JDownloader Community - Appwork GmbH

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 22.11.2011, 10:30
klavuz
Guest

Default Klavuzun çözemediğimiz problemi

http://jdownloader.org/pastebin/61544 hocam bende de sık sık bağlantı koptu hatası veriyor. olay günlüğü yukarıda mak.bağ da 2 olarak ayarlı. virüs programı da avast kullanıyorum. avasta bayağı bir baktım ama jd yi engeeleyecek bir şey bulamadım. bir bakarsanız çok sevinirim. teşekkürler.
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 11:05
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by klavuz View Post
http://jdownloader.org/pastebin/61544 hocam bende de sık sık bağlantı koptu hatası veriyor. olay günlüğü yukarıda mak.bağ da 2 olarak ayarlı. virüs programı da avast kullanıyorum. avasta bayağı bir baktım ama jd yi engeeleyecek bir şey bulamadım. bir bakarsanız çok sevinirim. teşekkürler.
maks bağlantı 3'e ayarlanmış 2 yapın dosyaları sıfırlayın ve indirmeleri yeniden başlatın, ayrıca zaman aşımı da var günlükte, zaman aşımı engelleme ya da internet bağlantınızın sağlıksız olamsındann dolayı olabilir. Avastı önce kaldıırıp deneyin çünkü elimizde avast ayarlar bulunmamaktadır. Avastın firewall ayarı var mı? Avast'ın ayarları olması lazım bildiğim kadarıyla çünkü JDyi engelleyenler arasında listelenmiş
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 12:08
klavuz
Guest

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
maks bağlantı 3'e ayarlanmış 2 yapın dosyaları sıfırlayın ve indirmeleri yeniden başlatın, ayrıca zaman aşımı da var günlükte, zaman aşımı engelleme ya da internet bağlantınızın sağlıksız olamsındann dolayı olabilir. Avastı önce kaldıırıp deneyin çünkü elimizde avast ayarlar bulunmamaktadır. Avastın firewall ayarı var mı? Avast'ın ayarları olması lazım bildiğim kadarıyla çünkü JDyi engelleyenler arasında listelenmiş
maks bağlantı şu an 2 de. zamanaşımı engellemenin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum.o yüzden ne yapılacağını da bilmiyorum. avastın firewall ayarlarını bulamadım kaldırıp bir de öyle deneyeceğim. bir de üstat hangi virüs programını kullanmamı önerirsiniz jd için.teşekkürler yardımlarınız için.

Last edited by klavuz; 22.11.2011 at 12:13.
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 14:07
Freeloader
Guest

önce kaldırıp deneyin eğer herşey yolunda giderse başka program vericem size
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 14:30
Freeloader
Guest

cevap bekliyorum, eğer düzeldiyse bildirin.
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 14:45
klavuz
Guest

hocam kaldırdım avastı virüs programı olmadan denedim ama yine hata verdi.
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 15:01
Freeloader
Guest

o zaman sunucu ile alakalıdır, tekrar günlük yolla klavuz > Avast olmadan ve maks bağlantı 2 olsun. Ayrıca firewall ayarlarını yaptın mı? avastı kaldırdğında sistem firewallını ayarlamalısın.

İstersen sohbete uğra teamviewer ile bakalım
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 16:27
Freeloader
Guest

Bu problemin kaynağı bilinmemektedir, hem tarayıcıyla hem jdownloader ya da başka indirme yöneticileri ile yapılan indirmeler 5 dakika aralıklarla sürekli durmaktadır. Problemin kaynağı ya adi bir virüs ya da modemin lease süresinde bozukluk var. Airties modemlerde de buna benzer problemler vardı ve kira sürelerini artırarak problemi çözmüştük. Aynı şekilde wireless kiralama süresi ayarı olan modemlerde de aynı sorun vardı.

Problemin Jdownloader ile alakası olmadığı tespit edilmiştir ve konu şimdilik çözülemez olarak kalmıştır.

Last edited by Freeloader; 22.11.2011 at 17:24.
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 17:15
veyselcelik veyselcelik is offline
JD Beta

aslında:

http://tr.wikipedia.org/wiki/K%C4%B1lavuz
Reply With Quote
Old 24.11.2011, 11:34
Freeloader
Guest

Bu problemin uzun denemeler sonucunda ağdan kaynaklandığını tespit ettik indirme yaparken wireless sinyal gücünüzün güçlü olup olmadığına dikkat edin, ayrıca mümkünse kablo ile bağlanın > ethernet kablosuyla.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules