JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 13.11.2013, 15:58
bugnotme bugnotme is offline
BugMeNot Account
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 375
Default Brak zmiany nazwy pliku przy pobieraniu

Witam,
uzywam jd2
nie jestem w stanie powiedziec po ktorej aktualizacji (bo wczesniej wszystko dzialalo poprawnie) cos sie 'popsulo' ,ale gdy pobieram pare plikow o tych samych nazwach i mam ustawione zeby jesli plik istnieje aby automatycznie zmienialo nazwe, to jd pobiera jeden plik i reszte omija oraz ustawia im taki sam rozmiar jak temu co pobralo i zaznacza ze pobralo tez te pliki chociaz maja one inne liniki, a laczy je tylko nazwa.
Reply With Quote
  #2  
Old 13.11.2013, 19:39
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Bardziej rozbudowanego zdania nie można było napisać?

Jeśli pliki są w tym samym pakiecie i mają tę samą wielkość, to są traktowane jako mirror - bez sensu, żeby w kółko pobierane były te same pliki, nawet mimo zmieniania nazwy - w kolumnie status jest zresztą informacja: "Mirror z .... jest pobierany"
Reply With Quote
  #3  
Old 13.11.2013, 19:51
bugnotme bugnotme is offline
BugMeNot Account
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 375
Default

tylko ze maja rozne rozmiary... jeszcze 2 tyg temu poprostu zmienialo nazwe pobieranego pliku, a teraz choc jeden plik ma 200mb a drugi 12mb , to w zaleznosci ktory plik zostanie pobrany pierwszy to automatycznie status tego drugiego otrzymuje rozmiar tego pobranego.

ps humanista nie jestem , na szczescie zrozumiales
Reply With Quote
  #4  
Old 14.11.2013, 17:33
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Zmiana nazwy działa, jeśli pliki o ten same nazwie są w różnych pakietach.
a) wgrałem 2 pliki o tej samej nazwie na 2 serwisy
b) dodałem każdy link do osobnego pakietu
c) przy pobraniu pierwszego pakietu - plik został zachowany pod pierwotną nazwą
d) przy pobieraniu 2-go pakietu - nazwa pliku została zmoyfikowna: staranazwa_2 i pod tą nazwą został zapisany.

Reasumując - dla plików o tej samej nazwie w tym samym pakiecie działa zasada mirroringu - plik o tej samej nazwie jest mirrorem pierwszego pobieranego o tej nazwie w pakiecie (serwisy czasami różnie zwracają wielkości przechowywanych plików - np. czasami dokładna wielkość, czasami w zaokrągleniu do MB, czasami wogóle - stąd porównywanie wielkości może być niemiarodajne, może się też zdarzyć, że np. na jeden serwis użytkownik wgrał plik, na drugi mu przerwało połączenie i plik jest niepełny, a więc wielkości się różnią).
Attached Thumbnails
rename.jpg  
Reply With Quote
  #5  
Old 14.11.2013, 19:37
bugnotme bugnotme is offline
BugMeNot Account
 
Join Date: Apr 2013
Posts: 375
Default

wiem, rozumiem b o do tego tez doszedlem, no tylko ze jeszcze 2 tyg temu lub nawet ciut mniej nie bylo problemow i nawet w tym samym pakiecie zmienialo ;/
no ale dzieki
Reply With Quote
  #6  
Old 16.11.2013, 10:06
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

To prawda, ale w międzyczasie developerzy udostępnili nowszą wersję, w której były spore zmiany w jądrze aplikacji - m.in. poprawiony mechanizm mirroringu. Być może z czasem również dla mirroringu dojdą opcje zmiany nazwy, choć przypuszczam, że niewielu użytkowników wykorzystywało by te opcje.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 11:16.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.