JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

View Poll Results: Beta sürümünü nasıl buldunuz ?
Muhteşem buldum 8 38.10%
İyi 7 33.33%
Eh idare eder 2 9.52%
kötü 0 0%
Çok kötü 0 0%
Test etmedim 4 19.05%
Voters: 21. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 30.04.2009, 12:01
Freeloader
Guest

Exclamation Yeni jDownloader Beta 0.5.547

uzun zamandır beklenilen yeni Jdownloader'ın beta sürümünü burdan indirebilirsiniz !!! ;

jDownloader Beta 0.5.547
http://jdownloader.org/tr/news/blog/...1-beta-0.5.547

Bilmeniz gerekenler ?

1. Burdan indirin **External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

2. yeni bir klasöre çıkartın

3.test edin

4. fikirlerinizi bizimle paylaşın

hepimize hayırlı uğurlu olsun

Last edited by Freeloader; 20.05.2009 at 17:15.
Old 01.05.2009, 00:07
esam
Guest

hepımıze hayırlı olsun deneyelım bakalım nasılmıs emegı gecen herkese tesekkurler...
Old 01.05.2009, 00:50
orcunkurt
Guest

kurdum güzel olmuş emeği geçen herkeze teşekkürler
Old 01.05.2009, 08:46
esam
Guest

slm eklentıler sohpet kısmında dıl ayarlarında turkçe eklenmemıs turkçe olsaydı çok guzel olurdu
Old 01.05.2009, 13:29
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by esam View Post
slm eklentıler sohpet kısmında dıl ayarlarında turkçe eklenmemıs turkçe olsaydı çok guzel olurdu
Tam olarak neresi esam ? Sohbet ayarlar kısmı mı ? jDownloaderın birkaç yeri TR olmadı daha üzerinde çalışıyorum...Yakında hepsi TR olur.

Last edited by Freeloader; 01.05.2009 at 13:32.
Old 01.05.2009, 13:30
valtin
Guest

Dün geceden itibaren kullanmaya başladım.
Yeni arayüz oldukça güzel olmuş ama programın bazı sorunları da var. Bunlardan şu an aklıma gelenleri sıralayayım:
1. Link Yakalayıcı'daki düzenleme seçenekleri kısıtlanmış. Mesela linkleri tek paket altında toplama ve farklı barındırıcılarda bulunan linklerin ayna link seçimi olayları ya yok ya da ben bulamadım. (olmaması da veya varsa bile zor bulunur olması da olumsuz bir özellik)

2. Yapılandırma sonucunda yaptığımız değişiklikleri "Değişiklikleri Kaydet" butonu ile kaydetmemiz gerekir ama butona yaptığım tıklamadan sonra herhangi bir işlem yapmıyor. Yaptığım denemelerin sadece birinde "Değişikliklerin kaydedilmesi için programın yeniden başlatılması gerek" şeklinde bir mesajla karşılaştım. Bunun haricinde işlem yaptığına dair herhangi bir belirtiye rastlamadım. Ama yine de belirteyim Yapılandırma bölümündü yaptığım değişikliklerin hepsi "Değişiklikleri Kaydet" butonuna tıklasam da tıklamasam da kaydediliyor. Tabi bu durum da bana göre olumsuz bir özellik çünkü bazen farkına varmadan bilinçsizce değişiklik yapabiliyoruz. (Özellikle biz acemi kullanıcılar) böyle bilinçsizce yaptığımız değişikliklerin otomatik olarak kaydedilmesi de bizi zor duruma sokabiliyor. Gelişigüzel ya da bilinçsizce yaptığımız tıklamalarda vazgeçebileceğimiz bir iptal seçeneğinin olmasını dilerdim.

3. Sanırım bu sorun bana özel ama yine de yazayım dedim. Programı her kapatıp açtığımda yeniden bağlan seçeneği pasif halde açılıyor. Yeniden bağlan düğmesine tıkladığım zaman normal yeniden bağlanmaları gerçekleştiriyor ancak programı her kapatıp açmamda aynı yeri tıklamak zorunda kalmak hoşuma gitmiyor.

Not: Programı Vista ile kullanıyorum ve yönetici olarak çalıştırıyorum.
Old 01.05.2009, 18:20
esam
Guest

Quote:
Originally Posted by valtin View Post
Yeni arayüz oldukça güzel olmuş ama programın bazı sorunları da var. Bunlardan şu an aklıma gelenleri sıralayayım:
1. Link Yakalayıcı'daki düzenleme seçenekleri kısıtlanmış. Mesela linkleri tek paket altında toplama ve farklı barındırıcılarda bulunan linklerin ayna link seçimi olayları ya yok ya da ben bulamadım. (olmaması da veya varsa bile zor bulunur olması da olumsuz bir özellik)

2. Yapılandırma sonucunda yaptığımız değişiklikleri "Değişiklikleri Kaydet" butonu ile kaydetmemiz gerekir ama butona yaptığım tıklamadan sonra herhangi bir işlem yapmıyor. Yaptığım denemelerin sadece birinde "Değişikliklerin kaydedilmesi için programın yeniden başlatılması gerek" şeklinde bir mesajla karşılaştım. Bunun haricinde işlem yaptığına dair herhangi bir belirtiye rastlamadım. Ama yine de belirteyim Yapılandırma bölümündü yaptığım değişikliklerin hepsi "Değişiklikleri Kaydet" butonuna tıklasam da tıklamasam da kaydediliyor. Tabi bu durum da bana göre olumsuz bir özellik çünkü bazen farkına varmadan bilinçsizce değişiklik yapabiliyoruz. (Özellikle biz acemi kullanıcılar) böyle bilinçsizce yaptığımız değişikliklerin otomatik olarak kaydedilmesi de bizi zor duruma sokabiliyor. Gelişigüzel ya da bilinçsizce yaptığımız tıklamalarda vazgeçebileceğimiz bir iptal seçeneğinin olmasını dilerdim.

3. Sanırım bu sorun bana özel ama yine de yazayım dedim. Programı her kapatıp açtığımda yeniden bağlan seçeneği pasif halde açılıyor. Yeniden bağlan düğmesine tıkladığım zaman normal yeniden bağlanmaları gerçekleştiriyor ancak programı her kapatıp açmamda aynı yeri tıklamak zorunda kalmak hoşuma gitmiyor.

3. Sıktakı sorun bendede var arkadaşım ayrıca program bende cok donuyor bu donma yuzunden eskı programı yukluyecem herhalde freeloader bahsettıgım yer eklentıler-jd sohbet kısmında dil ayarları bolumunde sohbeti tercume et secenegınde turkçe yok
Old 01.05.2009, 21:22
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by valtin View Post

1. Linkleri tek paket altinda birleştirmek için linki yada linkleri seç ve SÜRÜKLE ve BIRAK (fare ile) ... ayna linkleri olan paketler (otomatik olarak zaten tek paket altında toplanıyor ) yani ayna linkleri ayrıştırmaya gerek yok ama yinede seçeneği ekletmeye çalışçam

2. Evet buna bende katılıyorum bazen kafam karıştı benim de açıkçası şöyle ki ; ne zaman basmam gerektiğini yada basmama gerektiğini anlamdım. Zaten otomatik kaydediyorsa bunu çıkartmalarını söylicem.

3. jdownloader "beta" olduğu için bu hata senden kaynaklanan birşey değil hepimizde aynı problem var..

yorumların için ve yakından incelediğin için ayrıca sağol vaktim olunca daima aklima gelen bu tip yorumlari jd'yi geliştiren arkadaşlarımla konuşuyorum . seninkileri de görüşçem.

@Esam

Türkçe seçeneği eklenecek az evvel konuşuldu:thumbup: Fakat şöyle birşey daha var jdownloader TR DESTEK-sohbet odamız kuruldu.. o seçenek eskiden eklenecekti fakat o zaman Türkçe google tercümanı yoktu

Last edited by Freeloader; 01.05.2009 at 22:10.
Old 02.05.2009, 15:30
horgh666
Guest

en baştan mı yüklüyoruz bu sürümü? ee ozman eski ayarlarımız felan kaybolacak. Nie şuan ki sürümle güncelleme yapılmadı ki ya?:confused:
Old 02.05.2009, 16:30
horgh666
Guest

Barındırıcılar açılmıyor. Mesela rapid linkini eklediğimde rapid sözleşmesini kabul etmem için kutucuk çıkıo. eski sürümde barındırıcılarda teker tker istediklerimizi kabul ediyoduk.Rapidte sunucu seçme özelliği kaldırıldı mı? veya ben bulamadım nerede? ama genelde güzele benzio program daha test etmeye dewam edicem.
Old 02.05.2009, 20:48
nedsret
Guest

öncelikle yeni yapılan özellikler için teşekkür ederim herşey güzel yukarıdaki arkadaşların bahsetmıs oldugu sorunlardan bahsetmıyeceğim benım gözlemlemiş oldugum hata ise JD sistem kapatma ıle 2 gundur bilgisayarı gece açık bırakıyorum sistem kapatmayıda aktıf ediyorum ama jd sistemı kapatmıyor sebebini ilgili arkadaşlara iletirseniz sevinirim saygılarımla
Old 03.05.2009, 02:42
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by nedsret View Post
öncelikle yeni yapılan özellikler için teşekkür ederim herşey güzel yukarıdaki arkadaşların bahsetmıs oldugu sorunlardan bahsetmıyeceğim benım gözlemlemiş oldugum hata ise JD sistem kapatma ıle 2 gundur bilgisayarı gece açık bırakıyorum sistem kapatmayıda aktıf ediyorum ama jd sistemı kapatmıyor sebebini ilgili arkadaşlara iletirseniz sevinirim saygılarımla

işletim sistemi nedir ? birde bu tip probelmlerde genelde günlüğe ihtiyacımız var günlük olmadan problemin tam olarak nerden kaynaklandığını tespit etmek oldukça zor (varsayımlarla uğraşırsak iş uzun sürer)..

görüşürüz...

Last edited by Freeloader; 03.05.2009 at 03:01.
Old 03.05.2009, 10:14
archivist archivist is offline
Wind Gust

freeloader kardeşim program mükemmel olmuş... henüz çok kurcalayamadım ama ailemizin akıl küpü, uykularımızı bize hediye eden, cinyıs ötesi bi program haline geldi jdown yaf... yani 1000 lirarlık bi telefon neyim alsam bu kadar sevinmezdim galiba.... uptal linklerimi de ekleyebiliyorum.. çok mutluyum yaf... emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ediyor sizleri sevgi ve mutluluğumla kucaklıyorum...
Old 03.05.2009, 13:29
orcunkurt
Guest

Wink

bu sorunda biraz özel ola bilir ama program minimize edildiğinde saatin oraya inse eski programdaki gibi daha iyi olur gibime geliyor
Old 03.05.2009, 16:04
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by orcunkurt View Post
bu sorunda biraz özel ola bilir ama program minimize edildiğinde saatin oraya inse eski programdaki gibi daha iyi olur gibime geliyor
eklenti yönetiminden Tepsi ikonu hafif yada tepsi ikonu klasik ? bunları etkinleştirdiniz mi ?
Old 03.05.2009, 17:11
orcunkurt
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
eklenti yönetiminden Tepsi ikonu hafif yada tepsi ikonu klasik ? bunları etkinleştirdiniz mi ?
teşekkür ederim bilmediğimiz daha ne özellikleri vardır acaba
Old 03.05.2009, 22:22
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by archivist View Post
freeloader kardeşim program mükemmel olmuş... henüz çok kurcalayamadım ama ailemizin akıl küpü, uykularımızı bize hediye eden, cinyıs ötesi bi program haline geldi jdown yaf... yani 1000 lirarlık bi telefon neyim alsam bu kadar sevinmezdim galiba.... uptal linklerimi de ekleyebiliyorum.. çok mutluyum yaf... emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ediyor sizleri sevgi ve mutluluğumla kucaklıyorum...

:biggrin: valla djuzi'ye teşekkür et biliyorsun o ekledi..

sevindiğe sevindim

@orcunkurt

analatılmicak kadar çok özelliği var .. yakında yeni bilgi tabanına başlicam allah izin verirse tabi.. ordan okuyabilirsiniz...Tr bilgi tabanını ve jdownloader TRsinide vaktim olunca güncelliyorum.. Biliyorsunuz sürekli değişen ve daha çok gelişen bir jd var bu yüzden TR güncellemelerine ara verdim.. Önce jd takımı rahat rahat işlerini bitirsin iyi bir bilgi tabanı oluşturcam.. yardımcı olmak isteyenler benimle özelden iletişime geçebilir.
Old 03.05.2009, 22:29
Freeloader
Guest

@Esam

donmalarla ilgili
; jdownloader ; yapılandırma ; arayüzden ; extended effects adlı bir ayara var (genişletilmiş animasyonlar yada efektler.. BUNU KAPAT

yine ; jdownloader ; yapılandırma : genel (ANA) ksımında günlük seviyesini OFF

durumuna getir...

benim sistemim nerdeye 14 senelik ve bende haliyle donma olur tabi eğer yeni skinleri kullanırsam) sende olmaması lazım...

sitil olarak ; windows'u seç

java'yı güncelle

yukardaki bilgileri betayı belki kullanmak istersin diye ekeldim..
Old 03.05.2009, 23:58
esam
Guest

Quote:
@Esam

donmalarla ilgili
; jdownloader ; yapılandırma ; arayüzden ; extended effects adlı bir ayara var (genişletilmiş animasyonlar yada efektler.. BUNU KAPAT

yine ; jdownloader ; yapılandırma : genel (ANA) ksımında günlük seviyesini OFF

durumuna getir...

benim sistemim nerdeye 14 senelik ve bende haliyle donma olur tabi eğer yeni skinleri kullanırsam) sende olmaması lazım...

sitil olarak ; windows'u seç

java'yı güncelle

yukardaki bilgileri betayı belki kullanmak istersin diye ekeldim..

tesekkurler Freeloader allah senı basımızdan eksık etmesın ısın gucun rast gelsın
Old 04.05.2009, 00:04
Freeloader
Guest

sağol Esam !

birde unutmuşum onuda ekliorum ; Hız grafiğini de kapat !

oda performansı etkiliyor
Old 04.05.2009, 14:20
esam
Guest

Freeloader bırde saatın ordakı sımge ustune gelındıgınde cıkan bılgı kutusu da donmaya sebep oluyor onu nasıl kapatabılırım
Old 04.05.2009, 15:15
Freeloader
Guest

Quote:
Freeloader bırde saatın ordakı sımge ustune gelındıgınde cıkan bılgı kutusu da donmaya sebep oluyor onu nasıl kapatabılırım
Eklenti yönetiminden Tepis ikonu ayarlar de "araç ipucunu göster" bunu kapat

eğer çalışmıyorsa tepsi ikonunu kullanma yani kutusndaki işareti kaldır...

umarım faydası olur..
Old 04.05.2009, 17:41
esam
Guest

Yardımların ıcın tesekkurler faydası oldu gıbı
Old 04.05.2009, 18:41
Freeloader
Guest

Quote:
Yardımların ıcın tesekkurler faydası oldu gıbı

sisteminde kurulu olan javayı sisteminden kaldır Esam ve yeniden son sürümünü kur bu problemleri yaşaşaman lazım normalde...
Old 04.05.2009, 18:52
SedoRKinG
Guest

Herkese Selamlar

Dün gece yeni sürümü indirdim ve kurdum öncelikle tasarım çok güzel olmuş bazı şeylere alışmak biraz zaman alabilir ama ekip gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış kendilerini tebrik ediyorum.

Gelelim hatalara eksikliklere:

1. Ayarlar kısmında örneğin bazı ayarları yapınca yeniden başlatmak gerekiyor ancak kaydet ve yeniden başlat yok "Değişiklikleri Kaydet" desekte programı başlatmadan olmuyor.
2. Hafif tepsi ikonu program tepsi ikonuna küçükken tepsi ikonuna çift tıklayıp pencereyi açmaya çalıştığımızda ikonun üzerine geldiğimizde çıkan bilgilendirme penceresi sapıtıyor yani çok hızlı şekilde defalarca açılıp kapanıyor bir kaç kere tıkladıktan sonra düzeliyor.
3. Otomatik sistem kapatma eklentisi bende de çalışmadı maalesef önceki sürümde sorunsuz çalışıyordu sistemim WinXPPro SP3 (Güncel).
4. Sürükleyip bırakarak ekleme penceresi yok gerçi direk programın içine sürükleyip ekleyebiliyoruz ancak her seferinde arkaya kaçıyor ve pencere linkleri eklyeceğimiz ekranda çok yer kaplıyor o yüzden yine önceki gibi küçük bir pencere olsa gerçekten iyi olurdu.

Son olarak diğer sorunlarda arkadaşlar gibi bendede var onlarıda tekrar yazmak istemedim. Yeniden bağlan düğmesi kapatıp açınca iptal olması gibi.

Ama gerçekten hoşuma gitti inceledikçe eklemeye devam edeceğim.

Ek Not: Birde programı açınca sol üstteki JDownloader logosunun kenarında bir piksellik siyah nokta var LCD monitörde ölü piksel gibi duruyor büyütülecek birşey değil tabiki ama elleri değidiğinde onada bakarlarsa sevinirim. Ayrıca farketmeyen arkadaşlar için söylüyorum logoya tıkladığınızda menü açılıyor yardım vs.

Last edited by SedoRKinG; 04.05.2009 at 18:56. Reason: ek not
Old 04.05.2009, 19:23
Derviş
Guest

Thumbs up sizce bir program nasıl olmalı

merhaba arkadaşlar ben Jdowloader i dün akşamdan beri kullanıyorum ve ilk kulanmadan itibaren programın tamda istediğim bir program olduğunu anladım ancak ne varki bir programın iyi olması yetmiyor onu kulanmayı bilmek gerekiyor hele benim gibi bilgisayar ve internet hakında acemiyseniz işte tamda burada yardım destek çıkıyor karşımıza bende öyle yaptım ve yardım desteke başvurdum iyikide baş vurmuşum ellerinden gelen hiç bir şeyi esirgemediler sağolsun demek istediğim bir programı yapmak yetmiyor herkes profesyonel bir bilgisayar veya internet kulanıcsı olmaya bilir önemli olan JDOWLOADER gibi kulanıcıların yardım başvurusunda bulunduklarında onlara yol göstermeleri ve ayrdımcı olmaları programın eşsiz olması gibi ben FREELOADER arkadaşında eşsiz olduğuna inanıyorum bana programı kurmadan en ince ayrıntısına kadar ayarlama ve kulanma ileilgili yardımcı olan

JD Supporter FREELOADER rakadaşa çok teşekür çalışmalarında başarılar dilerim.
:thumbup::thumbup::thumbup:
Old 04.05.2009, 20:48
orcunkurt
Guest

Arkadaşlar ben önceki sürümde konteyner a eklediğim linkleri süzme ile boyuta veya ada göre otomatik sıralıya bliyordum ama şimdi yapamıyorum .

Belki benim yaptığim bi hata ola bilir ama paylaşmak istedim

**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

Last edited by orcunkurt; 04.05.2009 at 21:03.
Old 04.05.2009, 21:13
orcunkurt
Guest

Quote:
Originally Posted by Derviş View Post
merhaba arkadaşlar ben Jdowloader i dün akşamdan beri kullanıyorum ve ilk kulanmadan itibaren programın tamda istediğim bir program olduğunu anladım ancak ne varki bir programın iyi olması yetmiyor onu kulanmayı bilmek gerekiyor hele benim gibi bilgisayar ve internet hakında acemiyseniz işte tamda burada yardım destek çıkıyor karşımıza bende öyle yaptım ve yardım desteke başvurdum iyikide baş vurmuşum ellerinden gelen hiç bir şeyi esirgemediler sağolsun demek istediğim bir programı yapmak yetmiyor herkes profesyonel bir bilgisayar veya internet kulanıcsı olmaya bilir önemli olan JDOWLOADER gibi kulanıcıların yardım başvurusunda bulunduklarında onlara yol göstermeleri ve ayrdımcı olmaları programın eşsiz olması gibi ben FREELOADER arkadaşında eşsiz olduğuna inanıyorum bana programı kurmadan en ince ayrıntısına kadar ayarlama ve kulanma ileilgili yardımcı olan

JD Supporter FREELOADER rakadaşa çok teşekür çalışmalarında başarılar dilerim.
:thumbup::thumbup::thumbup:
derviş evet sana katılıyorum gerçekten başta FREELOADER olmak üzere tüm ekibe teşekkür ediyorum

gerçekten bu şekilde bi destek verip ilgilenmek çok önemli ve oldukçada iyi bir şekilde başarıyorlar
Old 05.05.2009, 23:18
SedoRKinG
Guest

Quote:
Originally Posted by SedoRKinG View Post
Herkese Selamlar

Dün gece yeni sürümü indirdim ve kurdum öncelikle tasarım çok güzel olmuş bazı şeylere alışmak biraz zaman alabilir ama ekip gerçekten çok güzel bir iş çıkarmış kendilerini tebrik ediyorum.

1. Ayarlar kısmında örneğin bazı ayarları yapınca yeniden başlatmak gerekiyor ancak kaydet ve yeniden başlat yok "Değişiklikleri Kaydet" desekte programı başlatmadan olmuyor.
2. Hafif tepsi ikonu program tepsi ikonuna küçükken tepsi ikonuna çift tıklayıp pencereyi açmaya çalıştığımızda ikonun üzerine geldiğimizde çıkan bilgilendirme penceresi sapıtıyor yani çok hızlı şekilde defalarca açılıp kapanıyor bir kaç kere tıkladıktan sonra düzeliyor.
3. Otomatik sistem kapatma eklentisi bende de çalışmadı maalesef önceki sürümde sorunsuz çalışıyordu sistemim WinXPPro SP3 (Güncel).
4. Sürükleyip bırakarak ekleme penceresi yok gerçi direk programın içine sürükleyip ekleyebiliyoruz ancak her seferinde arkaya kaçıyor ve pencere linkleri eklyeceğimiz ekranda çok yer kaplıyor o yüzden yine önceki gibi küçük bir pencere olsa gerçekten iyi olurdu.

Son olarak diğer sorunlarda arkadaşlar gibi bendede var onlarıda tekrar yazmak istemedim. Yeniden bağlan düğmesi kapatıp açınca iptal olması gibi.

Ek Not: Birde programı açınca sol üstteki JDownloader logosunun kenarında bir piksellik siyah nokta var LCD monitörde ölü piksel gibi duruyor büyütülecek birşey değil tabiki ama elleri değidiğinde onada bakarlarsa sevinirim. Ayrıca farketmeyen arkadaşlar için söylüyorum logoya tıkladığınızda menü açılıyor yardım vs.
Önceki yazdıklarıma ek olarak pause buttonu üzerine geldiğimizde açıklamasında bun indirmeden sonra dur diyor ancak tıklayınca hızı 1KB ile sınırlıyor.

Ve bu indirmeden sonra dur buttonunu bulamadım.

Ayrıca önceden indirilen dosyanın kaç mb olduğunu ve kaç mbnin indiğini görebiliyorduk şimdi sadece yüzde şeklinde görebiliyoruz yada bir ayarı var ama benim gözümden kaçtı.

Kolay gelsin cümleten.
Old 05.05.2009, 23:24
Freeloader
Guest

SedoRKinG

artık bu indirmeden sonra dur ayarı dosyaların üstünden yapılıyor ; Dosyaya sağ tıkla Stop sign (Dur işareti) bunu kullanıyoruz

kolonların altındaki yüzde den mi bahsediyorsun (hani indirme listesindeki )

bunun için kolonu genişlet ilerleme kolonuna git ve çek sola doğru
Old 05.05.2009, 23:28
SedoRKinG
Guest

Quote:
Originally Posted by SedoRKinG View Post
Herkese Selamlar

Quote:
SedoRKinG

artık bu indirmeden sonra dur ayarı dosyaların üstünden yapılıyor ; Dosyaya sağ tıkla Stop sign (Dur işareti) bunu kullanıyoruz

kolonların altındaki yüzde den mi bahsediyorsun (hani indirme listesindeki )

bunun için kolonu genişlet ilerleme kolonuna git ve çek sola doğru
teşekkür ettim freeloader stop sign (Dur işareti) o işemiyo yarıyodu bende bu ne diyodum yarıda indirme kesilmesin diyede şimdi deneyemedim deniyecektim yoksa :D

Diğer soruma gelince deminde dediğini yapmıştım ama sola genişletip sola doğru çekmem az gelmiş demekki şimdi daha çok çektim çıktı ortaya teşekkür ettim tekrardan koaly gelsin.
Old 05.05.2009, 23:36
Freeloader
Guest

ok yukarda diğer belrittiğin problemlerle ilgili jd takımının haberi var..

yeni bir beta çıkabilir bu aralar...

Yakından ve severek yeni jd yi incelediğin için ayrıca sağol...
Old 05.05.2009, 23:55
SedoRKinG
Guest

Quote:
ok yukarda diğer belrittiğin problemlerle ilgili jd takımının haberi var..

yeni bir beta çıkabilir bu aralar...

Yakından ve severek yeni jd yi incelediğin için ayrıca sağol...
Siz bu kadar emek arcayıp bizler için ortaya bişeyler koyduktan sonra biz incelemişiz çokmu asıl ben tüm ekibe çok teşekkür ederim dört gözle bekliyorum yenilikleri.
Old 06.05.2009, 19:06
koobe
Guest

öncelikle çalışmalarınızdan dolayı çok teşekkürler.:thumbup:yeni sürüm eski sürüme göre daha az sistem kullanmasına rağmen daha fazla donma oluyo.görsel açıdan çok güzal ama hız açısından eski sürümü kullanmaya devam edecem.
Old 06.05.2009, 20:52
archivist archivist is offline
Wind Gust

ben sorunumu direk print screen üzerinden anlattım:
Old 07.05.2009, 10:16
denek denek is offline
JD Beta

ram kullanımında bir artış var sanki.
eski sürümde 40-50MB ram harcarken yeni sürümde 80-100MB arası değişiyor. neden olabilir?

şimdi dikkat ettim de jdownloader penceresi açıkken ram kullanımı artıyor. systray'e gönderince 8-10MB'a kadar indi. belki eski sürümde de böyleydi ama yeni dikkatimi çekti.
Old 09.05.2009, 21:48
arsen
Guest

Beta sürümünü denemeye başladım. Oldukça güzel şimdilik. Tabiki beta olması dolayısıyla da eksiklikleri var. Örnek vermek gerekirse, 7 arşivlik bir dosyayı indirirken parolasını da yazıp ekliyorum fakat indirmek için eklendiğinde, dosya parolası, arşiv parolası kısmında görünmüyor.

Bir diğer sorun ise linkleri eklemek için kopyaladığımda linkgrabber her zaman otomatik olarak eklemiyor. Metin ekleme kısmına ekliyor linkleri ve ordan tekrar "devam et" kısmını işaretlemek gerekiyor. Benim gözüme çarpan hatalar şimdilik bunlar.

Programı geliştirmeye yönelik tüm çabalar için teşekkürler.
Old 09.05.2009, 22:01
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by arsen View Post
Beta sürümünü denemeye başladım. Oldukça güzel şimdilik. Tabiki beta olması dolayısıyla da eksiklikleri var. Örnek vermek gerekirse, 7 arşivlik bir dosyayı indirirken parolasını da yazıp ekliyorum fakat indirmek için eklendiğinde, dosya parolası, arşiv parolası kısmında görünmüyor.

Bir diğer sorun ise linkleri eklemek için kopyaladığımda linkgrabber her zaman otomatik olarak eklemiyor. Metin ekleme kısmına ekliyor linkleri ve ordan tekrar "devam et" kısmını işaretlemek gerekiyor. Benim gözüme çarpan hatalar şimdilik bunlar.

Programı geliştirmeye yönelik tüm çabalar için teşekkürler.
evet haklısın..

parola kısmına parolayı girdiğin vakit entera bas parola o şekilde orda kalıyor.. beta , stabil oluncaya kadar böye idare etçez artık.

İkinci bir beta söz konusu ..

Yeni bir performans seçeneği de mevcut olcak yakında..performans
şikayeti olan arkadaşların baya hoşuna gidecektir bu haber..

görüşmek üzere ...
Old 10.05.2009, 02:05
arsen
Guest

@Freeloader,

Bilgi için teşekkürler. Tam sürüm çıkana kadar bu şekilde idare edeceğiz artık. Bu arada yeni bir sorun daha gözüme çarptı. Aşağıya ekran görüntüsünü de koyacağım ki daha iyi anlaşılsın. Modüller çalıştıktan sonra işlem bittiği halde alttaki uyarı yok olmuyor. Sanki işlem devam ediyormuş gibi kalıyor. Tam olarak da kapatamıyorsunuz. Aşağıya ekran görüntüsünü de koyuyorum:

Old 10.05.2009, 18:19
arsen
Guest

Bir hata daha. Buldukça buraya ekliyorum.

Parolayı doğru girmeme rağmen çıkartma işlemini yapamıyor program. Çıkartma başarısız uyarısı veriyor. Parolası olmayan dosyalarda ise bir problem yok gibi görünüyor şimdilik.
Closed Thread

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules