JDownloader Community - Appwork GmbH

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 19.11.2011, 04:57
Freeloader
Guest

Thumbs up JDownloader 2 betayı denemek isteyenlere duyurulur

1. JD betayı nereden indirebilrim?

Bu JDownloader 2'nin sadece deneme sürümüdür
Gereksinimler : Java 6 ya da java 7

WINDOWS
updater yoluyla Kurulum için
Arşivi bir klasöre cıkartın ve updater.jar dosyasını çalıştırın JD cok hızlı bir bicimde klasöre inecektir. Gercek kullanım amaclı kesinlikle kullanmayın

Dikkat: windows kullanıcısıysanız JD'yi program files'dan çalıştırmayın

WINDOWS64bit
Dikkat: windows kullanıcısıysanız JD'yi program files'dan çalıştırmayın

Mac
LINUX
  • Linux kullanıcıları
ve yürütün
  • 3.java -jar Updater.jar
Kurulumdan sonra da bunu yürütün
  • 4.java -jar JDownloader.jar

JDownloader değişikliklerinin uzun bir listesi (görüntülemek için spoilera tıklayın)

Spoiler:
Genel özellikler

100000xxxlerce böcek temizliği

Gözle görülebilir yüksek performans (daha az bellek kullanımı) ve akıcı bir kullanıcı arayüzü

Daha hızlı açılma (program açılış süresinde yüksek artış)

Yepyeni bir API (uygulama programlama arayüzü) bu aynı zamanda web arayüzü 2 demek, web arayüzü ve uzaktan kumanda artık yok. Yenisi geliyor.

Akıllı içerik menüsü (sağ tıklama menüsü) en çok kullandığınız seçenekleri aklında tutar ve seçenekleri ona göre sıralar.

Yepyeni daha parlak daha canlı daha kullanışlı daha şık bir arayüz

Dosya ve paket isimlerinin tek tıklama ile degistirilebilmesi

Dosyanın md5 degerlerinin dosya özellliklerinden görüntülenembilmesi

Dosyanın sha degerlerinin dosya özellliklerinden görüntülenembilmesi

Kolonların düzeni yanlıslıkla bozuldugunda sık görünümlü uyarı sistemi

Kolonların dilendiginde kilitlenebilmesi böylece kisisellestirdiğiniz görünümün yapısını koruyabilirsiniz

Yep yeni ve daha hızlı bir güncelleme sistemi

Ayarlar menüsünün basitlesitirlmesi

İleri düzey kullanıcılar için gelişmiş ayarlar seçenegi

rtmp protokol desteği

Link Yakalyıcı

Linkleri daha hızlı yakalayabilmesi

Yepyeni bir link yakalayıcı kontrol paneli (varsayılan ayarlarıyıla kontrol paneli link yakalıyıcının sağında bulunmaktadır)

Kontrol panelinin dilendiğinde gizlenebilmesi

Link yaklayıcısındaki dosyaların link yakalayıcı kontrol panelinde görüntülenebilmesi (barındırıcı ve dosya türüne göre)

Link yakalayıcı kontrol paneli sayesinde link yakalayıcı listesine tek tıklamayla anında filtre uygulayabilmek

Link yakalayıcı kontrol paneli sayesinde özellestirilmiş dosyaların kontrol panelinde görüntülenebilmesi ve dosyalara kontrol panelinden gerektiginde müdahale edilebilmesi

Link yakayıcı filtre cubuğu sayesinde link yakalayıcısına el ile anında filtre uygulayabilme

Daha evvelden özel olarak ayarlanmış filtrelenmiş dosya türlerinin dilendigi vakit link yakalyıcısında görüntülenebilmesi

Deşifreleme işleminin dilendiginde sonlandırılabilmesi

Rar Modülü yeni ismiyle Arşiv çıkartıcı modülü

Neredeyse bilinen tüm arşiv biçimlerinin otomatik çıkartılması

çıkartılacak hedef klasörünün özellestirilebilmesi, gerekirse alt klasör olusturulabilmesi

başarılı çıkartmadan sonra arşivleri otomatik silinebilmesi

Varolan dosyaların üzerine yazdırabilmesi

Çıkartma islemi sırasında > arşiv içerisinde bulunan herhangi bir dosya biçiminin çıkartma sırasında engellenebilmesi

Otomatik parola araması sayesinde arsivlerin parolalarını kendi bulabilmesi

Paketleyici Modülü
(paketleyici modülü kullıcının özel olarak belirlemiş oldugu kurallara göre çalışır)

Otomatik öncelik atama

Dosya boyutuna göre özelleştirebilmek

Dosya ismine göre özelleştirebilmek

Dosya barındırıcı ismine göre özelleştirebilmek

Dosya kaynağına göre özelleştirebilmek

Paket isimlerinin otomatik olarak özelleştirilebilmesi

Dosya isimlerinin otomatik olarak özelleştirebilmesi

Kullanıcı tarafından özellikle belirlenen dosya türlerinin farklı dizinlere otomatik olarak indirebilmesi

Otomatik devre dısı bırakabilme

İndirme listesine otomatik ekleyebilme

Otomatik maks bağlantı sayısı ayarlayabilme

Dosyaların indirme işlemini otomatik olarak başlatabilmesi

Tekrar bağlanma modülü

Tekrar bağlanma sihirbazı sayesinde modemler için otomatik olarak betik bulabilme

Ayarları paylaş seçeneği sayesinde Tekrar bağlanma betikleri dilendiğinde direkt jdownloader içerisinden paylaşıma sunulabilir, paylaşıma sunulduğu vakit kalıcı olarak jdownloader databasine eklenebilir.

Bağlantı Yöneticisi

Elinizde çalışan proksiler varsa JDownloader bekleme sürelerini atlatmak için bu proksileri rotasyon biçiminde kullanabilir.

Güncelleme sistemi

Eklenti (takma birim ayarları) artık gerçek zamanlı, birimler düzeltilir düzeltilmez kullanıcıya anında ulaşır, ve JDownloader'ı yeniden başlatmak gerektirmez. Tekrar vurgulayarak söylüyorum, birim güncellemeleri için geçerlidir. Normal çekirdek güncelemeleri için değil

Hızlı bir genel bakış

Cok sey degisti ve herseyi burada anlatmadım cünkü vaktim yok, vaktim oldugunda daha geniş kapsamlı anlatımlar eklemeye calısırım. En önemli degisiklik JDnin kod kalitesindeki artış ve tabi ki performansı, JDownloader 2 eski sürümleriyle kıyaslandıgına daha dinamik daha canlı ve daha hızlı. Burada hızlı derken tabi ki Java performasından ve genel kullanıcı arayüzünden bahsediyorum.

Devam edelim;
JDownloader bundan sonra farklı ve daha gelişmiş özelliklere sahip yepyeni bir link yakalayıcı ile karşımızda. Tabi ki Link yakalyıcı JDownloader'ın değişen (geliştirilen) tek özelliği değil. Bu konu altında zaman zaman yeni özeliklerine hep birlikte gözden geçireceğiz ve zaman zaman yeni resimler ekleyeceğim arkadaşlar.

JDownloader bundan böyle yeni bir link yakalyıcı ile karşımızda:

Sağda görmüş olduğunuz view (görünüm) panelinden link yakalyıcı listenizi anında (filterleyebilir) modifiye edebilirsiniz.

Hosts (barındırıcı) bölümünden hangi barındırıcların listede olduğunu görebilir ve anında filterelebilirsiniz

File types bölümünden hangi biçimdeki (formattaki) dosyaların listede olduğunu anında görebilir ve tek tıklamayla anında filtre uygulayabilirsiniz

Görünüm panelindeki işlemlerinizi bitirdiğinizde> Add to download list (İndirme listesine ekle) seçeneği sayesinde indirmelerinizi anında listeye gönderebilirsiniz.

Link yakalayıcının özellikleri yukarıda saydıklarımla bitmiyor, Yerelleştimeler tamamlandığında diğer özelliklerini daha detaylı ve resimli anlatacağım.

Muhteşem Paketleyici ile JDownloadera her türlü dosyanız için istediğinizi yaptırabilirsiniz

Hangi dosya türleri nereye inecek, hangi dosya isimleri otomatik nasıl adlandırılacak. Hangi barındırıcı için kaç maks bağlantı kurulacak. Hangileri en üst öncelikte başlayacak hangileri otomatik eklenecek. Hangileri çıkartılacak ve çıkartılmayacak. Aklınıza gelen herşey otomatik artık!!! Export Import seçenekleri sayesinde özelleştirmelerinizi arkadaşlarınızla da paylaşabiliceksiniz. resmi inceleyin
Attached Thumbnails
link yakalayıcı.jpg   o bir indirme canavarı.jpg  

Last edited by Freeloader; 31.12.2012 at 05:05.
Reply With Quote
Old 19.11.2011, 11:51
niobe's Avatar
niobe niobe is offline
Junior Loader

çıkış tarihi belli mi?
Reply With Quote
Old 19.11.2011, 11:57
Freeloader
Guest

@niobe

hayır, ne çok uzak ne de çok yakın ama geliyor

Last edited by Freeloader; 19.11.2011 at 11:59.
Reply With Quote
Old 19.11.2011, 14:59
timco
Guest

Merhaba Freeloader 2012 den önce gelir mi? hiç olmazsa bir ipuçu ver gözüm:)

2012 sonrasına kaldıysa çok üzülürüm bekle bekle nereye kadar meyve vermeye başladım hatta meyvelerim olgunlaştı:)

Alemin kralı dizindeki beşer gibi benide insanlıktan çıkarmayın ha:)

Last edited by timco; 19.11.2011 at 15:02.
Reply With Quote
Old 19.11.2011, 16:24
veyselcelik veyselcelik is offline
JD Beta

ücretli falan olmaz demi :D:D
Reply With Quote
Old 19.11.2011, 22:56
timco
Guest

Ücretli olursa eğer, gereken desteği veriririz

JDownloader benim ilk göz ağrım internetten dosya indirmeye ilk onunla başladım ey gidi günler ey:)

Veysel ücretli olacağını sanmam o kadarda para göz değillerdir herhallde:)
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 02:33
maynak00's Avatar
maynak00 maynak00 is offline
JD Legend

daha deneme şansım olmadı ama görüşlerim var:
Spoiler:
-views menüsü her zaman sağda mı olacak? (kapatılabildğini sağ altta görebiliyorum ama yeri de değiştirilebilmeli)
-File Type:Video File (bunun hangi uzantılar için olduğu bizim kontrolümüzde olmalı-mesela DAT uzantısı her çeşit dosya olabilir her zaman VCD demek değil)
yeni dosya tipi bilgisi (önceden veya listede linkler varken)girilebilmeli document, photo, music, Installation (exe,msi...), Other(tmp,bak,uzantısız...) gibi
-Youtube video comment bilgi eksikliği var(bence) 480p 360p gibi bilgi formatın yanında olmalı(normalde bu kısmı görmek için sütunu genişletmek gerekiyor)(Convert to yazmak gereksiz videolar JDce dönüştürülmüyor)
-barındırıcı için simgeler yerden kazandırmış.:thumbup:
-custom views seçili olması geçici ayar anlamında mı?
-listelerde name/hoster/save to kısımlarına yanlışlıkla tıkladığızda liste karışmasın diye çift tıklamayla sıralama özelliği eklendi mi?
indirme listesinde indirilmesi bitmiş dosyalar için System adı altında alt menü eklenecek mi.Open file var birlikte aç yok.gönder menüsü yok.
-ind. tamamlanmamış devam edilebilir bir indirmede yarım kalan dosya ind. dizininden kaldırıldığında JDownloader o dosya o konumda varmış gibi işlem yapıp kalan kısmı indiriyor.sonra dosya boyutu doğru gözükse de dosya açılamayan bozuk bir dosya oluyor.---istediğim: yarım kalan indirmelerde JD açıldığında bu dosya orada bulunmuyor gibi bir uyarı vermesi veya durum:bulunamadığından devre dışı bırakıldı veya baştan indirmek ister misiniz gibi sormalı.

ben de sabırsızlıkla yeni versiyonu bekleyenlerdenim:thumbup:
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 08:08
Freeloader
Guest

@timco

sevgili timco, olgunlaşan meyve iyidir tadı daha bir farklıdır ve olgunlaşma zaman alır. JDownloader'ın tam olgunlaşan halini de tatmamız doğal olarak zaman alacaktır. alpha ve beta sürümler olgunlaşmaya yaklaşmış olduğumuzun sadece belirtileridir. Ben 2012 de yayınlanması taraftarıyım, acele işe şeytan karışır

@
veyselcelik

JDownloader daima ücretsiz ve açık kaynak olacaktır

@maynak00

Quote:
views menüsü her zaman sağda mı olacak? (kapatılabildğini sağ altta görebiliyorum ama yeri de değiştirilebilmeli)
bunu bende iletmiştim sonra görüştük ve konuştuk ve bunun için bir buton ayarlamak zor olmamalı . Views menüsü istediğinizde gizlenebiliyor

Quote:
-File Type:Video File (bunun hangi uzantılar için olduğu bizim kontrolümüzde olmalı-mesela DAT uzantısı her çeşit dosya olabilir her zaman VCD demek değil)
Dosyalar normalde uzantılara göre kategorize edildiğinden bunun hangi DAT dosya türü için olduğunu bilmesi zor. Fakat yeni ve jdnin en güçlü eklentisi yeni paket özelleştirici ile belki kolaylaştırabilir.

Quote:
yeni dosya tipi bilgisi (önceden veya listede linkler varken)girilebilmeli document, photo, music, Installation (exe,msi...), Other(tmp,bak,uzantısız...) gibi
Burada ne demek istediğini tam anlamadım, yine paket özelleştirci eklentisinden dosyaları tamamen kategorize edebilirsin. Dosya ismi, paket ismi, ineceği yol (indirme dizini), önceliği, indirlen paketin uzantsını ya da ismini ya da her ikisini de paket özelleştirciye girerek tamamen özelleştirilebiliyorsun. paket özelleştirci ile aklına gelebilecek en ince ayrıntıları kullanarak her türlü paketi özelleştirebilirsin. Baya baya gelişmiş bir özellik.

Eğer exe dosyasını özelleştimek istiyorsan paket özelleştirciye bunu belirtip, exe dosya türlerininin nereye inmesi gerektiğini, hangi paket ismi altında olması gerektiğini, paketin içerisindeki exe uzantılı dosya isimlerinin JDOwnloader da nasıl isimlendirlmesi gerektiğini (örn : Yükleyici) kendin belirtebilyorsun JD'ye

Yine dosya boyutuna ya da türüne göre > indirldiği kaynak sitenin adresine göre ya da URL adresine göre . kısacası aklına gelebilecek her türlü özelliğe göre > istediğin dosyayı > dosyanın her türlü özelliğini kullanarak özelleştirebiliyorsun.

Quote:
-Youtube video comment bilgi eksikliği var(bence) 480p 360p gibi bilgi formatın yanında olmalı(normalde bu kısmı görmek için sütunu genişletmek gerekiyor)(Convert to yazmak gereksiz videolar JDce dönüştürülmüyor)
480p 360p gibi bilgi formatları dosyanın (formatın yanında zaten) ???
Quote:
Normalde sütünü genişletmek gerekiyor?
Hayır Bunun yerine kullanıcı paket özelleştiriciyi kullanmalı ve 360 480p gibi bilgileri paketin Yanında göstertmeli . Gayet basit yapılabilyor bu. örn dosya 360sa, Paketin ismi Youtube video 360 Mp4 ya da Youtube video 360 flv olarak özelleştirlebilir

covert durumunu görüşürüm

Quote:
-barındırıcı için simgeler yerden kazandırmış.:thumbup:
evet zaten istendiğinde kolonlar da yok edilebiliyor ve kilitlenebiliyor, yerimiz bol. Kilitleme seçeneği olduğundan kolonlar tamamen kontrol altında

Quote:
-custom views seçili olması geçici ayar anlamında mı?
Custom views > özelleştirilmiş dosyaların görüntülendiği alandır. Örn: eğer youtube 360 dosya türünü özelleşttirdin. Custom views da bu özelleştirme belirir > üzerine tıklarsan bu özelleştirme önce highlight olur (anında seçilmiş olur ve sağ tıklayarak anında indirmelere gönderilebilir.

Dikkat edersen özelleştirlen dosyalarım Custom views da daha evvelden özelleştirmiş oldğum biçimde belirdi.

Quote:
-listelerde name/hoster/save to kısımlarına yanlışlıkla tıkladığızda liste karışmasın diye çift tıklamayla sıralama özelliği eklendi mi?
Evet bunun için hem yazılı hemde renkli uyarı sistemi var

Quote:
indirme listesinde indirilmesi bitmiş dosyalar için System adı altında alt menü eklenecek mi.Open file var birlikte aç yok.gönder menüsü yok.
Bu ancak olay yöneticisi ile olur onda daha gelişme yok. Birlikte aç var. Gönder menüsü nedir?

Quote:
-ind. tamamlanmamış devam edilebilir bir indirmede yarım kalan dosya ind. dizininden kaldırıldığında JDownloader o dosya o konumda varmış gibi işlem yapıp kalan kısmı indiriyor.sonra dosya boyutu doğru gözükse de dosya açılamayan bozuk bir dosya oluyor.---istediğim: yarım kalan indirmelerde JD açıldığında bu dosya orada bulunmuyor gibi bir uyarı vermesi veya durum:bulunamadığından devre dışı bırakıldı veya baştan indirmek ister misiniz gibi sormalı.
Buna bakmam lazım 4 senelik jd maceralarımda hiç denemdim bu yüzden başıma böyle birşey gelmedi

ben de sabırsızlıkla yeni versiyonu bekleyenlerdenim:thumbup:
Attached Thumbnails
hasan.jpg  

Last edited by Freeloader; 20.11.2011 at 08:40.
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 16:14
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
bunu bende iletmiştim sonra görüştük ve konuştuk ve bunun için bir buton ayarlamak zor olmamalı . Views menüsü istediğinizde gizlenebiliyor
bu soruma tam cevap değil.viewsi sağ sol üst alt gibi bir yere taşıyabiliyor muyuz?

Paket özelleştirici kullanışlı bir özellik fakat nedense ben kullanmayı öğrenemedim.wikiye veya foruma anlatım eklenecek mi?

Custom views çok güzel bir özellik.bilgilenmiş olduk.

Quote:
Dikkat edersen özelleştirlen dosyalarım Custom views da daha evvelden özelleştirmiş oldğum biçimde belirdi.
bu güzel olmuş ama youtube için halen ayarda birkaç eksik var.ing. bölümde belirttim ama halen tamamlanmadı heralde.MP4 için FLV için WEBM için en yüksek çözünürlüğü yakala gerisini esgeç.720p,1080p,original MP4 varsa FLVyi yakalama bile(opsiyonel olmalı tabi)(original: 1080pden yüksek çözünürlüklü videolar için geçerli ve çok nadir karşılaşıyorum)(paket özelleştirici kullanmadan yapılabilmeli)

Quote:
Birlikte aç var. Gönder menüsü nedir?
birlikte aç programa eklendi mi?gönder menüsü bildiğin sağ tıkla gönder menüsü.şu diske gönder,şu programa gönder(mesela mediainfo) gibi işlemler için(özelleştirilebilir bir menü)(%AppData%\Microsoft\Windows\SendTo\ ile düzenlenebilir)
bir de buna benzer; tamamlanmış ya da halen inmekte olan tek dosya linki üzerindeyken indirme dizinine git yerine dizindeki dosyaya gitse (IDMde bu: dizine git dediğinde dosyaya ulaştırıyor(seçili hale getiriyor))
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 17:09
Mehmet
Guest

Güncelleme ile mi gelecek yoksa kendimiz mi yüklememiz gerekecek ?
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 17:37
Freeloader
Guest

Quote:
Alıntı:
bu soruma tam cevap değil.viewsi sağ sol üst alt gibi bir yere taşıyabiliyor muyuz?

Paket özelleştirici kullanışlı bir özellik fakat nedense ben kullanmayı öğrenemedim.wikiye veya foruma anlatım eklenecek mi?

Custom views çok güzel bir özellik.bilgilenmiş olduk.
Evet büyük ihtimalle eklenecek bu özellik. Paket özelleştirci o bildiğimiz eski özelleştirici değil. Kullanımı alışınca gayet basit ve çılgınca özellikleri olan bir eklenti. Evet wiki'ye eklenecek.

EDIT : custom views link yakalayıcı ayarlarından ayarlanıyor. Paket özelleştirci ile birlikte bütünleşince daha da bir güzel oluyor.

Quote:
Alıntı:
bu güzel olmuş ama youtube için halen ayarda birkaç eksik var.ing. bölümde belirttim ama halen tamamlanmadı heralde.MP4 için FLV için WEBM için en yüksek çözünürlüğü yakala gerisini esgeç.720p,1080p,original MP4 varsa FLVyi yakalama bile(opsiyonel olmalı tabi)(original: 1080pden yüksek çözünürlüklü videolar için geçerli ve çok nadir karşılaşıyorum)(paket özelleştirici kullanmadan yapılabilmeli)
Paket özelleştirici ve link yakalayıcı yeni filtreleme sistemine alıştığında bunu kolayca ayarlayabileceksin

Quote:
Quote:
Alıntı:
Birlikte aç var. Gönder menüsü nedir?
birlikte aç programa eklendi mi?gönder menüsü bildiğin sağ tıkla gönder menüsü.şu diske gönder,şu programa gönder(mesela mediainfo) gibi işlemler için(özelleştirilebilir bir menü)(%AppData%\Microsoft\Windows\SendTo\ ile düzenlenebilir)
bir de buna benzer; tamamlanmış ya da halen inmekte olan tek dosya linki üzerindeyken indirme dizinine git yerine dizindeki dosyaya gitse (IDMde bu: dizine git dediğinde dosyaya ulaştırıyor(seçili hale getiriyor))
birlikte aç zaten nightly sürümünde vardı, birlikte aç derken çalıştır demek istemiştim. birlikte aça ihtiyacımız yok. çalıştır yeterli olmalı. ok gönder menüsünü görüşürüm, eklenebilirse eklenir. IDMi hiç kullanmadım o özelliği incelemem lazım

Last edited by Freeloader; 22.11.2011 at 10:30. Reason: düzeltme
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 17:41
Freeloader
Guest

@Mehmet

Evet, en son bu şekilde konuşuldu sıfırdan indirip kuracaksınız. Eğer durum değişirse haberiniz olur.

Last edited by Freeloader; 21.11.2011 at 11:05. Reason: Ek bilgi
Reply With Quote
Old 20.11.2011, 23:06
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
IDMi hiç kullanmadım o özelliği incelemem lazım
ben örnek olsun diye IDM dedim.şimdi söyleyeceklerimden herhangi biriyle de deneyebilirsin.
örneğin;flashgette indirilmesi bitmiş kısımdayken sağ tıkla open destination directory komutu da gidip dosyayı buluyor.foobar2000,aimp,KMP gibi media oynatıcılarda da var bu özellik.open item folder,open containing folder gibi komutlar kullanılarak direkt dosyaya erişilebiliyor.(flashget v1.9.4.1063-son reklamsız versiyon-**External links are only visible to Support Staff**
benim asıl istediğim context menu diye adlandırılan dosya sağ tıklama menüsü.7zip programında araçlar>seçenekler>ayarlar>sistem menüsü görünsün diye bir ayar var.
-sistem menüsü dosyalar üzerinde tam kontrol sağlatıyor.(JD içinse; dosya o konumda bulunmuyorsa JDyi çökertmemesi açısından menü açılmamalı ve isteyenin kullanması için aktif-pasif ayarı olmalı)
-context menuyü hiç isteyen olmadı mı forumda?

Last edited by maynak00; 20.11.2011 at 23:23.
Reply With Quote
Old 21.11.2011, 15:14
Freeloader
Guest

context menu sağ tıklama menüsü anlamına gelir. İstediğin sistem menüsü özelliğini bu güne kadar isteyen kimse olmadı galiba. Dizini aç dosya üzerinde tam kontrol sağlamıyor mu? Sağlamıyorsa hangi durumlarda sağlamıyor? Dosyayı çalıştır ve hedefe git dizini aç neden yeterli değil?

Last edited by Freeloader; 21.11.2011 at 15:17.
Reply With Quote
Old 21.11.2011, 15:33
Freeloader
Guest

istediğini görüştüm java bukadar flexible değil bu konuda. Kısacası windows context menüsünün JD context menüsünde görüntilenmesi zor buraya bak stackoverflow.com/questions/3247033/how-can-i-use-the-systems-context-menu-for-files-in-a-java-application

Last edited by Freeloader; 21.11.2011 at 18:47.
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 00:30
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by Freeloader View Post
context menu sağ tıklama menüsü anlamına gelir. İstediğin sistem menüsü özelliğini bu güne kadar isteyen kimse olmadı galiba. Dizini aç dosya üzerinde tam kontrol sağlamıyor mu? Sağlamıyorsa hangi durumlarda sağlamıyor? Dosyayı çalıştır ve hedefe git dizini aç neden yeterli değil?
öncelikle değişik özellikli programlar bunu istememdeki sebep, ayrıca dosya üzerinde tam kontrol için.dosyayı aç ve hedefe git görevini yapıyor sorun yok o açıdan-ben eksikliklerden bahsediyorum.
-dizini aç çoğu programda direkt dizine hemen ardından dosyaya ulaştırıyor(orbitte dizini aç sadece dizine ulaştırıyor,sistem sağ tık menüsü onda da var-en altta
-w7de kısayollarda open file location varsayılan olarak var-bu özelliği sevmem de bir etken

Quote:
istediğini görüştüm java bukadar flexible değil bu konuda. Kısacası windows context menüsünün JD context menüsünde görüntilenmesi zor buraya bak stackoverflow.com/questions/3247033/how-can-i-use-the-systems-context-menu-for-files-in-a-java-application
ben kodlardan anlamadığım için olur olmaz birşey diyemem. takımın yaptıklarını/desteğini görünce insan vay be demeden geçemiyor. JD ailesine-takımına çok teşekkürler
Reply With Quote
Old 22.11.2011, 10:40
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by maynak00 View Post
öncelikle değişik özellikli programlar bunu istememdeki sebep, ayrıca dosya üzerinde tam kontrol için.dosyayı aç ve hedefe git görevini yapıyor sorun yok o açıdan-ben eksikliklerden bahsediyorum.
-dizini aç çoğu programda direkt dizine hemen ardından dosyaya ulaştırıyor(orbitte dizini aç sadece dizine ulaştırıyor,sistem sağ tık menüsü onda da var-en altta
-w7de kısayollarda open file location varsayılan olarak var-bu özelliği sevmem de bir etken

ben kodlardan anlamadığım için olur olmaz birşey diyemem. takımın yaptıklarını/desteğini görünce insan vay be demeden geçemiyor. JD ailesine-takımına çok teşekkürler
fikirlerini ve isteklerini ilettiğin için sende sağol, ben bu context menu özelliklerini açıkçası çokta önemli bulmuyorum, onlara harcanacak vakit JD'nin daha önemli yerlerine harcanmalı.

Birincisi bellek kullanımı stabilite (bunda zaten çok büyük ilerleme var)

İkincisi paketler üzerinde tam kontrol (buda neredeyse tam ve mükemmel bir özellik bu JDownloader'ın en muhteşem özelliği diyebilirim)

üçüncüsü ( yeni indirme sistemi) bunulna ilgili çalışmalar da var

Last edited by Freeloader; 26.11.2011 at 10:07.
Reply With Quote
Old 02.12.2011, 14:37
ByAdmin
Guest

Kurulumsuz, portable versiyonuda yayınlanacakmı?
Reply With Quote
Old 04.12.2011, 12:00
maynak00's Avatar
JD Legend

Quote:
Originally Posted by ByAdmin View Post
Kurulumsuz, portable versiyonuda yayınlanacakmı?
zaten halihazırda 0.9unki var. kararlı sürüm olduğunda güncellemeyle o sürüme geçmesi lazım.
http://jdownloader.org/download/index
Other>(MULTIOS ZIP without Installer)
Code:
**External links are only visible to Support Staff**
yalnız BETA için ya JDownloaderBETA.exe ile programı başlatacaksın ya da JDyi NIGHTLYe geçireceksin. (ki bu ikisinde de o sürüme geçilmedi(daha sürüm 15000lerde), yayınlandığında geçmende fayda var;))
Reply With Quote
Old 04.12.2011, 12:09
Freeloader
Guest

Jdownloader zaten portable bir uygulama , protable java USB çubuğuna yüklenir (aktarılır) JD de aynı şekilde oraya aktarılır ve bu komutu içeren java -Xmx512m -jar JDownloader.jar bat dosyası oluşturulur ve çalıştırılır.
Reply With Quote
Old 06.12.2011, 08:29
Freeloader
Guest

Muhteşem Paketleyici ekran görüntüleri eklenmiştir
Reply With Quote
Old 07.12.2011, 21:01
kara
Guest

Konu başlığına bittim

Quote:
JDownloader 2 beta geliyor! Ey ulu JDownloader 2 seni 4 gözle bekliyoruz!
Reply With Quote
Old 07.12.2011, 23:24
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by kara View Post
Konu başlığına bittim
:thumbup::thumbup:
Reply With Quote
Old 08.12.2011, 12:32
chethin
Guest

Yeni sürümde idm deki gibi bölerek indirse daha hızlı olur ona benzer gelişmiş özellikler olcak mı?
Reply With Quote
Old 08.12.2011, 15:28
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by chethin View Post
Yeni sürümde idm deki gibi bölerek indirse daha hızlı olur ona benzer gelişmiş özellikler olcak mı?
JDownloader zaten bölerek indiriyor. Bakınız parça yükleme
Reply With Quote
Old 08.12.2011, 21:42
kara
Guest

JD2 de bu parçalar dinamik olarak yönetilebilecek (en azından ben öyle biliyorum)
Reply With Quote
Old 09.12.2011, 00:41
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by kara View Post
JD2 de bu parçalar dinamik olarak yönetilebilecek (en azından ben öyle biliyorum)
JD 2 de değil sanırım ama gelecek, jiaz üzerinde çalışıyor.
Reply With Quote
Old 09.12.2011, 01:11
chethin
Guest

Quote:
JDownloader zaten bölerek indiriyor. Bakınız parça yükleme
Parça yükleme nasıl oluyor illa premium olması gerekirmi nasıl ayarlıyoruz?
Reply With Quote
Old 09.12.2011, 01:17
Freeloader
Guest

Mediafire freelere parça yükleme izni veriyor, diğerlerinin çoğu premium üyelikte izin veriyor sadece. Konu açın lütfen bu JDownloader beta konusu
Reply With Quote
Old 13.12.2011, 23:13
_KAPLAN_
Guest

torrentte indirse ya :D
Reply With Quote
Old 14.12.2011, 00:16
Freeloader
Guest

torrent yıllar önce görüşüldü kabul edilmedi, iyi bir karar bence. Çok çok ilerde eklenebilir belki.
Reply With Quote
Old 14.12.2011, 09:53
Freeloader
Guest

JDownloader zaten portable, çıktığı günden beri protable (4-5 yıldır) birinci sayfada anlattım

Last edited by Freeloader; 14.01.2012 at 22:56. Reason: çok özel bir sebeple :) ben free tekrar düzenledim
Reply With Quote
Old 18.12.2011, 23:21
uqurykn
Guest

Harika özellikler gerçekten muhteşem umarım beta değilde final olarak tam teşekkürlü çıkar bekliyorum :D
Reply With Quote
Old 02.02.2012, 01:19
ysnbyrz
Guest

acaba jd kendisi Captcha kardeşliği gibi bir uygulama başlatsa nasıl olur .
yani jd nin kendi Captcha eklentisi olsa jd açıkken yada jd den bağım sız calışa bilse ve bütün jd kullanıcıları katıla bilse böylelikle Captcha kardeşliğini bilmeyenler bile bu hizmetten yararlana bilirler ve bence daha çok kullanıcı aktiv olur böylece Captcha çözme süreleri de kısalmış olur olmazmı ?
Reply With Quote
Old 02.02.2012, 15:10
Freeloader
Guest

Quote:
Originally Posted by ysnbyrz View Post
acaba jd kendisi Captcha kardeşliği gibi bir uygulama başlatsa nasıl olur .
yani jd nin kendi Captcha eklentisi olsa jd açıkken yada jd den bağım sız calışa bilse ve bütün jd kullanıcıları katıla bilse böylelikle Captcha kardeşliğini bilmeyenler bile bu hizmetten yararlana bilirler ve bence daha çok kullanıcı aktiv olur böylece Captcha çözme süreleri de kısalmış olur olmazmı ?
Evet belki baslatabilir ama ne zaman olur belli degil.
Reply With Quote
Old 21.02.2012, 19:30
veyselcelik veyselcelik is offline
JD Beta

daha tarih yok mu ya :(
Reply With Quote
Old 22.02.2012, 12:40
Freeloader
Guest

Bu ay cıkar artık bir cok ek özellik de eklendi.
Reply With Quote
Old 22.02.2012, 14:06
lelim
Guest

merhaba freeloader,
yeni versiyonda captcha sistemiyle ilgili bir değişiklik olacak mı? captcha sonucunu ilgili plugin e geri vermek gibi. cevap doğru/yanlış gibi. yada birçok kullanıcı benden "bilgisayar başındayken kendi captcha mı kendim girebileyim" diye özellik istiyor ama bu JD tarafında olması gereken bi özellik. bu düşünülebilir mesela. yada anticaptcha menüsündeki "disable automatic captcha" seçeneğini işaretlesek, jd restart etmeden captcha sistemlerini disable ediyor mu?
kolay gelsin
Reply With Quote
Old 27.02.2012, 01:14
rifcap
Guest

Kendi elimizle IDM'deki gibi site türünü seçip http/ftp/mms/ türü bağlantı yeri ve yanında site adresi girilecek yer olursa altında da kullanıcı adı şifre türü bir yer olursa çok iyi olur.Yoksa yeni sürüm beni pek memnun etmez açıkcası.Olmazsada canınız sağolsun kolay gelsin teşekkürler emekleriniz için
Reply With Quote
Old 27.02.2012, 12:31
Dorukhan Dorukhan is offline
JD Fan

O değil de ftp gibi özellike eklense gerçi programın amacı download bi de upload yapsa off
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules