JDownloader Community - Appwork GmbH

Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 07.01.2014, 02:14
aroslaw
Guest

Default [Egofiles]Brak polskich znaków w nazwie pliku

Witajcie,
zarejestrowałem się i piszę tutaj, ponieważ natrafiłem na taki sam problem.
Szukałem rozwiązania w Internecie, ale nie natrafiłem na żaden podobny wątek poza tym.

Problem polega na tym, że pliki dodane do pobrania, które zawierają polskie znaki zapisywane są przez JD w postaci "krzaków" lub innych znaków (dotyczy samych polskich liter) np. zamiast "wielka podróż" plik zapisywany jest jako "wielka podróż". Ściąganie przez przeglądarkę (w moim przypadku Chrome) przebiega bez problemów i bez zamiany znaków.

Bawiłem się w ustawieniach, zmieniałem język itd. ale nic nie pomogło.

Korzystam z JDownloader'a w wersji 0.9.581 (wersja stabilna 32-bit) na systemie Windows 7 64-bit.

edit:

Przy zaznaczonej opcji utworzenia podfolderów uwzględniając nazwy pakietów nazwy stworzonych folderów są poprawne, a zapisane w środku pliki już nie... od czego to może zależeć? Wydaje mi się, że być może jest to problem z kodowaniem, ale sam nie wiem...

Z ciekawości zainstalowałem jeszcze najnowszą wersję 2.0 BETA dla systemów 64-bit i problem jest ten sam.

Cóż, może nie powinno się używać polskich znaków w nazwach plików wrzucanych na serwer, ale skoro jest taka możliwość dobrze byłoby i takie móc pobrać, tym bardziej, że przeglądarki sobie z tym radzą.

Last edited by aroslaw; 07.01.2014 at 07:39. Reason: poprawki stylu + edit
Reply With Quote

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules