JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > Pomoc w języku polskim > Zgłaszanie błędów programu
Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 08.02.2010, 22:52
szyba23
Guest
 
Posts: n/a
Default Dziwne pobieranie plików przez nowe wersje Jdownloader-a

Witam Wszystkich
Od jakiegoś czasu mam problem z Jdownloader-em
Program dziwnie pobiera pliki.
Nie wiem jak to dobrze opisać więc wrzuciłem małego avika z filmem działania programu **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff** (7,6MB)

Program zaczyna ściągać plik po czym po kilku sekundach ponownie pokazuje się napis connecting (w tle nadal ściąga, wolniej bo wolniej ale nie przerywa połączenia bo da się ściągać, nawet z serwerów które nie mają opcji wznawiania połączenia), następnie przez ok. 10 sekund pokazuje że ściąga z jakąś tam prędkością a potem znowu Connecting itd.

Szukałem ale nie znalazłem żeby ktoś miał taki problem.
Próbowałem już chyba wszystkiego.
Wyłączenie antivira i firewalla nic nie daje. Problem pojawia się zarówno na koncie Premium rapida jak i na innych darmowych hostingach. Mało tego problem mam na 2 różnych komputerach zarówno w domu jak i na kompie w pracy.
Na tych samych komputerach po uruchomieniu wersji np. 10.386 program działa bez problemu. A zrobienie upgrade-u do wyższej wersji zawsze powoduje pojawienie się problemu

Ma ktoś pojęcie co to może być.

Z góry Dzięki za pomoc.

Logi nic specjalnie nie pokazują (przynajmniej mi):

Mały wyciąg z loga:

------------------------ Thread: 14 -----------------------
14 08.02.10 22:31:19 - FINER [java_downloader] -> Checking for available updates

------------------------ Thread: 15 -----------------------
15 08.02.10 22:31:27 - SEVERE [java_downloader] -> Webupdater offline or nothing to update

------------------------ Thread: 16 -----------------------
16 08.02.10 22:31:29 - INFO [java_downloader] -> DownloadWatchDog: start

------------------------ Thread: 17 -----------------------
17 08.02.10 22:31:30 - INFO [java_downloader] -> Start new Download: filefactory.com

------------------------ Thread: 18 -----------------------
18 08.02.10 22:31:30 - INFO [java_downloader] -> Start working on Discovery.Channel.Battlefield.Normandy.Xvid.mp3.part1.rar
18 08.02.10 22:32:01 - FINER [java_downloader] -> Connect...
18 08.02.10 22:32:02 - FINER [java_downloader] -> Start Download
18 08.02.10 22:32:02 - FINER [java_downloader] -> Setup virgin download
18 08.02.10 22:32:02 - FINER [java_downloader] -> Start Download in 1 chunks. Chunksize: 104857600
18 08.02.10 22:32:02 - FINER [java_downloader] -> Setup chunk 0: Thread[Downloadchunk 0 - -1,1,main]

------------------------ Thread: 19 -----------------------
19 08.02.10 22:32:02 - FINER [java_downloader] -> Start Chunk 0 : 0 - -1

------------------------ Thread: 18 -----------------------
18 08.02.10 22:32:02 - FINER [java_downloader] -> Wait for chunks
Reply With Quote
  #2  
Old 09.02.2010, 00:03
siwek
Guest
 
Posts: n/a
Default

U mnie tak jest tylko w wersji nightly. Jak ściągam coś z rapidshare. Po prostu z tego serwisu jest transfer skokowy i w wersji normalnej w momencie chwilowego przestoju nie ma żadnej informacji, a w nightly pokazuje te przerwy w transferze właśnie w ten sposób, ale oczywiście nie zrywa połączenia, więc się nie martw. Pewnie z innych stron też tak pokazuje, gdy transfer zwalnia chwilowo, ja akurat zaobserwowałem to przy ściąganiu z konta darmowego rapidshare. Widać twórcy w wersji testowej coś tam pozmieniali i stąd taki napis się pojawia. Nie jest to związane z żadnym antyvirem czy czymś podobnym z tego co widzę. Chyba że u Ciebie to jest w wersji stabilnej?
Reply With Quote
  #3  
Old 09.02.2010, 00:13
szyba23
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by siwek View Post
U mnie tak jest tylko w wersji nightly. Jak ściągam coś z rapidshare. Po prostu z tego serwisu jest transfer skokowy i w wersji normalnej w momencie chwilowego przestoju nie ma żadnej informacji, a w nightly pokazuje te przerwy w transferze właśnie w ten sposób, ale oczywiście nie zrywa połączenia, więc się nie martw. Pewnie z innych stron też tak pokazuje, gdy transfer zwalnia chwilowo, ja akurat zaobserwowałem to przy ściąganiu z konta darmowego rapidshare. Widać twórcy w wersji testowej coś tam pozmieniali i stąd taki napis się pojawia. Nie jest to związane z żadnym antyvirem czy czymś podobnym z tego co widzę. Chyba że u Ciebie to jest w wersji stabilnej?
Mam wersje nightly. TYlko dlaczego po wyłączeniu tej najnowszej wersji i wlączeniu wersji 10.386 nightly lub np. wersji portable v.09579 ten sam plik pobiera płynnie bez problemu, bez żadnego przerywania.
Reply With Quote
  #4  
Old 09.02.2010, 00:25
siwek
Guest
 
Posts: n/a
Default

Transfer skacze tak samo w obu wersjach, tylko że w nightly przy przestoju pokazuje to właśnie ten napis, a w normalnej nawet jak transfer stoi to pokazuje szybkość jakby taką uśrednioną i nawet w momencie przestoju wydaje Ci się, że nadal pobiera. U mnie też wyświetla niby teraz 42 KB/s a w rzeczywistości w tym momencie nie ściąga. Dlatego w nightly zrobili, że szybciej odświeża dane i wyłapuje właśnie tą przerwę w transferze.

Last edited by siwek; 09.02.2010 at 00:28.
Reply With Quote
  #5  
Old 09.02.2010, 08:07
szyba23
Guest
 
Posts: n/a
Default

Quote:
Originally Posted by siwek View Post
Transfer skacze tak samo w obu wersjach, tylko że w nightly przy przestoju pokazuje to właśnie ten napis, a w normalnej nawet jak transfer stoi to pokazuje szybkość jakby taką uśrednioną i nawet w momencie przestoju wydaje Ci się, że nadal pobiera. U mnie też wyświetla niby teraz 42 KB/s a w rzeczywistości w tym momencie nie ściąga. Dlatego w nightly zrobili, że szybciej odświeża dane i wyłapuje właśnie tą przerwę w transferze.
OK dzięki Siwek za wyjaśnienia
Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 19:33.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.