JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 29.01.2010, 23:20
imgqtr
Guest

Default Aralıklı olarak ip kontrolü ve gerekirse yeniden bağlanma işi yapılabilir mi?

Merhabalar,
Us Robotics 9108 modeli bir modemim var. Zaman zaman (haftada birkaç kez) TTNet tarafından oluşan bir sorun nedeniyle bağlantım kesiliyor ve modem offline hale geliyor. Ben de sürekli dosya indirdiğim için ancak eve gelip modemi elle tekrar resetleyerek sorunu çözüyorum.
Acaba belli aralıklarla (15-30 dk gibi) modemin online olup olmadığını kontrol ederek eğer offline ise yeniden bağlanma işlemini başlatabilecek bir betik, eklenti vs herhangi bir şey var mıdır?
Bilgisi olan ve yardımcı olabileceklere teşekkürler...
Reply With Quote
Old 30.01.2010, 14:10
Freeloader
Guest

Önce olay yöneticisinin bitmesini bekliyelim , JD-takımı hala üzerinde çalışıyor.

Bitince olay yöneticisinden yapılabilir sanırım daha evvelden bu konuyu bende görüşmüştüm ve bu özelliğin eklenebileceğini söylemişlerdi.

Eğer olay yöneticisi ile birlikte eklenmez ise tekrar görüşüp ekletilmesini talep ederim.
Reply With Quote
Old 31.01.2010, 22:27
imgqtr
Guest

Sağol hocam, bekleyip görelim. Teşekkürler.
Reply With Quote
Old 02.02.2010, 09:00
imgqtr
Guest

Selamlar tekrar,
Olay yöneticisi hadisesini kurcaladım forumda, uzun süredir güncellenmemiş. Pek de geliştiriliyor gibi görünmüyor. Acaba bu konuyu biraz kurcalasak bir şey çıkar mı?
Reply With Quote
Old 04.02.2010, 07:06
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by imgqtr View Post
Selamlar tekrar,
Olay yöneticisi hadisesini kurcaladım forumda, uzun süredir güncellenmemiş. Pek de geliştiriliyor gibi görünmüyor. Acaba bu konuyu biraz kurcalasak bir şey çıkar mı?
bu aralar jd sohbete pek uğrayamıyorum ama en kısa zamanda bu konuda bilgi alırım arkadaşlardan. En son geliştiriliyor denildi ve daha sonra bu konuda görüşme yapılmadı.

Düşük hız algılayıcı eklentisi vardı eskiden bu gibi durumlarda aslında işe yarayabilirdi fakat onu da kaldırdılar jd den bu eklentinin de eklenmesini talep edeceğim ilerde.

ingilizceniz var ise , forumlarda İngilizce suggestions (tavsiyeleriniz) bölümü mevcut ve bu bölümden bu tip isteklerinizi jd geliştirenlerine iletebilirsiniz.

Last edited by Freeloader; 04.02.2010 at 07:11.
Reply With Quote
Old 08.02.2010, 00:25
Freeloader
Guest

jiaz ile görüştüm ve bu aralar başka işlerle çok meşgul olduklarını söyledi. Şubat ayı sonlarında JD'ye yenilikler ekliceklerini ve yoğun jd çalışmalarına başlayacklarını da belirtti.

olay yöneticisi todo listesinde. Todo listesi yapılacaklar listesi demek.

görüşmek üzere
Reply With Quote
Old 13.02.2010, 22:25
imgqtr
Guest

Sağol, teşekkür ederim hocam ilgine...
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules