JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 14.01.2012, 21:02
lelim
Guest

Merhaba arkadaşlar, son günlerde sistemde bazı sıkıntılar yaşadık. hem server tarafında performans sorunları oldu, hem de kullanıcıların captcha çözdüğü programda yaptığım bazı değişiklikler soruna yol açtı. captcha yı yazarken imleçin kaybolması ve captchalar arasında beklemediği için stop a basamamak gibi. Bir de yanlışlıkla kredi eksilten sistemi devre dışı bırakmışım değişiklik yaparken.

tabi bu sorunlardan dolayı da captcha çözen online kullanıcı sayımız azaldı ve captcha lar çözülememeye başladı, bu da JD tarafında downloadların aksamasına ve hatalar alınmasına sebep oldu, hala da oluyor.

Şu anda imleç sorunu düzeltildi. captchalar arası bekleme süresi 3sn ye çıkarıldı, stop a basmak için yeterli olur sanırım. Kredi eksiltmeme durumu da giderildi. böylece captcha çözmek isteyen kullanıcılar şu anda sorunsuz sistemi kullanabilir. sadece serverın performansıyla ilgili sorundan dolayı kapanabilir, öyle olursa da programı tekrar açıp captcha çözmeye devam edebilirsiniz.

Kullanıcılardan isteğimiz captcha çözmeye gayret etmeleridir, unutmayın ki bu sistem sizler captcha çözerseniz çalışır. sorunları da yine burdan yada maille bildirirseniz müdahele edip çözmeye gayret ederiz...
Reply With Quote
Old 15.01.2012, 17:33
chethin
Guest

Artık otomatik captcha çözmüyor elle girmek zorunda kalıyorum?
Reply With Quote
Old 16.01.2012, 01:47
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Quote:
Originally Posted by chethin View Post
Artık otomatik captcha çözmüyor elle girmek zorunda kalıyorum?
önceki mesajda: ...captcha çözen online kullanıcı sayımız azaldı ve captcha lar çözülememeye başladı, bu da JD tarafında downloadların aksamasına ve hatalar alınmasına sebep oldu, hala da oluyor.

puan kazanmak için girilenleri kabul ediyor.sistem sağlam:thumbup:,bir süreliğine captchatrader kullanabilirsin ama herkes böyle yaparsa captcha brotherhood işe yaramaz hale gelir.
Reply With Quote
Old 16.01.2012, 11:32
chethin
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
önceki mesajda: ...captcha çözen online kullanıcı sayımız azaldı ve captcha lar çözülememeye başladı, bu da JD tarafında downloadların aksamasına ve hatalar alınmasına sebep oldu, hala da oluyor.

puan kazanmak için girilenleri kabul ediyor.sistem sağlam:thumbup:,bir süreliğine captchatrader kullanabilirsin ama herkes böyle yaparsa captcha brotherhood işe yaramaz hale gelir.
Bu sistem güzel başka captcha yönelme olmasın captcha kardeşliği dahada yaygın olursa ii olur bunun için online kullanıcı sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yapmak gerekir.
Reply With Quote
Old 25.02.2012, 06:44
black_sea34
Guest

program depositfiles.com da da çözüyormu acaba.bende çözmüyor.bende mi sorun var.yoksa program bu site için çözmüyormu
Reply With Quote
Old 25.02.2012, 11:39
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by black_sea34 View Post
program depositfiles.com da da çözüyormu acaba.bende çözmüyor.bende mi sorun var.yoksa program bu site için çözmüyormu
bu dosyaya ;depositfiles.com ekledin mi?:
\jd\captcha\methods\captchabrotherhood\jacinfo.xml

captcha trader için:
\jd\captcha\methods\captchatrader\jacinfo.xml

Last edited by maynak00; 26.02.2012 at 19:42. Reason: captchatrader > captchabrotherhood olarak değiştirildi.
Reply With Quote
Old 26.02.2012, 11:42
lelim
Guest

Quote:
bu dosyaya ;depositfiles.com ekledin mi?:
\jd\captcha\methods\captchatrader\jacinfo.xml
sanırım yukarda captchatrader değil captchabrotherhood u kastettin?
yani

- evet o dosyaya sistemin çözmesini istediğiniz siteyi alfabetik olarak doğru yere ekleyeceksiniz.
not : ayrıca "recaptcha" yı da bir site adıymış gibi o dosyaya doğru yerine ekleyin. bazı siteler site adı yerine "recaptcha" kelimesini arıyor dosyada.
- sonra diğer hiçbir metodta o sitenin adının olmadığından emin olacaksınız.
- sonra jdownloader ı kapatıp tekrar açın.

bu şekilde her site ile uyumlu çalışır sistem.
Reply With Quote
Old 05.03.2012, 23:37
himan himan is offline
Ultra Loader

lelim...

letitbir.net ve turbobit.net için tavsiyelerine göre dosyayı yazdım, metodların içinden ikisinin klasörünü kaldırdım ama gene olmadı :( illaki olması gerekmiyor takıntıdan yapayım dedim denedim sadece bu hali bile işimizi fazlasıyla görüyor teşekkürler...

Bu benim "jacinfo.xml" dosyamın içeriği

<jDownloader>
<method name="captchaBrotherhood" type="extern" os="windows" services="10upload.com;bebasupload.com;bitshare.com;bufiles.com;combozip.com;cramit.in;crazyupload.c om;datei.to;easy-share.com;enterupload.com;extabit.com;eyvx.com;filebling.com;filechip.com;filecrown.com;filefactory. com;filefat.com;filehook.com;fileover.net;fileplanet.com.ua;filer.net;filescloud.com;filejungle.com; fileserve.com;fileserver.cc;filesin.com;filesmonster.com;filesonic.com;filestrack.com;fileupper.com; filevo.com;freakshare.net;free-share.ru;fshare.vn;goldfile.eu;gotupload.com;hidemyass.com;hitfile.net;hostingcup.com;hotfile.com;if ile.it;ifolder.ru;letitbit.net;loadfiles.in;maknyos.com;mediafire.com;mediavalise.com;metahyper.com; navihost.us;oron.com;piggyshare.com;putshare.com;pyramidfiles.com;quickupload.net;ravishare.com;reca ptcha.com;recaptcha.net;skipfile.com;slingfile.com;space4file.com;speedoshare.com;tgf-services.com;transitfiles.com;turbobit.net;uploadbox.com;uploaded.to;uploadfloor.com;uploadstation.c om;usershare.net;wupload.com;xboxisozone.com;xuploading.net
"/>
<command cmd="jd\captcha\methods\captchaBrotherhood\cbhWinPlugin.exe" src="jd\captcha\methods\captchaBrotherhood\input.jpg" dst="jd\captcha\methods\captchaBrotherhood\output.txt" />
</jDownloader>

Düzeltme: Freeloader - den alıntı "turbobit jdyi engelliyor birimi düzeltsek bile bilerek bozuyorlar" demiş Freeloader... Soruyu salladım sizde boş verin

Last edited by himan; 06.03.2012 at 00:04.
Reply With Quote
Old 06.03.2012, 00:07
Freeloader
Guest

letitbit icin letitbitnew yazacaksınız . Turbobit JDyi engelliyor. Sadece letitbitnew NET ekelemyeceksiniz sonuna ve jdde mevcut olan jac (jantirecaptchayı) sileceksiniz. lttb gibi bir klasör olacak methods klasöründe bunu sileceksiniz.

Last edited by Freeloader; 06.03.2012 at 00:15.
Reply With Quote
Old 06.03.2012, 08:20
kara
Guest

Quote:
Originally Posted by lelim View Post

- evet o dosyaya sistemin çözmesini istediğiniz siteyi alfabetik olarak doğru yere ekleyeceksiniz.
not : ayrıca "recaptcha" yı da bir site adıymış gibi o dosyaya doğru yerine ekleyin. bazı siteler site adı yerine "recaptcha" kelimesini arıyor dosyada.
- sonra diğer hiçbir metodta o sitenin adının olmadığından emin olacaksınız.
- sonra jdownloader ı kapatıp tekrar açın.

bu şekilde her site ile uyumlu çalışır sistem.
buda çok önemli arkdaşlar bunu atlamayın.
Reply With Quote
Old 06.03.2012, 10:25
adalente78
Guest

recaptcha silcekmiyiz yoksa eklenecek mi birde harf sırana göre mi yapılacak
Reply With Quote
Old 06.03.2012, 12:51
lelim
Guest

Quote:
Originally Posted by adalente78 View Post
recaptcha silcekmiyiz yoksa eklenecek mi birde harf sırana göre mi yapılacak
slm,
recaptcha yı eklemen lazım. harf sırasına göre, alfabetik olarak doğru sırasına ekleyeceksin.

Freeloader:
yeni versiyona yetişir mi bilmem ama bence bu external ocr sisteminde de değişiklik yapılsa iyi olur. son kullanıcının text tabanlı ayar dosyası yerine jd arayüzünden siteleri ve hangi sitenin hangi external ocr metodunu kullandığını görebileceği ve değiştirebileceği bir ekran çok kullanışlı olur. ayrıca yapılan değişikliğin restart gerekmeden aktif olması da güzel olur.
Reply With Quote
Old 06.03.2012, 21:56
himan himan is offline
Ultra Loader

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
letitbit icin letitbitnew yazacaksınız . Turbobit JDyi engelliyor. Sadece letitbitnew NET ekelemyeceksiniz sonuna ve jdde mevcut olan jac (jantirecaptchayı) sileceksiniz. lttb gibi bir klasör olacak methods klasöründe bunu sileceksiniz.

Teşekkürler
Reply With Quote
Old 07.03.2012, 13:01
Freeloader
Guest

Quote:
slm,
recaptcha yı eklemen lazım. harf sırasına göre, alfabetik olarak doğru sırasına ekleyeceksin.

Freeloader:
yeni versiyona yetişir mi bilmem ama bence bu external ocr sisteminde de değişiklik yapılsa iyi olur. son kullanıcının text tabanlı ayar dosyası yerine jd arayüzünden siteleri ve hangi sitenin hangi external ocr metodunu kullandığını görebileceği ve değiştirebileceği bir ekran çok kullanışlı olur. ayrıca yapılan değişikliğin restart gerekmeden aktif olması da güzel olur.
Ekip captcha icin yeni seyler düsünüyor kendi sistemlerini de entegre etmeleri olası. Seninlede irtabata gectiler sanırım bu konuyla ilgili ? Önce GUI ve yeni özellikleri entegre edecekler bircogu eklendi bile sonra da captchta , indirme sistemi ve demuxerlar falan eklenecek.
Reply With Quote
Old 08.03.2012, 08:51
lelim
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
Ekip captcha icin yeni seyler düsünüyor kendi sistemlerini de entegre etmeleri olası. Seninlede irtabata gectiler sanırım bu konuyla ilgili ? Önce GUI ve yeni özellikleri entegre edecekler bircogu eklendi bile sonra da captchta , indirme sistemi ve demuxerlar falan eklenecek.
slm,
evet ekipten birisiyle görüştüm, istedikleri bazı kriterler sağlanırsa benim sistemi entegre etmeyi düşünebileceklerini söylediler, ama çok kısa sürede çok fazla kullanıcıya ulaşılacağı ve ciddi bir server yükü olacağı için benim sistemin bunu kaldıramayacağını söyledim. yine de fikir bazında yardımcı olabileceğim başka şeyler olursa görüşebiliriz dedim. JDownloader ın maddi gücü nereden geliyor, böyle büyük çaplı bir işi karşılayabilirler mi bilmiyorum. hayırlısı olsun ...

bizim sistemle ilgili de, kendi sistemlerini yapsalar da external ocr desteğinin devam etmesi ve birkaç iyileştirme yapsalar güzel olur, arayüzden ayar yapma, yanlış captcha yı bildirme, serverdan yeni captcha isteme gibi...
Reply With Quote
Old 25.03.2012, 00:13
lelim
Guest

Arkadaşlar merhaba,
bildiğiniz gibi son zamanlarda megaupload olayı yüzünden bazı siteler kendini kapattı, piyasaya da bazı yeni siteler girdi. bunun sonucunda ben de Captcha kardeşliğinin JD de desteklediği siteleri otomatik update edecek küçük bi tool yazdım. tool u h ttp://ocrhood.gazcad.com/CBHJacinfoUpdater.rar adresinden indirebilirsiniz. çalıştırmak için sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" ı seçin. Sorun yaşarsanız yada eklenmesini istediğiniz site olursa bana buradan yada captchabrotherhood@gmail.com dan ulaşabilirsiniz
Reply With Quote
Old 25.03.2012, 10:12
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Arkadaşlar merhaba,
bildiğiniz gibi son zamanlarda megaupload olayı yüzünden bazı siteler kendini kapattı, piyasaya da bazı yeni siteler girdi. bunun sonucunda ben de Captcha kardeşliğinin JD de desteklediği siteleri otomatik update edecek küçük bi tool yazdım. tool u h ttp://ocrhood.gazcad.com/CBHJacinfoUpdater.rar adresinden indirebilirsiniz. çalıştırmak için sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" ı seçin. Sorun yaşarsanız yada eklenmesini istediğiniz site olursa bana buradan yada captchabrotherhood@gmail.com dan ulaşabilirsiniz
kaydetme konumu değiştirilemiyor.bende JD sistem sürücüsünde değil.farklı konumlarda farklı JDler var.bu yüzden bunu düzenlenebilir ve gözat tuşlu halde yayınlayabilirmisin?
Reply With Quote
Old 25.03.2012, 11:23
lelim
Guest

Quote:
kaydetme konumu değiştirilemiyor.bende JD sistem sürücüsünde değil.farklı konumlarda farklı JDler var.bu yüzden bunu düzenlenebilir ve gözat tuşlu halde yayınlayabilirmisin?
program açılışta c:\program files\ ve c:\program files(x86)\ altında jdownloader ı arıyor. bulursa onun altındaki captcha brotherhood un jacinfo.xml i düzenliyor. bu iki klasörde bulamazsa bu sefer kullanıcıya soruyor captchaBrotherhood un jacinfo.xml inin yerini. eğer dosya yerini sana sormasını istiyorsan :

1. c:\program files\ ve c:\program files(x86)\ klasörlerinde JDownloader olmadığından emin ol, varsa da en azından geçici olarak oralardaki captcha brotherhood un jacinfo.xml dosyalarını rename et.
2. daha önce oralarda jdownloader ı bulduysa kendi klasöründe cbhJacInfoFile.txt diye bir dosya oluşturmuştur. onu da sil.

bu ikisini yapıp tekrar programı başlattığında hangi jacinfo.xml i düzenleyeceğini sana sorması lazım açılışta.
Reply With Quote
Old 26.03.2012, 21:24
maynak00's Avatar
JD Legend

@lelim teşekkürler.bende programfilesta jdownloader yok aslında.CBH kurulurken çözücüyü oraya atmış.o yüzden ben program filesta görmüşüm.klasörü silince program açılır açılmaz nerede diye sordu.D sürücüsündekini güncelledim.JDJacinfoEditor.exenin olduğu klasörde cbhJacInfoFile.txt dosyası oluştu.onunla da direkt konum belirtebiliyoruz.listeye birkaç konum eklesem JDJacinfoEditor.exenin kabul etmesi mümkün mü?
Reply With Quote
Old 26.03.2012, 23:25
lelim
Guest

Quote:
@lelim teşekkürler.bende programfilesta jdownloader yok aslında.CBH kurulurken çözücüyü oraya atmış.o yüzden ben program filesta görmüşüm.klasörü silince program açılır açılmaz nerede diye sordu.D sürücüsündekini güncelledim.JDJacinfoEditor.exenin olduğu klasörde cbhJacInfoFile.txt dosyası oluştu.onunla da direkt konum belirtebiliyoruz.listeye birkaç konum eklesem JDJacinfoEditor.exenin kabul etmesi mümkün mü?
sadece ilk satırdaki dosyayı günceller. jd birkaç yerde kuruluysa, güncellemek istediklerini o dosyaya sırayla yazıp hepsi için JDJacinfoEditor.exe yi ayrı ayrı çalıştırabilirsin. yada her çalıştırmadan sonra dosyayı silersin, her seferinde sana sorar, hepsini ayrı ayrı gösterirsin.
Reply With Quote
Old 28.03.2012, 16:27
maynak00's Avatar
JD Legend

@lelim
extabit.com,hitfile.net,hotfile.com,ifile.it,mediafire.com,turbobit.net,xuploading.net
jacinfo.xml içine çift girilmiş.
freakshare.net;freakshare.net | .com; şeklinde girdi var.
bilgine.

bir soruna neden olurlar mı bilmiyorum. elle düzelttim
Reply With Quote
Old 24.04.2012, 23:07
lelim
Guest

Default yeni versiyon 1.1.7 hazır

merhaba arkadaşlar,
captcha kardeşliğinin yeni versiyonu 1.1.7 hazır. h ttp://ocrhood.gazcad.com dan indirip deneyebilirsiniz. geri dönüşlerinizi bekliyorum.

yeniliklerden bazıları :
- diğer bir download programı için destek eklendi.
- JD için jacinfo.xml dosyasındaki siteleri güncelleyen tool eklendi
- şifre değiştirme ekranı eklendi
Reply With Quote
Old 04.08.2012, 13:49
maynak00's Avatar
JD Legend

artık bir alternatif değil. çünkü captchatrader sitesine ulaşılamıyor ve kullanılamıyor. O yüzden bu sisteme gözünüz gibi bakın. traderda fazla kredim kalmadığından(kazanmak zor olduğundan) beni pek etkilemedi. bu servis daha hızlı ve kredi kazanmak daha kolay.
-captcahbrotherhood da sorun bazı zamanlar captcha girilmiyor ve gelip bana soruyor.
-bazen captchalar okunaklı gelmiyor(google sağolsun)
-bağlantı yavaşken captcha ekrana gelene kadar süre geçiyor.Tam yüklendikten sonra geri sayımın başlamasını istiyorum.
**External links are only visible to Support Staff**Official
**External links are only visible to Support Staff**x86&x64
**External links are only visible to Support Staff**JavaRa
JDownloader:
**External links are only visible to Support Staff**JD-ZIP
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=54725
http://jdownloader.org/jdownloader2
JD2-upd only
JD Dev., Translator: http://svn.jdownloader.org/users/271
speedtest.net/result/3156325665.png
speedtest.net/result/2332385983.png

Last edited by maynak00; 04.08.2012 at 13:52.
Reply With Quote
Old 26.08.2012, 13:14
Osiris
Guest

evet ya aynısını bende yaşıyorum rapidgator.net captchalarını kabul görmüyor eklenti eski hatası veriyor hemde kredimi yiyor eski jdownloadere geçecem jd2 den bir türlü verim alamadım
Reply With Quote
Old 26.08.2012, 13:40
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by Osiris View Post
evet ya aynısını bende yaşıyorum rapidgator.net captchalarını kabul görmüyor eklenti eski hatası veriyor hemde kredimi yiyor eski jdownloadere geçecem jd2 den bir türlü verim alamadım
rapidgator,turbobit,zippyshare JDyi blokluyor. rg ve tb,uploaded,crocko,filesonic,fileserve,wupload,uploadstation,sharpfile,,rapidshare(geçici olarak hızı arttırdığından bu liste dışında kalabilir) vblerden nefret ediyorum.:outch:
linkleri sıralarken hulkshare,mediafire,datafilehost,easy-dump,disk.karelia.pro/fast,sharebeast,ompldr/omploader,jumbofiles,uploadcore,upmorefiles,180upload,filecloud(hızı şimdilik berbat),upgrand,1fichier,tusfiles,narod.ru,ifolder/rusfolder,ziddu(devam edilebilir olduğundan),zippyshare,letitbit,shareflare(skymonk metodundan),megashares(hız ve devam edilebilirlikten),gbmeister,uppit şeklinde sıralamaya dikkat ederim.bu sıra kesin değil.kötüler atılır,iyilere her zaman yer var(deneme yanılma yöntemi)(megauploada mücadelesinde destek veriyorum).(gamefront,putlocker,sockshare,bayfiles problemliler arasına girdiler.)
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only

Last edited by maynak00; 16.11.2012 at 15:48. Reason: güncelleme
Reply With Quote
Old 30.09.2012, 02:08
lelim
Guest

Default yeni versiyon 1.1.8

Merhaba arkadaşlar,
bir süredir üzerinde çalıştığımız 1.1.8 versiyonu sitemizden indirmeye hazırdır.
Bu versiyonla birlikte sisteme "şikayet onay" mekanizması gelmiştir. Şöyle ki captcha beklerken karşınıza yeni bir ekran gelebilir. Bu ekranda size bir captcha ve ona verilmiş cevabı gösterecek, size bu cevabın doğrumu yoksa yanlış mı olduğunu soracak. Verdiğiniz cevabtan 4 puan kazanacaksınız, timeout olursanız 6 puanınız gidecek. Sizin cevap verdiğiniz bir captcha "yanlış" olarak onaylanırsa 12 puanınız gidecek, ama zaten başta 7 yada 10 puan almış olduğunuzdan net olarak 2 yada 5 puanınız gitmiş olacak.

Karmaşık gibiyse yeni versiyonu kurup kullanınca anlayacaksınız zaten demek istediğimi

yeni versiyonla ilgili yorumlarınızı ve sorunlarınızı captchabrotherhood{at}gmail.com a atabilirsiniz
Reply With Quote
Old 01.10.2012, 18:53
maynak00's Avatar
JD Legend

yeni versiyonu yükledim.
arada şu hatayı alıyorum.OKa basınca program kapanıyor.

-ilk açtığımda start otomatik ayarlı olduğundan hemen stopa bastım.ayar penceresindeyken bana geldi captcha sordu.nerde kaldı benim bastığım stop düğmesi(kendiliğinden start yapmış)?
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only
Reply With Quote
Old 02.10.2012, 16:11
lelim
Guest

Quote:
yeni versiyonu yükledim.
arada şu hatayı alıyorum.OKa basınca program kapanıyor.

-ilk açtığımda start otomatik ayarlı olduğundan hemen stopa bastım.ayar penceresindeyken bana geldi captcha sordu.nerde kaldı benim bastığım stop düğmesi(kendiliğinden start yapmış)?
selam,
resimdeki hata performans sorunuyla ilgili, kullanıcı sayımızın ve işlenen captcha sayısının bir hayli artmasından dolayı daha sık görmeye başladık maalesef. Sistemimiz paylaşımlı bir hosting hesabında ve veritabanımızın olduğu sunucuda bizden başka çok sayıda veritabanı da çalışıyor. bu sorunu aşmak için bu aralar VPS server a geçmek için çalışma yapıyoruz, inşallah bir dahaki versiyona kendi özel VPS serverımızda çalışmayı planlıyoruz. O zamana kadar performans ölçümü amaçlı bazı işlemleri kapattım, sorun bir miktar azalacaktır.

bir captcha gelmesiyle, stop butonunun inaktif olması arasında kısa bir süre geçiyor, tam o arada siz Stop a basarsanız, captcha yine de size gösteriliyor. Hatta captcha yı çözdükten sonra da -Stop a basmanız geçersiz olup - tekrar captcha sormaya devam ediyor. Bildiğim bir sorun ama çok fazla sorun olmaz düşüncesiyle üzerinde durmadım. Gelen captcha yı çözüp tekrar Stop a basarsanız sorun olmayacaktır.

Bu arada puan kazanma da sürekli 7 puan olarak sabitlendi.

Yeni versiyon ve Onay sistemiyle ilgili yorumlarınızı buradan yada mailden bekliyorum.
Reply With Quote
Old 08.10.2012, 12:17
maynak00's Avatar
JD Legend

tamamen taşınabilir olarak kullanabilme imkanına ne zaman kavuşacağız.kur kaldır uğraştırıcı oluyor
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only
Reply With Quote
Old 13.10.2012, 15:57
lelim
Guest

Quote:
tamamen taşınabilir olarak kullanabilme imkanına ne zaman kavuşacağız.kur kaldır uğraştırıcı oluyor
Aslında bir kere kurduktan sonra sistemin çalışması için gerekli dosyalar kopyalanmış oluyor. Onları bir flash diske atıp portable olarak kullanmak mümkün. Ama açıkçası bunu bir opsiyon olarak eklemiyorum çünkü kullanıcılardan çok fazla destek talebi yapanlar oluyor. O yüzden setup ile işler hallolsun istiyorum. Daha tecrübeli kullanıcılar da dosyaları gerekli klasörlere kendileri kopyalayıp kullanabilir zaten.
Reply With Quote
Old 13.10.2012, 20:32
maynak00's Avatar
JD Legend

@lelim
bu kurmayı zaten yapıyorum da bu sefer de account.txt doesnt exist diyor hesap bilgimin sadece ...\jd\captcha\methods\captchaBrotherhood\account.txt dosyası zaten bir tane var.ama captchaSolver.exe yi kredi kazanmak için hiç çalıştırmadığım halde %LocalAppData%\Captcha_Brotherhood\account.txt dosyasını benden istemesi saçma oluyor(bunu captchaSolver.exenin istemesi daha doğru olur)

şunu önersem (mümkün olacağını düşünüyorum).ayarların nerede tutulacağına biz karar verebilsek.örneğin program dizininde mi saklansın(C:\Program Files (x86)\Brotherhood Software\Captcha Brotherhood) application data(%LocalAppData%\Captcha_Brotherhood\) klasöründe mi diye(ayrıca bunu ana dizinde config.ini adında bir dosyada saklasa-taşınabilirlik açısından)
-sesli uyarıyı kapatma seçeneğinin eklenmesini istiyorum.
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only

Last edited by maynak00; 04.11.2012 at 08:21.
Reply With Quote
Old 17.03.2013, 16:28
maynak00's Avatar
JD Legend

-kredi kazanamıyoruz. captchalar arası 123 saniye çok fazla 20-30sn gibi bir süre olmalı.
-kredim yetmiyorsa zırt pırt 30snlik geri sayım penceresi önüme geliyor.kapatıyorum yine geliyor. aynı şekilde PCde cbh kurulu değilse 30snlik geri sayım penceresi sürekli ekrana geliyor. bu oturum için bir daha gösterme seçeneği eklenmeli.
-captcha yüklenene kadar geçen süre gireceğimiz sürenin yarısını götürebiliyor. geri sayım captcha ekranda göründüğünde başlamalı
-bu hata da kredi kazanmama engel.3-4 captchada bir program mı çöker.

üslubum kabaysa özür. kredi kazanamamam beni kötü etkiliyor.

kredi kazanç puanı,harcama puanı,yanlış captchada puan,confirmation için puan bilgileri nerede?
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only

Last edited by maynak00; 17.03.2013 at 20:23.
Reply With Quote
Old 04.04.2013, 15:32
lelim
Guest

Quote:
-kredi kazanamıyoruz. captchalar arası 123 saniye çok fazla 20-30sn gibi bir süre olmalı.
-kredim yetmiyorsa zırt pırt 30snlik geri sayım penceresi önüme geliyor.kapatıyorum yine geliyor. aynı şekilde PCde cbh kurulu değilse 30snlik geri sayım penceresi sürekli ekrana geliyor. bu oturum için bir daha gösterme seçeneği eklenmeli.
-captcha yüklenene kadar geçen süre gireceğimiz sürenin yarısını götürebiliyor. geri sayım captcha ekranda göründüğünde başlamalı
-bu hata da kredi kazanmama engel.3-4 captchada bir program mı çöker.

üslubum kabaysa özür. kredi kazanamamam beni kötü etkiliyor.

kredi kazanç puanı,harcama puanı,yanlış captchada puan,confirmation için puan bilgileri nerede?
merhaba,
yavaş kredi kazanmamızın sebebi sistemdeki captcha azlığı. biraz da O yüzden zaten parayla kredi satma olayını başlattım, dengeyi korumak için. yoksa herkes çözülecek captcha bekliyor sistemde. Bu aralar captcha gelme sıklığı biraz daha artmış olması lazım.
30sn lik geri sayım olayı aslında JD ile ilgili. bizim müdahele edebileceğimiz bir durum yok orada.
captcha resminin yüklenmesi birkaç saniyelik bir iş. Uzun sürüyorsa geçici bir durum vardır. Sonuçta 3-5K lık küçük resimler. Screenshot verdiğin hataya da rastlayamadım. Deneme amaçlı 14-15 tane captcha çözdüm tek oturumda. Resmin geç gelmesi yada hata oluşmasına rastlamadım.

Kazanılan harcanan puanlar vb yi ana sayfaya koydum. **External links are only visible to Support Staff**www.captchabrotherhood.com a girdiğinde puanları ve son 1 saatin ortalama captcha cevap süresini görebilirsin.
Reply With Quote
Old 05.04.2013, 19:59
maynak00's Avatar
JD Legend

bu yazının Türkçe karşılığı yok mu? Sayfayı TR yapınca çıkmıyor.
Spoiler:
New : a beta version of DeathByCaptcha to CaptchaBrotherhood proxy application is ready to test. You can download it here.
To use it :
1. Modify your hosts file. add 188.165.32.248 api.dbcapi.me
2. Extract the .rar and run the exe file, then click "Start".
3. On your SEO tool, like Sick Submitter, select DeathByCaptcha as captcha solver and enter your Captcha Brotherhood username and password as username and password. Then your SEO tool should send your captchas to captcha brotherhood instead of DeathByCaptcha.
4. Your feedbacks are very welcome since i have limited chance to try this.

ayrıca JD2 kullanıcıları captchaklasörüne eklentiyi yüklemek zorunda değiller (sanırsam APIniz sayesinde)-bunu ilk mesajda belirtseniz güzel olur.
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only

Last edited by maynak00; 05.04.2013 at 20:05.
Reply With Quote
Old 07.04.2013, 21:56
lelim
Guest

türkçe karşılığını yazmadım. Direk jd ile alakalı değil. captcha çözme işini SEO tool ları ile kullanmak isteyenler için. deneme aşamasında diyebilirim.

JD2 deki ayarlardan haberim yoktu. nasıl çalışıyor onu da bilmiyorum açıkçası. Fırsat bulduğumda inceleyeceğim. Haberdar ettiğin için teşekkürler.
Reply With Quote
Old 09.04.2013, 18:26
myefsane myefsane is offline
Linkgrabbing Monster

JD 2 de sistem çalışmıyor galiba bir süredir sürekli cpttcha giriyorum.
Reply With Quote
Old 09.04.2013, 18:48
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by myefsane View Post
JD 2 de sistem çalışmıyor galiba bir süredir sürekli cpttcha giriyorum.
mesaj #274teki yerleşik yöntemi denedin mi?
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only
Reply With Quote
Old 10.04.2013, 21:40
Linkgrabbing Monster

Quote:
mesaj #274teki yerleşik yöntemi denedin mi?
Onu yaptıkdan sonra bazı sitelerde işe yarıyor bazılarında yaramıyor.
Reply With Quote
Old 11.04.2013, 18:33
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by myefsane View Post
Onu yaptıkdan sonra bazı sitelerde işe yarıyor bazılarında yaramıyor.
...\jd\captcha\methods\captchaBrotherhood\jacinfo.xml dosyasını biliyorsun diye düşünüyorum. Bu dosyada ekli olup sorun çıkan siteler hangileri?
JDownloader:
JD-Installer
JD-Nightly
JD2-x86
JD2-x64
JD2 noadware:
JD2-upd only
Reply With Quote
Old 22.04.2013, 01:22
Linkgrabbing Monster

uploaded.net te sorun yaşadım bu da zaten listede yok.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules