JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 01.11.2012, 03:05
damian01211
Guest
 
Posts: n/a
Default JD po rozłączeniu internetu pobiera plik od 0 zamiast go wznowić

Witam.

A więc tak jak w temacie.
Pobieram sobie nie raz plik ciutkę większy i tutaj właśnie jest problem bo u mnie nie raz lubi paść internet , dosłownie na pare sek ale właśnie te pare sekund jest ważne gdyż jdownloader automatycznie się rozłącza i już nie pobiera.
Ale to nic bo zamiast wznowić pobrany plik to go pobiera od zera.

Jeden plik jakoś mi się wznawia od tego miejsca co się zatrzymał pobieram go z serwera turbobit.net a drugi z fastshare.cz.

No i własnie z turbobitem problemów nie mam a z fastshare'em tak.
Niby jak wchodzę do folderu w którym są pliki pobierane przez jdownloader'a to ten plik z fastshare'a zajmuje 471 mb a w programie jak wywaliło neta pokazała że pobiera od zera i aktualnie mam 259 mb pobrane. I teraz nie wiem czy jak wyłączę jdownloader'a i włączę to dostaniesz jakiś zasprzęg i pokaże te 471 mb czy jednak będzie ostro pobierać od 0...

Dzieje się też tak z paroma innymi serwerami nie raz. Nie wiem wina jdownloader'a ? Może jakaś rada na przyszłość co do takich problemów ?
Reply With Quote
  #2  
Old 01.11.2012, 10:19
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

To czy pobieranie jest wznawiane zależy od serwisu:
-- jeśli posiadasz konto Premium to taka usługa zazwyczaj umożliwia wznawianie
-- dla kont darmowych niewiele serwisów umożliwia wznawianie, co oczywiste, w ten sposób pośrednio promując zakup kont Premium
-- jeśli posiadacz dynamiczny adres IP, to prawdopodobnie po zerwaniu połączenia dostajesz nowy adres - wiele serwisów przy ściąganiu darmowym traktuje to jako zupełnie inną sesję więc nie umożliwia wznawiania
-- niektóre serwisy nawet po krótkim czasie zerwania (read/connection timout) umożliwiają wznowienie traktując to jako kontynuację tej samej sesji, inne niestety przerywają połączenie - zależy to wyłącznie od samego serwisu - to nie JD rozłącza lecz serwis zrywa połączenie - nie ma na to wpływu
Reply With Quote
  #3  
Old 06.12.2012, 08:10
djmakinera djmakinera is offline
Banned
 
Join Date: May 2010
Location: Poland
Posts: 8,451
Default

Np. z hellshare.pl
nie można pobrać żadnego pliku przez menedżery np.
DAM , Download Master ,OrbitDownloader
zwracany jest błąd (np. 404 File Not found) (Header not recognized or 505)

i nie wiem czemu.
Przez przeglądarkę pobiera normalnie.

Last edited by djmakinera; 06.12.2012 at 08:34.
Reply With Quote
  #4  
Old 06.12.2012, 10:46
editestowy's Avatar
editestowy editestowy is offline
Polish Supporter
 
Join Date: May 2009
Location: PL
Posts: 3,029
Default

Przypuszczalnie pobieranie związane jest z konkretną sesją (przeglądarki). Po stronie serwera tworzony jest znacznik sesji i wysyłany jest plik cookie do przeglądarki pozwalający na identyfikację pobierania. W przypadku zerwania sesji, nie zamykając przeglądarki - server może rozpoznać tę sesję i plik można pobrać ponownie (dla pobierania free).
Natomiast menedżety przypuszczalnie dla każdego pobierania rozpoczynają nową sesje, co w przypadku pobierania darmowego powinno rozpocząć transfer od początku, w przypadku konta Premium wznowić przerwany transfer.
Przypuszczam, że w/w manadzery zapisują sobie tzw. finallink czyli ostateczny link po przekierowaniu, stąd dla nowej sesji pobierania link ten już jest niedostępny (niejako odpowiada to zamknięciu okna przeglądarki i otworzeniu nowego). JD cały proces "wyznaczania" finalnego linku rozpoczyna od linku bazowego.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 13:46.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.