JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 26.05.2014, 02:29
unsec
Guest
 
Posts: n/a
Default JD2b - problem z aktualizacją

Witam. Chciałem zaktualizowac przez ikonę globusa. Próbuje - ściąga pliki, przy próbie aktualizacji podaje że jest to niemożliwe.


Quote:
org.jdownloader.update.SelfUpdateException: Selftest has been terminated unexpectedly
at org.jdownloader.update.SelfUpdateClient.finishSelfUpdate(SelfUpdateClient.java:214)
at org.jdownloader.update.UpdateManager.runFinishSelfUpdate(UpdateManager.java:1034)
at org.jdownloader.update.UpdateManager$6.run(UpdateManager.java:894)
at org.jdownloader.update.UpdateManager.installPendingUpdates(UpdateManager.java:918)
at org.jdownloader.updatev2.UpdateController.installUpdates(UpdateController.java:490)
at org.jdownloader.updatev2.UpdateController.onResults(UpdateController.java:363)
at org.jdownloader.update.UpdateManager.runUpdateLoop(UpdateManager.java:1156)
at org.jdownloader.update.PendingUpdate.run(PendingUpdate.java:20)
at org.jdownloader.update.UpdateManager$16.run(UpdateManager.java:1683)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
log po wygenerowaniu

25.05.14 11.24.10to26.05.14 01.16.35 jdlog://2618963166931/

drugi problem to z FFmpeg.

po zainstalowaniu JD zainstalowałem też FFmpeg (automatycznie przez JD).. 3-go dnia uzytkowania chcę znów ściągnąć coś z YT ale JD nie może odnaleźć FFmpeg i nie ma możliwości doinstalowania go ponownie.

pzdr
Reply With Quote
  #2  
Old 26.05.2014, 08:45
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

Być może jakaś aktualizacja nie została ukończona poprawnie.

a) Skasuj katalog TMP i ponownie zaktualizuj.
b) FFMPEG jest szukany wg ścieżki, którą można znaleźć w Ustawienia Zaawansowane -> FFmpegSetup: Binary Path - sprawdź czy w podanej ścieżce znajdują się binaria

Jeśli po aktualizacji problem będzie nadal występować:
a) z katalogu CFG skopiuj pliki
- *.ZIP,
org.jdownloader.settings.AccountSettings.accounts.ejs
org.jdownloader.extensions.extraction.ExtractionExtension.passwordlist.json
czyli listy Pobierania, Zbieracza Linków, ustawienia kont, hasła do archiwów
b) zainstaluj ponownie JD2
c) z kopii przenieś do katalogu CFG zachowane wcześniej pliki
Reply With Quote
  #3  
Old 26.05.2014, 09:14
unsec
Guest
 
Posts: n/a
Default

witaj, dzięki za wsparcie.
Jednakże, zanim udzieliłeś mi wskazówek ja juz zrobiłem co nieco.

1. odinstalowałem Javę
2. odinstalowałem JD2B wraz z ustawieniami
3. zainstalowałem najnowszą Javę
4. zainstalowałem JD2B. Pod koniec instalacji, na 99%, instalator się zatkał mimo że JD2 był już gotowy do uruchomienia.Zamknąłem instalator
5. JD2B po uruchomieniu sprawdził aktualizacje. Wszystko ok.
6. Przy próbie ściągnięcia mp4 z YT doinstalował FFmpeg

7. Przy próbie ściągnięcia mp4 z YT stwierdził że nie ma FFmpeg
8. sprawdziłem ścieżke do FFmpeg w Zaawansowanych. NULL

proszę o dalsze instrukcje i pozdrawiam

9. PS. Z YT zadałem 4 pliki mp4 do ściagnięcia. 2 ściągnął bez pytania o ffmpeg a na dwóch się 'zaciął'

26.05.14 07.59.52to26.05.14 07.46.23 jdlog://0538963166931/

-----------------------------------------------------

godz. 14

właśnie JD zasygnalizował aktualizacje do zainstalowania. W czasie instalacji wystąpiło wszystko tak jak w 1-wszym poście. znaczy - totalna dupa i jesteśmy w punkcie wyjścia ....

Mamy też wywalenie się Javy. Przy uruchamianiu JD, w okienku JD zgłaszany jest błąd Javy

Internal Error (0xc06d007e), pid=12128, tid=11152
JRE version: Java TM SE RE (8.0_05-b13) (build 1.8.0_05-b13)

problematic frame
C [kernel32.dll - 0x3fc16]

// java jest świeżo aktualizowana

Last edited by unsec; 26.05.2014 at 15:22. Reason: dodanie jdlog
Reply With Quote
  #4  
Old 26.05.2014, 17:39
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

Java 8.0 nie jest jeszcze wersją zalecaną do aktualizacji powszechnej:
Zalecane Version 7 Update 55 - taka jest ostatnia wersja zalecana.
Twoja zainstalowana Java wywala się w bibliotece systemowej kernel32.dll - świadczy to o problemach we współpracy między środowiskiem Javy a systemem.
Odinstaluj, przeczyść rejestry programem JavaRa i zainstaluj wersję 7u55 zgodną ze swoim systemem (32/64 bit)
Jeśli zaintsalowałeś JD2 w katalogu Program Files - system może blokować próby zapisu ustawień jeśli bieżący użytkownik nie posiada uprawnień administratora
FFMpeg można samemu zainstalować w dowolne miejsce:
_http_://ffmpeg.zeranoe.com/builds/
- ściągnij wersję Static odpowiednią dla swojego systemu, rozpakuj, a w Ustawienia Zaawansowane -> FFmpegSetup: Binary Path wpisz pełną ścieżkę do pliku ffmpeg.exe np C:\tools\ffmpeg\x64\ffmpeg.exe

Nie każdy ściągany plik z YT wymaga uruchamiania FFMPEG do konwersji stąd też nie zawsze będziesz miał komunikat o braku tej biblioteki - zależy to od użytych kodeków i rozdzielczości.
Reply With Quote
  #5  
Old 26.05.2014, 18:16
unsec
Guest
 
Posts: n/a
Default

dzięki za info

1. mimo że komunikat Javy jest taki jaki jest to zainstalowana wersja to właśnie 7u55, najnowsza dostępna. Poprzednio miałem 7u40 i też się wywalało z JD2B. Dlatego odinstalowałem Javę bo myślałem że najnowsza instalacja będzie lekarstwem. Przez 1/2 dnia była. Potem pokazała sie aktualizacja i na niej własnie wywalił się JD2. Możliwe jest że to JD2 zostaje uszkodzony w trakcie aktualizacji.
JavaSetup7u55.exe
2. pierwszy raz instalowałem w Program Files, teraz defaultowo.
3. O ile dobrze rozumiem to FFmpeg się nie instaluje ale kopiuje do docelowego katalogu?

pzdr
Reply With Quote
  #6  
Old 27.05.2014, 16:12
unsec
Guest
 
Posts: n/a
Default

witam

1. odinstalowałem JD2, zainstalowałem ponownie - problemów z Java nie ma.
2. Wstępny wniosek jest taki że aktualizacja jest źle przygotowana i uszkadza JD2
3. instalacja FFmpeg teoretycznie przebiega poprawnie (pliki pojawiają się w katalogu JD2) ale JD2 ich nie widzi. Po wprowadzeniu POPRAWNEJ ścieżki nadal nie widzi FFmpeg.
Po wpisach na forum JD widze że wielu użytkowników ma problem z FFmpeg ale od dłuższego czasu (jesień 2013) nie jest on rozwiązany a ludzie zbywani.

rozumiem że to jest Beta ale wybitnie niedopracowana Beta...... I brak rzetelnych informacji - jest błąd ale chwilowo nie jest poprawiony
Reply With Quote
  #7  
Old 27.05.2014, 22:50
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

JD nie instaluje FFMpeg, wyłącznie pobiera i umieszcza w swoim katalogu aktualizując ścieżkę do niego w swoich plikach konfiguracyjnych.

2. gdyby tak było, to aktualizacja uszkadzałaby wszystkim JD, w tym również u mnie pojawiałby się błąd tak jak u ciebie.
Tymczasem: ściągnąłem najnowszą wersję FFMPEG, wrzuciłem do dowolnego katalogu, wpisałem ścieżkę do ustawień, ściągnąłem jeden z plików, które u ciebie wywalają błędem braku FFMPEG... i bez problemów działa.

"..wielu użytkowników ma problem z FFmpeg ale od dłuższego czasu (jesień 2013) nie jest on rozwiązany a ludzie zbywani."
"I brak rzetelnych informacji - jest błąd ale chwilowo nie jest poprawiony"

A nie wpadłeś na to, żeby poprawić błąd najpierw trzeba go powtórzyć?
Skoro na innych instalacjach wszystko działa poprawnie, więc błąd może być zreplikowany jedynie w środowisku, gdzie się pojawił - logi nie zapisują przecoeż wszystkich informacji o systemie i środowisku.

Piszesz, że ludzie są zbywani od jesieni 2013, możesz podać jakiś konkretny przykład??? Czy ja cię zbyłem, czy twój wpis na forum angielskim został bez odpowiedzi?
Zaproponowałem ci rozwiązania, które sam bym próbował gdyby ten błąd wystąpił u mnie, koledzy na forum angielskim również podali ci kolejne rozwiązanie, dodatkowo zaproponowali sesję TeamViewera. Nadal twierdzisz, że "ludzie są zbywani"???
Reply With Quote
  #8  
Old 27.05.2014, 23:43
unsec
Guest
 
Posts: n/a
Default

Właśnie na tym polega 'dostrajanie' Bet, rozwiązywanie przypadków szczególnych. A przypadek szczególny jest taki że nie działa. Jak na razie, mimo usilnych starań, coalado też nie rozwiązał problemu. Raczej problemów, bo wszak mamy dwa. I na szczęście oba wystąpiły podczas jego testów.

Hmm, obserwowałem zapytania dotyczące problemów z FFmpeg gdzieś chyba od połowy 2013. Jak ludzie kilkukrotnie dopraszali się o pomoc. Może były ważniejsze problemy, pilniejsze do rozwiazania, może ludzie wreszcie się popoddawali (tak jak i ja myślę teraz o powrocie do JD1) a może ktoś uzyskał pomoc tylko nie miał okazji za nią podziękować. Może ... Napisałem to co napisałem po przejrzeniu forum, może wnioski błędne były. Oby, bo daje to mi nadzieję na rozwiązanie moich problemów z JD2.

Aktualnie sytuacja jest taka że jak wspomniałem, coalado, mimo zaangażowania się w temat, także nie dał rady. Znaczy być może, że w jakimś zakresie, JD2 jest podatny na ingerencję z zewnątrz która blokuje jego działania. Lub jest to jego wewnętrzny błąd który wychodzi w specyficznych sytuacjach. Bo nawet wskazanie ścieżki bezwzględnej do FFmpeg nie pomogło.

A zajrzałem tu żeby podziękować serdecznie wszystkim którzy starali mi się pomóc i poinformować że coalado próbuje walczyć z problemem.

pozdrawiam
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 10:53.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.