JDownloader Community - Appwork GmbH
 

Reply
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Old 28.05.2015, 18:05
TheRadziu
Guest
 
Posts: n/a
Thumbs up NetiaSpot Router

Poradnik po Polsku
Wymogi:
  • Jdownloader 2 (duh!)
  • iMacros (jako osobny program, mozna znaleźć na stronie producenta, po małej zmianie w punkcie czwartym (b) skrypt może też zadzialać z przeglądarkowymi pluginami o tej samej nazwie)
  • Ustawiony jezyk polski na stronie konfiguracyjnej routera

1. Stwórz nowe macro w iMacros po czym wklej ten skrypt:
Code:
VERSION BUILD=10022823
TAB T=1
TAB CLOSEALLOTHERS
URL GOTO=**External links are only visible to Support Staff**SET !TIMEOUT_STEP 20
SET !ERRORIGNORE YES
TAG POS=1 TYPE=A FORM=NAME:form_contents ATTR=TXT:Wyloguj<SP>się
SET !ERRORIGNORE NO
TAG POS=1 TYPE=INPUT:TEXT FORM=NAME:form_contents ATTR=NAME:username CONTENT=YOUR_USERNAME
SET !ENCRYPTION NO
TAG POS=1 TYPE=INPUT:PASSWORD FORM=NAME:form_contents ATTR=NAME:password_* CONTENT=YOUR_PASSWORD
TAG POS=1 TYPE=TD FORM=NAME:form_contents ATTR=ID:center_login_submit
URL GOTO=**External links are only visible to Support Staff**TAG POS=1 TYPE=TD FORM=NAME:form_contents ATTR=ID:center_conn_disable_ppp1
WAIT SECONDS=5
TAG POS=1 TYPE=TD FORM=NAME:form_contents ATTR=ID:center_confirm_submit
WAIT SECONDS=2
TAG POS=1 TYPE=TD FORM=NAME:form_contents ATTR=ID:center_conn_enable_ppp1
TAG POS=1 TYPE=A FORM=NAME:form_contents ATTR=TXT:Wyloguj<SP>się
2. Zmien YOUR_USERNAME oraz YOUR_PASSWORD na twoj faktyczny login/haslo do router'a.
3. Zapisz skrypt jako reconnect.iim
4. Utwórz nowy plik .bat po czym wklej do niego skrypt poniżej. Tym samym upewnij się że scieżki do programu iMacros oraz makra się zgadzają. Jeśli się zgadzają zmien tylko YOUR_SYS_LOGIN na twój systemowy login.
Code:
@echo off
"C:\Program Files (x86)\Ipswitch\iMacros\iMacros.exe" -macro "C:\Users\YOUR_SYS_LOGIN\Documents\iMacros\Macros\reconnect.iim" -tray
@echo NetiaSpot Radziu's IP Changer
4b. W wypadku uzywania samego pluginu przeglądarkowego:
Code:
@echo off
"C:\scieżka_twojej_przeglądarki\przeglądarka_z_pluginem_imacros.exe imacros://run/?m=reconnect.iim
5. W Jdownloader'ze ustaw nowo stworzony plik .bat jako "Zewnetrzny program Ponownego Połączenia"
6. Wcisnij przycisk Test aby sprawdzić czy wszystko działa
7. To wszystko

Notka: Wychodzi na to że możesz pominąć punkty 4 oraz 6 jesli uzywasz metody "zewnetrzny skrypt ponownego połączenia". W takim wypadku po prostu wklej kod z punktu 4 w rubrykę "plik wsadowy".

Pełne ponowne połączenie trwa około 20-30s. Skrypt działa dla mnie bez zarzutów, ale wydaje mi się że mozna go jeszcze usprawnić, więc jestem otwarty na jakiekolwiek sugestie

Dziennik zmian:
v2.0 - W znacznej mierze skróciłem skrypt. Teraz wykonuje on mniej kroków, przez co jest o wiele szybszy i praktycznie bez błedów.

Last edited by TheRadziu; 22.12.2015 at 02:59. Reason: Zaktualizowanie do wersji 2.0
Reply With Quote
  #2  
Old 22.12.2015, 02:59
TheRadziu
Guest
 
Posts: n/a
Default

Dodałem nową wersję makra oraz poprawiłem troche tutorial.
SKRYPT ROWNIEŻ DZIALA NA SYSTEMACH Z RODZINY LINUX - Jedyna róznica to sposób jego uruchomienia np.
Code:
iceweasel imacros://run/?m=reconnect.iim
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

All times are GMT +2. The time now is 12:33.
Provided By AppWork GmbH | Privacy | Imprint
Parts of the Design are used from Kirsch designed by Andrew & Austin
Powered by vBulletin® Version 3.8.10 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.