JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 06.10.2009, 20:25
kold11
Guest
 
Posts: n/a
Default Stan wstrzymania

Witam
Mam problem kiedy pobieram jdownloaderem mój laptop z Windows XP przechodzi w stan wstrzymania.
Wiem wiem, że to się ustawia w Panelu sterowania w Opcjach zasilania, ale tak się powinno robić przy bezczynności, a kiedy komputer pracuje (pobiera) nie jest to przecież bezczynność.
W jdownloaderze nie ma żadnej opcji z tym związanej.
Czy jest na to jakiś sposób?
Reply With Quote
  #2  
Old 06.10.2009, 23:45
Cichy
Guest
 
Posts: n/a
Default

Nie pamiętam jak to jest w XP ale możesz poszukać. O co biega, w Win7 (oraz w Vista) w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania masz zakładkę ustawienia karty sieci bezprzewodowej gdy rozwiniesz jest jest kolejna zakładka moduł oszczędzania energii tam ustawiasz MAXYMALNA WYDAJNOŚĆ, gdy to ustawisz podczas pobierania nie będzie się wyłączał lapek.

Teraz pozostaje kwestia (o ile jest taka opcja w XP) czy łączysz się po wifi czy po lan.

EDIT:
Co do lan (znów w7 oraz VIsta) w menadżerze urządzeń jest zakładka karty sieciowe w niej klikasz kartę lan w oknie które się pojawi na końcu jest zarządzanie energią tam trzeba odhaczyć "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" (ma być nie zaznaczone)
Sprawdź u siebie w XP czy masz taką opcję w menadżerze urządzeń.

EDIT2:
Quote:
a kiedy komputer pracuje (pobiera) nie jest to przecież bezczynność
Dla Windowsa jest to bezczynność, nie jest bezczynnością gdy używasz klawiatury/myszki (system wie że pracujesz na kompie) oraz gdy działają programy multimedialne odtwarzacz filmów, muzyki czy gdy są uruchomione gry.

Każdy obecnie ma anty-vira a anty-vir pracuje cały czas niestety nie da się w windowsie zrobić listy wykluczeń dla konkretnych programów.

Jeśli komuś już taki problem sprawia wyłączenie na czas pobierania trybu uśpienia lub grzebanie w opcjach systemu to może zawsze włączyć jakiś drobny program, np. winamp zminimalizować i wyciszyć głośniki

Last edited by Cichy; 07.10.2009 at 00:11.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 10:29.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.