JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 21.06.2012, 19:08
failedmission
Guest
 
Posts: n/a
Default Zła obsługa kont premium.

Witam.
Mój problem z programem JD to niepoprawna obsługa kont premium. W tej chwili mam 6 kont premium filefactory i 1 konto free. Program zamiast ściągać przez konta premium ściąga przez konto free - prędkość mała i trzeba wpisywać kody. Nieporozumienie! Po to mam te konta premium żeby program z nich korzystał. pozdrawiam.
Reply With Quote
  #2  
Old 21.06.2012, 21:54
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

A włączyłeś globalną obsługę kont Premium?
Na dole po lewej stronie pokazuje się ikonka filefactory?
Jaki stan kont pokazuje jD?
Jeśli wprowadziłeś konta Premium i konto użytkownika zarejestrowanego, ale free, zaznacz też "Zawsze wybieraj konto Premium...." na górze, po prawej stronie zakładki Premium (wprowadznia kont Premium), albo po prostu wyłącz konto Free.
Reply With Quote
  #3  
Old 22.06.2012, 01:14
failedmission
Guest
 
Posts: n/a
Default

Wszystko się dobrze ściąga i używa tych kont premium ale jak wyjeżdżam na tydzień i jakieś konta stają się free to program usilnie próbuje z nich ściągać zamiast je ignorować. Trzeba ręcznie usunąc free konta żeby z nich program nie korzystał. Tylko nie wiem czemu mają one większy priorytet niż konta premium.

A włączyłeś globalną obsługę kont Premium? - TAK
Na dole po lewej stronie pokazuje się ikonka filefactory? - TAK
Jaki stan kont pokazuje jD? - Niektóre premium, niektóre free registered user.
Reply With Quote
  #4  
Old 22.06.2012, 11:20
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Uzupełniłem zgłoszenie do developerów, aczkolwiek jeśli błąd występuje w wersjach Stable/Nightly to poprawka raczej nie zostanie wydana w tych wersjach ale w wersji JD2.



Notabene - nie łatwiej używać jednego konta Premium o długim terminie ważności niż kilku-, kilkunastu, które szybko wygasają... Nieco to dziwne.
Reply With Quote
  #5  
Old 22.06.2012, 20:57
failedmission
Guest
 
Posts: n/a
Default

Pięknie to wyjasniłeś w bugtracker. Nie wiem, które konto padnie więc wolę wrzucić 10 i mieć pewność, że nawet jak coś padnie to i tak się ściągnie z premium.
Reply With Quote
  #6  
Old 24.06.2012, 14:11
djmakinera djmakinera is offline
Banned
 
Join Date: May 2010
Location: Poland
Posts: 8,387
Default

Przez tydzień bez Twojej obecności przy włączonym komputerze i uruchomionym JD różne rzeczy się mogą zdarzać albo nieznośne chochliki dłubią przy nim
Reply With Quote
  #7  
Old 26.06.2012, 12:05
failedmission
Guest
 
Posts: n/a
Default

Nikt ani nic przy nim nie dłubie i żadne dziwne rzeczy nie mogą się dziać bo to jest komputer a nie jakaś żywa istota. Zrobiłem kilka testów i jd nadal ściąga z kont darmowych zamiast premium. Trzeba ręcznie usunąć wszystkie konta darmowe i wtedy rusza z premium.
Reply With Quote
  #8  
Old 26.06.2012, 14:38
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

W sumie dopóki nie ma odpowiedzi ze strony developerów możesz sprawdzić czy taki trick nie zadziała:
1. Aktywuj Schedulera: Wtyczki i Dodatki -> Rozszerzenia -> Harmonogram (po prawej stronie)
2. Wejdź do jego obsługi: Menu Dodatki -> Harmonogram
3. (+) - dodaj nowy plan
4. Wybierz "Powtórzenia" np. Godzinne albo "Wybierz interwał" i wprowadź co ile gidzin/minut wybrane czynności mają się powtarzać
5. W okienku czynności wybierz:
"Disable Premium for specific host", w okienku parametrów wpisz: filefactory.com
6. Klawisze (+) dodaj czynność do Planu
7. Powtórz 5,6 dla czynności: "Enable Premium for specific host".
8. Naciśnij Zapisz

Być może zadziała to w ten sposób: co określony interwał wszystkie konta Premium zostaną wyłączone i następnie włączone zostaną tylko te, które nadal są Premium (czyli Free pozostaną nieaktywne). Nie mam jak tego przetestować, więc możesz poeksperymentować.

PS: Teoretycznie to właściciel konta powinien wiedzieć, do kiedy konta mają status "Premium"...
Reply With Quote
  #9  
Old 26.06.2012, 17:40
djmakinera djmakinera is offline
Banned
 
Join Date: May 2010
Location: Poland
Posts: 8,387
Default

Jeśli konto jest współdzielone z innym uzytkownikiem jest wielkie prawdopobieństwo, że takie konta będą padały jak muchy... wiadomo o co chodzi.
Reply With Quote
  #10  
Old 26.06.2012, 18:02
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

@djmakinera

No myślimy o tym samym.
Reply With Quote
  #11  
Old 27.06.2012, 21:29
failedmission
Guest
 
Posts: n/a
Default

Konta dzielone są z innymi osobami ale co z tego? Nie ma to najmniejszego znaczenia w tym wątku. To program ma buga. Zaraz wypróbuje podany sposób i sam znać co i jak.

---
Podany sposób działa.

Last edited by failedmission; 02.07.2012 at 05:32.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 23:55.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.