JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18.12.2010, 22:30
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Default facebook video indirme HD indirmiyor ve birkaç seçenek sunmuyor

örnek link(indirmek için kendi hesabınızı grekiyorsa jd hesaplar bölümüne kaydedin)
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
video adı:Kırık Kalpler Durağında [HD].mp4

JDowloader 13.54mb olan küçük halini indiriyor
idm ile yakaldığım link ise HD açıkken 60.72mb kapalıyken 13.54mb

normal kalite:
**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**

HD kalite:

sistem:java 1.6.0_20 32bit ,XP sp3,32bit,JD nightly 13175
Reply With Quote
Old 25.12.2010, 13:54
maynak00's Avatar
JD Legend

halen cevap veren yok??
Reply With Quote
Old 25.12.2010, 14:55
kara
Guest

Verdiğiniz HD kalite linkini kopyaladım ve JD resimde görüldüğü gibi yakaladı. Bende bir problem yok.

Sistemim:
JDownloader -NIGHTLY- Build 13184
Java Version: 1.6.0_21

JD'nizi güncelleyin. Görüldüğü üzere daha yeni bir sürüm var. Benim 13184 sizin 13175.
Ayrıca Java versiyonunuz düşük. Önerilen versiyon 1.6.0_21 sizin versiyonunuz 1.6.0_20.

Gerekli düzeltmeleri yaparak tekrar deneyin. Eğer probleminiz devam ederse buraya yazabilirsiniz.
Reply With Quote
Old 25.12.2010, 15:32
maynak00's Avatar
JD Legend

destekçi @kara arkadaşım sen idm ile alınmış olan linki JDye kopyalamışsın.
linki eklediğinde paket adı:Kırık Kalpler Durağında [HD] ve
eklenen linkin adı da:Kırık Kalpler Durağında [HD].mp4
olması lazımsenin gösterdiğinde barındırıcı http yazıyor facebook.com yazması lazım ki bende öyle.java bilgisini istersiniz belki diye yazdım.JD için sürekli güncellemeleri alıyorum zaten şuan çalışan 13184.ilk mesajı güncellemeyi unutmuşum.

benim asıl demek istediğim işe idm girmeden linki eklediğimde normal kalite ve yüksek kalite(HQ veya HD)seçeneğinin ikisini birden veya youtubedaki cinsten ayarlar yapıp ikisinden birini listeye ekleme seçeneğinin olmasını istiyorum.
isteğimi anlatabilmişimdir umarım.
ingilizcem iyi olsaydı direkt o bölüme yazardım.pspzockerscene ve/veya Jiaz hemen yardıma koşuyorlar burası yavaş kalıyor.

yine de bilgilendirme için teşekkürler
Reply With Quote
Old 17.02.2011, 02:16
Freeloader
Guest

Bu problem ne oldu maynak?
Reply With Quote
Old 17.02.2011, 20:49
maynak00's Avatar
JD Legend

biraz önce farklı bir facebook hesabımla oturum açmaya çalıştım.bunu facebookun sistemi engelliyor yada bilmediğim biri hesabıma giriyor,şifreyi şifre çalan yerlere girdiğimi de hatırlamıyorum, programda açık yoktur inşallah.uzun zamandır böyle birşeyle karşılaşmıyordum.ama bu 4. oldu.artık birkaç girişten sonra şifre değiştirip duruyorum.bunun sebebi ne olabilir?

video içinse ilk verdiğim video yayından kalkmış.başka ekliyorum(oturum jdde açık, takmabirim hatası aldım):
video linki
**External links are only visible to Support Staff**www.facebook.com/video/video.php?v=233819143884
adı:recep ivedik 3 fragman [HD].mp4
boyut:HD 27.76mb, normal 5.91mb

Reply With Quote
Old 17.02.2011, 21:02
Freeloader
Guest

Sistemine firewall ve virüs programı yükle > comodo tavsiyemdir , hem free hemde günncel ana sitesinden indir.. keylogger ve karşıdan gelen bağlantılara dikkat et...

Bunun için facebook için oturum mu açmak zorundayız? facebook kullanmıyorum bu yüzden test edemiyorum..

Kısacası problem ; facebooktaki hesabını JD'ye girdiğinde ve facebook videosunu eklediğinde JDownloader en düşük formatı(biçimi alıyor) ? öyle mi? Senin istediğin ikisinide alsın ? ya da en yüksek olan biçimi ?
Reply With Quote
Old 17.02.2011, 21:17
maynak00's Avatar
JD Legend

-ikisini de alsa güzel olur youtubedaki gibi seçebilelim. güvenlik programı olarak comodo kullanmaktayım.güvenlik duvarı ayarı>güvenli olarak ayarlı.
-facebook oturum açmayı gerektiriyor olabilir çünkü bazı videoları kendi arkadaşların dışındakiler erişemiyor gizlilik ayarları sebebiyle.
-bugün birşey farkettim facebook direkt mp4 uzantılı video linkini indirmeye izin vermiyor.idmde denedim:
JD ise bu link için bana k.adı şifre soruyor.3.mesajda karanın yazdığındaki gibi böyle bir şifre sorma olmuyordu.
Reply With Quote
Old 17.02.2011, 21:26
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
-ikisini de alsa güzel olur youtubedaki gibi seçebilelim. güvenlik programı olarak comodo kullanmaktayım.güvenlik duvarı ayarı>güvenli olarak ayarlı.
-facebook oturum açmayı gerektiriyor olabilir çünkü bazı videoları kendi arkadaşların dışındakiler erişemiyor gizlilik ayarları sebebiyle.
-bugün birşey farkettim facebook direkt mp4 uzantılı video linkini indirmeye izin vermiyor.idmde denedim:
JD ise bu link için bana k.adı şifre soruyor.3.mesajda karanın yazdığındaki gibi böyle bir şifre sorma olmuyordu.
Bu problemi halledebilmem için bana facebook oturumu açtığında IDM'in istediğin biçimde yakaladığı fakat JDnin yaklayamadığı birkaç örnek link yolla...

IDM'de çalıştıklarından emin ol...

en az 10 link

bilgisyarını virüs programıyla tarat trojan girmişse firewall pek bir işe yaramaz...
Reply With Quote
Old 27.10.2011, 17:48
Freeloader
Guest

Quote:
Bununla ilgili psp ile bugün tekrar görüştüm facebooktan eklediğiniz linkler bu biçimde olmalı facebook.com/video/video.php?v=339478621902 linkleri önceden ekleyecksiniz, sonradan değil.

Direct link eklemeyeceksiniz yukarda verdiğin örnek direct link maynak00
Reply With Quote
Old 25.03.2011, 15:52
maynak00's Avatar
JD Legend

sorun çözülmüş.denedim normal ve geliştirici sürümünde videoların HD hallerini yakalayabiliyor.
http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=25717
Reply With Quote
Old 26.03.2011, 07:37
Freeloader
Guest

iyi bari
Reply With Quote
Old 24.10.2011, 04:10
maynak00's Avatar
JD Legend

bu problem tekrar ortaya çıktı uzun zamandır ingilizce bölümde çözüm bekliyorum ama nedense çözüm bulamadım.JD içerisinde oturum açtırmaya çalışınca invalid yazıyor.facebook bildirimlerinde de bilinmeyen aygıt ile oturum açmaya çalışıldığı yazıyor.(facebook hesapta güvenlikle ilgili tüm ayarlar kapalı)

bunu şu konuya yazmıştım:http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=30602

Quote:
facebook account login not working in JD stable (plugin v14544) and unknown error.
my account valid and working.facebook account settings>security>Secure browsing is currently disabled.
bu arada normal ile HDyi bir arada yakalamadı hiçbir zaman(youtubeda var bunda da olsun istiyorum)
Reply With Quote
Old 27.10.2011, 16:23
Freeloader
Guest

let us know opsiyonu ne yapıyor? o opsiyonu kullan, face bir şeklide siteye başka bir uygulama ile girildiğini buluyor. PSp ile de görüşeceğim konuyu
Reply With Quote
Old 27.10.2011, 16:26
Freeloader
Guest

son plugin 15005 maynak00
Reply With Quote
Old 29.10.2011, 19:48
maynak00's Avatar
JD Legend

öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkürler

let us know:
sonra(nasıl göründüğü ekte2011-10-29_190853.png):**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff**
güvenlikle ilgili ayarlar çoğu kapalı şekilde yapılı.sadece SMS ile bildirimler açık ve tele hiçbir bildirim gelmedi.
haritada bildirim2011-10-29_191618.png:benim girdiğim yerle ve saatin alakası yok.jdownlader ı da firefox for linux diye görmüş.
this is ok>sonra jd yazıp save device dedim.saat 19.21 ve tele bildirim gelmedi(normalde cihaz kaydedince anında gelirdi)
şuan tekrar login yaptırdım.Valid Facebook account is active yazdı ama tekrardan invalid yazma ihtimali var(çünkü aynı tarayıcı üzerinden farklı zamanlarda oturum açarken cihaz kaydetme ekranı geliyor ama bu let us know şeklinde uyarı gelmiyor-mobil cihazlar dahil)

**External links are only visible to Support Staff****External links are only visible to Support Staff** diye giden album linklerini yakalayamıyor (eklendi diye biliyorum) link ekle analiz dediğimde liste boş kalıyor.(-------- leri ben koydum bilinmesi zararlı olabilir diye)
JD-nighly versiyon 15142,facebook hoster v15005,av comodo

foto galeriyle ilgili logu da vereyim:
Spoiler:
------------------------ Thread: 22 -----------------------
22 29.10.2011 19:22:46 - FINER [jd.PluginWrapper(getPlugin)] -> load plugin: jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery

------------------------ Thread: 23 -----------------------
23 29.10.2011 19:22:46 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
java.lang.NullPointerException
at jd.plugins.hoster.FaceBookComVideos.login(FaceBookComVideos.java:195)
at jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery.decryptIt(FaceBookComGallery.java:76)
at jd.plugins.PluginForDecrypt.decryptLink(PluginForDecrypt.java:169)
at jd.plugins.PluginForDecrypt$1DThread.run(PluginForDecrypt.java:291)
at jd.plugins.PluginForDecrypt$1DThread.go(PluginForDecrypt.java:301)
at jd.nutils.jobber.Jobber$Worker.run(Jobber.java:293)
23 29.10.2011 19:22:46 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery@--------
23 29.10.2011 19:22:46 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: 14829

------------------------ Thread: 24 -----------------------
24 29.10.2011 19:27:00 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
at jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery.decryptIt(FaceBookComGallery.java:76)
24 29.10.2011 19:27:00 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery@--------
24 29.10.2011 19:27:00 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: 14829

------------------------ Thread: 25 -----------------------
25 29.10.2011 19:27:05 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
25 29.10.2011 19:27:05 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery@--------
25 29.10.2011 19:27:05 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: 14829

------------------------ Thread: 15 -----------------------
15 29.10.2011 19:27:12 - SEVERE [jd.controlling.FavIconController(run)] -> downloading favicon from: http links failed!

------------------------ Thread: 26 -----------------------
26 29.10.2011 19:27:17 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
26 29.10.2011 19:27:17 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery@--------
26 29.10.2011 19:27:17 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: 14829

------------------------ Thread: 27 -----------------------
27 29.10.2011 19:27:54 - SEVERE [jd.controlling.JDLogger(exception)] -> SEVERE Exception occurred
27 29.10.2011 19:27:54 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: jd.plugins.decrypter.FaceBookComGallery@--------
27 29.10.2011 19:27:54 - SEVERE [jd.plugins.PluginForDecrypt(decryptLink)] -> Decrypter out of date: 14829

yeni birşey var video linklerinde video yerine photo yazıyor.bu örnek(yakalayamıyor zorla ekleyince sayfadaki resimleri ve bir swf dosyası buluyor):
ama linki alttaki formdaki hale getirdiğimde yakalıyor.o da şöyle:

bu önceden verdiğim linki yakaladı ve HD halini indirebiliyor.
**External links are only visible to Support Staff**www.facebook.com/video/video.php?v=233819143884
Attached Images
File Type: png 2011-10-29_190853.png (7.9 KB, 319 views)
File Type: png 2011-10-29_191618.png (37.6 KB, 330 views)

Last edited by maynak00; 29.10.2011 at 19:51.
Reply With Quote
Old 29.10.2011, 20:11
Freeloader
Guest

pspzockersecen seninle team seansı yapmak istiyor maynak00, bana sohbet kanalından ulaş lütfen.. nicklerimiz orda görünse bile devamlı orada olmuyoruz. Sohbet eklentisini kullan ve online kalmaya çalış. Bir şekilde sizi buluşturum.
Reply With Quote
Old 29.10.2011, 20:31
maynak00's Avatar
JD Legend

-teamviewer kullanıp görüşemem çünkü bağnatı hızım 96kbps ve sürekli kopar.bundan iyi bağlantı şu an itibariyle imkansız.ancak okulun internetiyle olabilir.orda da 4saat gibi kalabilirim.
-İng yazışma konusunda çok zayıf kalırım.kursa falan gitmedim.ingi internette ingilizce sayfaları okuyarak öğreniyorum bu forum da dahil,cep tel. ve bilgisayarlarım da ing. windows kurulu.anlama konusunda çok sorun olmuyor ama düşüncemi ingilizce aktarmaya çalışınca zorlanıyorum/yanlış kelimeler,yanlış yerlerde vs.

-JDye hesap ve link eklemeyi kendiniz de test edebilirsiniz.ne de olsa üyelik ücretsiz.burda verdiğim linkler de hangi hesap olursa olsun JDye eklenebilir,tarayıcıda görüntülenebilir.
Reply With Quote
Old 14.11.2011, 01:39
Freeloader
Guest

Quote:
-teamviewer kullanıp görüşemem çünkü bağnatı hızım 96kbps ve sürekli kopar.bundan iyi bağlantı şu an itibariyle imkansız.ancak okulun internetiyle olabilir.orda da 4saat gibi kalabilirim.
-İng yazışma konusunda çok zayıf kalırım.kursa falan gitmedim.ingi internette ingilizce sayfaları okuyarak öğreniyorum bu forum da dahil,cep tel. ve bilgisayarlarım da ing. windows kurulu.anlama konusunda çok sorun olmuyor ama düşüncemi ingilizce aktarmaya çalışınca zorlanıyorum/yanlış kelimeler,yanlış yerlerde vs.

-JDye hesap ve link eklemeyi kendiniz de test edebilirsiniz.ne de olsa üyelik ücretsiz.burda verdiğim linkler de hangi hesap olursa olsun JDye eklenebilir,tarayıcıda görüntülenebilir.
Sorun şu hepmizde tüm verdiğin linkler çalışıyor. Tümünü denedim. Facebook hesabı oluşturup facebook linklerini de denedim.
Reply With Quote
Old 07.01.2012, 02:31
maynak00's Avatar
JD Legend

facebook ile ilgili JD dahilinde gelişmeler var.hesap oturum açma çalışıyor(benim normalde tarayıcı değiştirdiğimde/cookie sildiğimde oturum açarken cihaz adı kaydet diye bir yer geliyor JDyi her açtığımda kendi atlaya basıyor cepe gelen oturum açıldı mesajından anlıyorum)
ama halen 1. şekildeki linkle gelen videoları yakalıyor.2. linkteki gibi gelirse zorlamayla da yakalamıyor ve facebookta yeni video linkleri 2.si gibi(ama 1.de yok değil).(web tarayıcı 2 şekilde de aynı sayfayı açıyor-yönlendirme yok).bu link tipine destek eklenebilir mi?
ayrıca youtube oturum da düzelmiş.
EDIT:
bu tiptekileri de görmüyor(video album):

Last edited by maynak00; 07.01.2012 at 02:37.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules