JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Go Back   JDownloader Community - Appwork GmbH > Pomoc w języku polskim > Dyskusja Ogólna
Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 20.06.2013, 14:52
betmariss
Guest
 
Posts: n/a
Default Rezerwacja miejsca na dysku

Czy w JDownloaderze jest jakaś opcja, która pozwala zarezerwować miejsce na dysku? Szukałam i nie mogłam znaleźć. Ostatnio w trakcie pobierania sześciu plików po 2GB każdy zabrakło miejsca na dysku. Wszystkie pliki były już co najmniej w połowie pobrane i niestety musiałam pobierać je z tego powodu od nowa. Chciałabym na przyszłość zapobiec takim sytuacjom. Chodzi o to, aby program nie pozwalał na uruchomienie pobierania jeśli na dysku nie ma wystarczającej ilości miejsca na pliki, które mają być pobrane. Czy jest to wykonalne?
Reply With Quote
  #2  
Old 20.06.2013, 19:56
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Weryfikacja miejsca na dysku jest przeprowadzana przy uruchomieniu pobierania każdego pliku oddzielnie, stąd może się zdarzyć, że w momencie uruchamiania kilku plików - dla każdego z osobna jest miejsce ale sumarycznie już nie.

W chwili obecnej nie ma funkcji pre-allokacji wymaganego miejsca na dysku - jest to planowane w przyszłych wersjach
Reply With Quote
  #3  
Old 20.06.2013, 20:01
betmariss
Guest
 
Posts: n/a
Default

To trochę dziwne, że do tej pory nie wprowadzono tak ważnej opcji. No trudno, trzeba będzie poczekać na tę przyszłą wersję Dziękuję za info

PS
O co chodzi z wyświetlaniem polskich znaków na tym forum? Kiedy nie jestem zalogowana, to zamiast polskich liter mam jakieś krzaczki a po zalogowaniu już jest OK. Pierwszy raz się spotykam z takim dziwactwem...
Reply With Quote
  #4  
Old 20.06.2013, 23:10
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,026
Default

Forum bez zalogowania cię nie rozpoznaje i domyślnie ustawia język na angielski, stąd też polskie znaczki widać jako krzaki.
Po zalogowaniu już wie, że używasz polskiego.
Reply With Quote
  #5  
Old 21.06.2013, 09:07
betmariss
Guest
 
Posts: n/a
Default

Uhm, nie pomyślałam o tym. Dzięki za oświecenie :D
Pozdrawiam
Reply With Quote
  #6  
Old 24.06.2013, 12:48
djmakinera djmakinera is offline
Banned
 
Join Date: May 2010
Location: Poland
Posts: 8,387
Default

Mój bardzo stary temat jeszcze za czasów 0.9x gdzie pobierałem "Cały Internet":biggrin::biggrin: i nie wystarczało miejsca na jednej partycji i myślałem wtedy o idei auto-zamiany miejsca zapisu plików w innej lokalizacji...(szczególnie gdy odesżłem od komputera... i nie miałem możliwości kontrolowania miejsca jakie pozostało..)
Problem wtedy stanowiło nie tylko miejsce na pliki ale na "miejsce na linki" gdzie potrafiło zajmować ponad 100 GB (nagłe wyczerpanie miejsca) - choć być może to był "bug"

Last edited by djmakinera; 24.06.2013 at 13:31.
Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 10:09.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.