JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 28.11.2009, 11:50
distraught
Guest

Default Windows 7 Yüsek ram kullanma sorunu

Arkadaşlar windows 7 kullanıyorum ve indirdiğim dosya sayısı arttıkça ve indirdikçe kullanılan ram miktarı artıyor 2 gb ram var makinada ve 8-9 gb dosya çekince yüzde 95 ini kullanıyor. Fakat bunu flashget'lede yapıyor çözüm hakkında bilgisi olan varmı? Bana sanki windows 7 ile alakalıymış gibi geldi.
Reply With Quote
Old 28.11.2009, 14:40
Freeloader
Guest

win 7 64 bit mi?
Reply With Quote
Old 02.12.2009, 22:29
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

Quote:
Originally Posted by distraught View Post
Arkadaşlar windows 7 kullanıyorum ve indirdiğim dosya sayısı arttıkça ve indirdikçe kullanılan ram miktarı artıyor 2 gb ram var makinada ve 8-9 gb dosya çekince yüzde 95 ini kullanıyor. Fakat bunu flashget'lede yapıyor çözüm hakkında bilgisi olan varmı? Bana sanki windows 7 ile alakalıymış gibi geldi.
şaşırdım bende windows 7-32bit- 2gb ram var ama 100mb civarında ram kullanıyor cpu kullanım %10a kadar çıkıyor.
ben sorunun windows 7de olduğunu düşünmüyorum.64bit kullananlardan da cevap bekliyoruz
Reply With Quote
Old 04.12.2009, 04:02
ShareMaN
Guest

Windows 7 64bit kullanıyorum (4 gb ram), Windows (virus prg. vs. ile) 752 mb ile açılıyor, jdownloader'i açtığımda ram kullanımı 1200-1300 mb oluyor (başka hiç bir program çalıştırmasam bile) 20-24 saat download yapıldığında ram kullanımı 3200 - 3600 mb oluyor mecburen windows'u yeniden başlatıyorum...

Last edited by ShareMaN; 11.12.2009 at 04:31.
Reply With Quote
Old 11.12.2009, 00:19
Freeloader
Guest

windows 7 64 bit işletim sistemlerinde java problemli , JD ile ilgisi olmayan bir sorun. Çözümünü bulabilirsem anlatırım.
Reply With Quote
Old 26.12.2009, 09:43
ElEmin
Guest

Sistemim xp ama bu sorun bendede vardı şu şekilde çözdüm ve yine şu şekilde geri kazandım:D
RECYLER virüsünden kaynaklandığını düşünüyorum.Bu sistemi çok yoruyor.Herhangi bir programı açıyordum ram kullanımı %95,96'dan aşağıya inmiyordu.O programı kapıyordum herhangi başka bir programda %95 rami kullanıyordu.Eset ile falan silemedim.Dedim bu böyle olmayacak format attım çünkü bilgisayardan verim alamıyordum.
Kurdum J downloader'ı sorunsuz çalıştı ve diğer programlarda tabii.Çok geçmedi tekrar kaptım virüsü ondan koruyacak birşey olduğunu sanmıyorum varsa bile bilmiyorum.Hangi virüs tarayıcısı geri dönüşüm kutusunu siler ki?
Reply With Quote
Old 28.12.2009, 00:17
sdman
Guest

Windows 7 64 bit kullanıyorum. Java zaten 32 bitlik kurulu. Kaç aydır hiçbir sorunum yok. JD ilk açılışında 65-70 arası, çok sonra en fazla 100 lere yaklaştığını bilirim.

Bu sorunu yaşayanlar başka hiçbir programda aynı sorunu yaşamıyorsanız sorun ya java dadır yada JD da. Ama eğer başka programdada buna benzer bir sorununuz varsa sorun Windowstadır. Boşuna çözüm aramayın.
Sorun windowsta değilse Jdownloaderı ve Javanın son sürümlerini tekrar indirmenizi ve silip tekrar kurmanızı tavsiye ederim. Windows içindeki prefect klasörünüzü de temizleyin ve CCleaner gibi temizilik programları kullanmaya gayret edin. Bazen böyle şişmeler olabiliyor windowsta. Linux değilki bu
Reply With Quote
Old 29.12.2009, 08:54
Meric
Guest

Merhaba, ben de benzer sorunu XP altinda yasamistim. Inglizce forumda buldugum yazidan yaptiklarimi aktarayim, onlar benim sorunu cozdu. Belki isinize yariyabilir.

Ayarlar --> Kulalnici Arayuzu --> Performans -->Pencere Dekorunu Etkinlestir

secenegini kapali konuma getirin. Genel'den de gunluk seviyesini OFF olarak tamamen kapali duruma getirin. JDownloader'den cikin. Gorev Yoneticisi'nden Java.exe 'nin calisip calismadigina bakin. Calisiyorsa sonlandirin. JDjownloader'i tekrar calistirin.
Reply With Quote
Old 29.12.2009, 17:23
sdman
Guest

Meric in dediği gibi hem arayüzü klasik windows seçeneğinde tutma hemde günlüğü devre dışı bırakmak Jdownloaderı bir nebze olsun daha hafifletir fakat sorun burada 20-30 mb lik bir şey değil. 2-3 GB lik donanımlarda bu kadar fazla kasması hiç ama hiç normal değil. Aslında benim deidklerimi denedikten sonra sorunu ingilizce canlı yardımından tartışabilirseniz geliştiriciler çözüm bulacaklardır.
Reply With Quote
Old 29.12.2009, 17:51
Meric
Guest

sdman, ben de 20-30 mb'lik bir kazanctan bahsetmiyorum ki. Task Manager'da ayarlari degistirmeden once yaklasik 560 mb kullanan javaw.exe daha sonra 100 mb civarinda kullanmaya basladi. Su an yuk biraz azalmis durumda ve 57 mb kullaniyor.

Buradaki problem log'un kullandigi 3-5 mb ram ya da pencerenin kulalndigi bir kac bitmap resim degil , o modullerde olabilecek bir bug. Buyuk ihtimalle deverden cikarildiklarinda ram kulalnimi da dusuyor olmali. Ayrica prefetch klasoru windows un surekli actigi programlarin bilgilerini icerir, acilisi yavaslattigi dogrudur ama ram kulalnimiyla ilgisi yoktur. CCleaner de sadece temp - cookie v.b. dosyalari siler, ram kullanimi ile ilgili bir islem yapmaz. Elbette windows Kernel'inin Linux kadar stabil olmadigina ben de katiliyorum, ozellikle de xp ve oncesinin. Umarim bir gun wine v.b. programlar araciligi ile linux altinda calistiramadigimiz program kalmaz da kurtuluruz windows illetinden. Program ureten firmalarin destek vermeyecegi kesin gibi duruyor.

Last edited by Meric; 29.12.2009 at 18:00.
Reply With Quote
Old 29.12.2009, 18:47
sdman
Guest

Meric en azından Jdownloader linuxta sorunsuz çalışıyor Birde geliştiricilerimiz OpenJDK'ya da fazla destek verse çok daha iyi olacak ama işte...
Reply With Quote
Old 29.12.2009, 19:35
Meric
Guest

JDownloader'in Linux'ta iyi calistigini cok iyi biliyorum, o konuda suphen olmasin. Ama konumuz benim (bizim ) isletim sistemim bu findozu dover degil, soruyu soran kisinin problemine cozum uretmek. Elbette ben de insanlarin bilinclenip bir Slack ya da Debian kullanmalarini isterim. En azindan alisinca devlet dairesi ve okullarda da yayginlasir, oralara harcanan ve benim (bizim ) cebimden cikan milyarlarca lira habire kesilen elektrik ya da akmayan su tesisatlarina yatirilir. Ama her sey "he" deyince olmuyor iste. Onceikle arkadasin sorununu cozelim, sonra zaten sira gelir "Linux'ta boyle seylerle karsilasmiyoruz ki biiiz " demeye.
Reply With Quote
Old 29.12.2009, 22:39
sdman
Guest

Ben zaten onu tartışmıyorumki ama her lafımın sonunda imzaymışçasına bir kere laf yerleştiriyorum Arkadaşın problemini çözmeye devam...;)
Reply With Quote
Old 03.01.2010, 18:57
neurotoxin
Guest

kullandığınız virüs programıylada alakalıdır. bazıları baya ram kullanıyor. şimdi merak edip bende bakıcaktım ram durumuma ama şu anda indirme yapamıyorum. aah ah I'm free user free slot olayından beri artık modem resetlesende fayda etmiyo. şu paylaşım siteleri rapidshare'a bi yol verse, piyasada site mi kalmadı..
Reply With Quote
Old 10.02.2010, 22:55
madzombie
Guest

Win 7 internetten yapılan download işlemleri ve buna bağlı olarak antivirüs sistemlerinin yürüttüğü bir protokolden kaynaklanmakta. Bunun için micrsoft tarafında yayınlanan bir HotFix bulunmakta ama ne yazıktır ki sanıldığı gibi bir çözüm getirmiyor. Bu sorun 32 ve 64 bitlerde var büyük çoğunluğa sahip kullanıcı kitlesinde bulunuyor. Heralde yakın bir zamanda güncellemler ile microsoft bu sorunu çözecektir.
Reply With Quote
Old 11.02.2010, 14:03
Freeloader
Guest

windows 7 64 bit kullanıcıları java 32 bit yüklesinler LİNK ;http://board.jdownloader.org/showthread.php?t=13524

Jdownloader'ın yüksek ram kullanmasının diğer sebebi yanlış yapılan antiviürs programı ayarlarıdır , java'ya izinleri düzgün verin.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules