı unuTmuştum. Bu Yüzden Sonsuz teşekkürLerimi iLetiyorum.. iyiki Varsın kardeŞim.
Reply With Quote
Old 01.06.2010, 08:37
larose43
Guest

Quote:
Originally Posted by SerdenD View Post
Merhaba
AirTies Air 6271 Modem 14 -15 sn reset işlemi için

1.Resim: Bu modemin girişinde verdiğim kodu kullanmak için şifre koymayın

2.Resim: Kod içinde buradaki kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullandığından...

Kod içindeki "username</key><value>kullanıcıadınız@biri.com.tr</value></set><set inst="pppox-0"><key>password</key><value>şifreniz</value></set><set"
bölünlerini kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile değiştirin.

Eğer ğirişte şifrem var değiştirmek istemiyorum yada herhangi bir şifre ile giriş yapmam gerekiyor diyorsanız Freeloader ile bu sorunu halledebilirsiniz.

Freeloader'e Çok Teşekkür Ediyorum.
AirTies Air 6271 Modem kullananlara (Sadece biri.net'çiler kullanıyor) büyük kolaylık sağlanmış oldu.

Code:
[[[HSRC]]]
     [[[STEP]]]
          [[[REQUEST]]]
          [[[/REQUEST]]]
     [[[/STEP]]]
     [[[STEP]]]
          [[[REQUEST]]]
<xmlrequest version="1.0.0"><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><set inst="rfc2684-0"><key>encaps</key><value>LLC</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>static-1</value></command><set inst="static-1"><key>ip</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mask</key><value>255.255.255.0</value></set><set inst="static-1"><key>gateway</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns1</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>dns2</key><value>0.0.0.0</value></set><set inst="static-1"><key>mode</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pppox-0</value></command><set inst="pppox-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><set inst="pppox-0"><key>username</key><value>kullanıcıadınız@biri.com.tr</value></set><set inst="pppox-0"><key>password</key><value>şifreniz</value></set><set inst="pppox-0"><key>mtu</key><value>1492</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>pvc-0</value></command><set inst="pvc-0"><key>name</key><value>vc1</value></set><set inst="pvc-0"><key>vpi</key><value>8</value></set><set inst="pvc-0"><key>vci</key><value>35</value></set><set inst="pvc-0"><key>traffic_class</key><value>UBR</value></set><set inst="pvc-0"><key>pcr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>scr</key><value>0</value></set><set inst="pvc-0"><key>mbs</key><value>0</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>begin_transaction</key><value>wan-0</value></command><set inst="wan-0"><key>type</key><value>pppoe</value></set><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>static-1</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>dhcpc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>commit</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>save</key><value/></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>wan-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pvc-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>rfc2684-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>pppox-0</value></command><command inst="cfgmgr-0"><key>end_transaction</key><value>static-1</value></command><command inst="wan-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="pppox-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="rfc2684-0"><key>apply</key><value/></command><command inst="static-1"><key>apply</key><value/></command><command inst="pvc-0"><key>apply</key><value/></command></xmlrequest>
         [[[/REQUEST]]]
     [[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]]
mrb arkadaşlar bende airteis air 6271 kn modem kullanıyorum (yeni biri.net abonesiyim) forumdaki bütün yöntem ve kodları denedim sorunu halledemedim.freeloader arkadaşımızla bağlantı kuramadım.kafayı yiyeceğim lütfen acil yardım.konuya cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekürler.
Not:SerdenD arkadaşım resimler açılmıyor tekrar yükleyebilirmisin.
Reply With Quote
Old 01.06.2010, 15:35
Freeloader
Guest

Bu aralar tekrar sohbetteyim beni sohbetten bulabilirsiniz.
Reply With Quote
Old 01.11.2010, 17:39
erkan.kpt
Guest

airties 102 modemim var ilk gün indirme yapamildim sonrası tam bir kabus neler denemedim ama beceremedim bu konuda yardım lütfen
Reply With Quote
Old 22.11.2010, 21:46
kepetosis
Guest

Quote:
Originally Posted by

[CODE
[[[HSRC]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[STEP]]]
[[[REQUEST]]]
[[[/REQUEST]]]
[[[/STEP]]]
[[[/HSRC]]][/CODE]

Öncelikle Freeloader a çok teşekkür ediyorum. Betik işe yarıyor fakat, yeniden bağlanma süresi 2 dakikayı geçiyor bende. Bu normalmidir, nasıl düzeltebilirim ?
Reply With Quote
Old 21.05.2011, 22:25
gsontuna
Guest

Çok güzel harika ama bir sorum olacak bende air tires rt 104 var bu olay benim içinde geçerlimi ?
Yardımlarınız için teşekkür ederim.Daha once bu programı denedim ama win7 (32 bit)ultimate kullanıyorum uyum sorunuda çekmiştim acaba bunlar düzeldi mi ?
Reply With Quote
Old 23.05.2011, 20:16
Freeloader
Guest

nasıl bir uyum sorunu?

Airties 104 betiklerinin hepsini denemelisin, firmware sürümleri elimizde olmadığından hangi 104 betiğinin tam olarak çalışacağını bilmiyoruz. En iyisi kendi betiğini oluşturmak.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules